x-kom hosting

Wybór monitora 22''...

daarekn_pl
utworzono
utworzono

Cześć,

To mój pierwszy post na tym forum i pierwsza prośba o rade dotycząca pomocy wyboru monitora.

Mam zamiar zakupić monitor 22’’. Przeglądając różne oferty, czytając testy zgromadziłem 3 monitory moim zdaniem godne uwagi, a mianowicie Samsunga 226BW, Asusa MW221U i IIYAMA ProLite E2200WS. Teraz tylko pytanie, który z tych modeli spełniałby moje oczekiwania tzn. głownie filmy, przeglądanie stron internetowych i od czasu do czasu gry.

Dziękuje za każdą rade…

Pozdrawiam

zeniTh
komentarz
komentarz

ja bym na Twoim miejscu wybieral pomiedzy samsungiem a asusem

wybor nalezy juz do Ciebie bo oba sa bardzo dobrymi monitorami

samsung - tanszy bardzo dobry do Twoich potrzeb w sam raz

asus - drozszy z nowszymi rozwiazaniami techniki az nadto ale tez jest swietny

daarekn_pl
komentarz
komentarz

Czyli co wybiorę to będzie dobrze...

A który z tych 2 monitorów lepiej poradzi sobie z filmami jakości HD?

zeniTh
komentarz
komentarz

z HD to raczej asus ale samsung tez nie popuszcza i tez by dawal rade

daarekn_pl
komentarz
komentarz

Obecnie posiadam Samsunga 17'' model 713n - jestem zadowolony więc skłaniam sie ku tej marce - sprawdzonej :> Ale Asus ... ehhh mętlik w głowie ...

zeniTh
komentarz
komentarz

ten asus tez jest swietny wiec to juz twoj wybor

poszukaj poczytaj recenzje moze to Ci cos podpowie ....

daarekn_pl
komentarz
komentarz

OK. Postaram się jeszcze coś poszukać w internecie dotycząca tych 2 modeli. Dzięki za radę.

Jeśli jeszcze jakaś osoba ma ochotę wypowiedzieć się na ten temat to zapraszam...

giancardi
komentarz
komentarz

Asusa bym nie kupował. Za dużo cali, za mała cena, czytałem też o jego defektach, niestety nie jestem w stanie teraz sobie przypomnieć. Sam się zastanawiam nad kupnem monitora. Samsung 226bw podobno jak na TN jest dobry. A ta Iiyama tylko kurzy się na półkach sklepowych, widocznie nie schodzi bo jest słaba. I zbyt tania. Najlepszym wyborem chyba jest NEC 20WGX2 Pro. Co prawda "tylko" 20 cali ale technologia S-IPS, czyli połączenie szybkości TN i kolorów MVA. Tyle, że 1750zł się wybulisz. Ale podobno warto te 300zł dopłacić zamiast 226bw. A i głównie filmy chcesz oglądać? Więc kolory na TN Cię mogą zawieść, jak czytałem, zresztą widać też to w każdym sklepie, że niektóre odcienie słabe są. Za to matryca S-IPS oferuje Ci dobre odwzorowanie. Sam chyba będe zbierał na tego NECA.;)

Boski4
komentarz
komentarz

Za taką cenę też bym wybrał tego Asusa

daarekn_pl
komentarz
komentarz

Sprawdziłem ten monitor firmy NEC 20WGX2 i masz racje na tyle ile sam się znam to parametry techniczne są dobre... tylko ta cena. Różnica 300-400zł to nie mało.

giancardi
komentarz
komentarz

Wiesz, cena faktycznie niemała, sam będę musiał trochę poodkładać. Ale monitor jest na S-IPS czyli naprawdę dobrej matrycy. Kąty widzenia są doskonałe, złącza USB masz w nim, co może być przydatne, brak smużenia i czytałem, że dzięki kątom nawet z podłogi filmy możesz oglądać. Przy TN może być gorzej. Taki monitor to inwestycja na kilka dobrych lat. Poza tym wykonanie jest rewelacyjne, jest to monitor jeden z najlepszych na rynku, a w dodatku panorama. Nie ma pivota co prawda no ale coś za coś. Panoramy lepszej nie znajdziesz w sumie poniżej 2000zł. Też chciałem wydać do około 1300zł ale się chyba wstrzymam i kupię NECA. Ewentualnie możesz kupić Belineę 102035W. Też panorama, MVA, ale smuży podobno trochę. A NEC nie ma prawa. :evil:

daarekn_pl
komentarz
komentarz

Z tego co piszesz pewnie będziesz stał murem za tym monitorem :D Czytając troszkę w necie dość często spotkałem się z opinią, że wyskakuje tzw. martwy piksel... nie wiem na ile w tym prawdy.

Miałbym do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Mając do wyboru tylko te dwa monitory ASUS i SAMSUNG; NEC nie istnieje :D Który Twoim zdaniem jest lepszy... Pozdrawiam

giancardi
komentarz
komentarz

Hmm z tych dwóch to wybrałbym od razu Samsunga na pewno. Co do martwego pixla to w matrycach TN wyskakują częściej. Czy mógłbyś mi na PW wysłać linki do stron gdzie czytałeś o martwych w tym NECU?

airdamien23
komentarz
komentarz

Jeśli możecie pokażcie mi testy Samsunga 226BW a jak można chciałbym też 931BW ?

z góry dziękuje

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.