x-kom hosting

Dostęp: Tylko lokalnie

whisper
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, posiadam router TP-LINK WR340G, który podpięty jest do do modemu motoroli z kablówki. Do tego routera podpięte były bezprzewodowe 2 laptopy z windowsem vista. No właśnie- BYLY. Wszystko działało jak należy przez około pół roku jednak ostatnio po włączeniu komputera i próbie podłączenia do internetu okazało się, że nie ma dostępu do internetu. Komputer łączy się z routerem i w połączeniach sieciowych widnieje Dostęp: Tylko lokalnie. Na drugim komputerze sytuacja jest ta sama. Router podpięty pod inna sieć działa jak należy z oboma komputerami także jest raczej sprawny. Operator internetu twierdzi ze nic nie zmieniał. Jako, że moja wiedza z zakresu sieci jest raczej nikła dlatego zwracam sie z tym problemem do Was. Jakieś pomysły? Ręczne, sztywne ustawienie adresu ip nie pomaga;-)

edit: Komputer podpięty bezpośrednio do modemu uzyskuje dostęp do internetu bez problemu.

Edytowane przez whisper

patryk691
komentarz
komentarz

ustawienia fabryczne i zobacz czy bedzie dzialac net ;)

whisper
komentarz
komentarz

Przywrocenie fabrycznych jak i upgrade firmware'u nie pomaga;-)

patryk691
komentarz
komentarz (edytowane)

jesli router jest na gwarancji to idz z nim do serwisu tam gdzie kupowales lub wyslij i napisz problem ;)

Edytowane przez patryk691
whisper
komentarz
komentarz

Tylko dziwne ze podłączony do innej kablówki działa bez zarzutu;-)

Dzięki za zainteresowanie.

Mateusz J.
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam

Miałem coś podobnego na Viście.

I z tego co pamiętam to ja po prostu stworzyłem nową sieć i wszystko było ok.

Nową sieć - mam na myśli, że jeśli dasz

Nie jestem teraz w stanie tego sprawdzić, ponieważ nie mam dostępu do drugiego komputera z Vista.

Dodatkowo z google: http://www.jedlinski.pl/blog/2008/01/31/vi...problem-z-dhcp/

Pozdrawiam

jesiona

Edytowane przez jesiona
whisper
komentarz
komentarz

Ok, problem rozwiązany.

Jako, że w sieci pracuja 2 komputery i oba ich MAC'i sa podane u operatora wystarczyło w routerze ustawic MAC drugiego komputera i działa.

Nie mam pojęcia z czego to wynika skoro MAC, który był wpisany cały czas działał i działa nadal gdyz jest to mac komputera, ktory polaczony przez kabel bezposrednio z modemem ma dostep do internetu bez problemu.

Dzieki wielkie za zainteresowanie tematem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.