Skocz do zawartości

ForumPC.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Dostęp: Tylko lokalnie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   whisper

whisper
  • Użytkownik
  • 4 postów
0
Neutralny

Napisano 25 maj 2009 - 19:15

Witam, posiadam router TP-LINK WR340G, który podpięty jest do do modemu motoroli z kablówki. Do tego routera podpięte były bezprzewodowe 2 laptopy z windowsem vista. No właśnie- BYLY. Wszystko działało jak należy przez około pół roku jednak ostatnio po włączeniu komputera i próbie podłączenia do internetu okazało się, że nie ma dostępu do internetu. Komputer łączy się z routerem i w połączeniach sieciowych widnieje Dostęp: Tylko lokalnie. Na drugim komputerze sytuacja jest ta sama. Router podpięty pod inna sieć działa jak należy z oboma komputerami także jest raczej sprawny. Operator internetu twierdzi ze nic nie zmieniał. Jako, że moja wiedza z zakresu sieci jest raczej nikła dlatego zwracam sie z tym problemem do Was. Jakieś pomysły? Ręczne, sztywne ustawienie adresu ip nie pomaga;-)

edit: Komputer podpięty bezpośrednio do modemu uzyskuje dostęp do internetu bez problemu.

Użytkownik whisper edytował ten post 25 maj 2009 - 19:17

• 0

#2 OFFLINE   patryk691

patryk691
  • Użytkownik
  • 139 postów
1
Neutralny
  • Miejscowość:Grudziądz

Napisano 25 maj 2009 - 20:07

ustawienia fabryczne i zobacz czy bedzie dzialac net ;)
  • 0
AMD Sempron 1.59GHz | nVIDIA nForce Ultra 400 | 1280MB DDR | ATI Radeon 9550 128MB | Creative Audigy SE | WD 80 GB | Seagate 120 GB | Router D-Link DIR-300

Toshiba NB100

#3 OFFLINE   whisper

whisper
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
0
Neutralny

Napisano 25 maj 2009 - 20:28

Przywrocenie fabrycznych jak i upgrade firmware'u nie pomaga;-)
  • 0

#4 OFFLINE   patryk691

patryk691
  • Użytkownik
  • 139 postów
1
Neutralny
  • Miejscowość:Grudziądz

Napisano 26 maj 2009 - 07:22

jesli router jest na gwarancji to idz z nim do serwisu tam gdzie kupowales lub wyslij i napisz problem ;)

Użytkownik patryk691 edytował ten post 26 maj 2009 - 07:23

• 0
AMD Sempron 1.59GHz | nVIDIA nForce Ultra 400 | 1280MB DDR | ATI Radeon 9550 128MB | Creative Audigy SE | WD 80 GB | Seagate 120 GB | Router D-Link DIR-300

Toshiba NB100

#5 OFFLINE   whisper

whisper
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
0
Neutralny

Napisano 26 maj 2009 - 21:25

Tylko dziwne ze podłączony do innej kablówki działa bez zarzutu;-)
Dzięki za zainteresowanie.
  • 0

#6 OFFLINE   Mateusz J.

Mateusz J.
  • Moderator
  • 4575 postów
466
Znakomity

Napisano 26 maj 2009 - 22:37

Witam

Miałem coś podobnego na Viście.
I z tego co pamiętam to ja po prostu stworzyłem nową sieć i wszystko było ok.
Nową sieć - mam na myśli, że jeśli dasz
Nie jestem teraz w stanie tego sprawdzić, ponieważ nie mam dostępu do drugiego komputera z Vista.
Dodatkowo z google: http://www.jedlinski...problem-z-dhcp/

Pozdrawiam
jesiona

Użytkownik jesiona edytował ten post 26 maj 2009 - 22:41

• 0

#7 OFFLINE   whisper

whisper
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
0
Neutralny

Napisano 27 maj 2009 - 16:31

Ok, problem rozwiązany.
Jako, że w sieci pracuja 2 komputery i oba ich MAC'i sa podane u operatora wystarczyło w routerze ustawic MAC drugiego komputera i działa.
Nie mam pojęcia z czego to wynika skoro MAC, który był wpisany cały czas działał i działa nadal gdyz jest to mac komputera, ktory polaczony przez kabel bezposrednio z modemem ma dostep do internetu bez problemu.

Dzieki wielkie za zainteresowanie tematem.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Przekaż 1% podatku na rzecz OPP | tanie domeny w PROGRESO

Zawartość każdej wiadomości wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich)