x-kom hosting

[Rozwiazany]Problem z kolorami

SummerBreeze
utworzono
utworzono

Przepraszam jeśli nie pisze o tym w dobrym temacie, ale tu sie wydawało odpowiednio.a więc mam dziwny problem z kolorami. dzisiaj przeniosłam komputer z jednego pokoju do drugiego, a kiedy podłączyłam wszystko dokładnie, włączyłam komputer, okazało się że kolory na monitorze (stary monitor, ale nigdy takich problemów nie było) są wyblakłe, niektórych kolorów, takich jak różowy czy czerwony w ogóle nie widać, zamiast tego jest czarny. Wszystko jest dobrze podłączone, bo sprawdzałam. Czy to wina jakichś ustawien czy monitora?

oto zdjęcie jak u mnie to widać :

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f8bed855beda0e02

prosze o pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Sorki, ale to mi nie wygląda na braki kolorów, te zdjęcie wygląda w miarę normalnie.

Scull
komentarz
komentarz

SummerBreeze, ale zrobiłaś zrzut ekranu? U nas zrzut wygląda normalnie.

Tutaj by się bardziej przydała fotografia monitora :-).

SummerBreeze
komentarz
komentarz

nie wiem jak to się wyświetla gdzie indziej. ale tam gdzie jest folder filmy ikonka powinna być krwistoczerwona. tak samo jak ikonka "testy kategorii B"

[ Dodano: 2007-06-05, 19:16 ]

to w takim razie zaraz zrobie fotografie :)

Scull
komentarz
komentarz

I u mniej jest, czyli to jest wada sprzętowa.

Na moje oko namagnesował Ci się.

Spróbuj znaleźć w menu napis "degauss" i go wywolać - rozmagnesuje Ci kineskop. Sprawdź też, czy nei stoi zbyt blisko głośnikow. Przy większych krzykaczach zrób odstęp co najmniej 20 cm.

SummerBreeze
komentarz
komentarz

zdjęcie :

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=13d29d7bba80b476

mam nadzieje że teraz widać ;) to co miało być czerwone teraz jest czarne. a piasek na plaży jest jak z polskiej piaskownicy ;)

jeśli chodzi o ten napis, to nie znalazłam.

tazman
komentarz
komentarz

Przywróć ustawienia fabryczne monitora.

Aparatem cyfrowym np telefonem możesz zrobić zdjęcie

SummerBreeze
komentarz
komentarz

a gdzie można przywrócić ustawienia fabryczne? już siedziałam w tych wszystkich ustawieniach długo dzisiaj, ale nie znalazłam takiej opcji...

Scull
komentarz
komentarz

SummerBreeze, a w jakim masz języku menu? Jaki to jest w ogóle monitor?

Musi gdzieś być rozmagnesowanie!

Gość
komentarz
komentarz

SummerBreeze, Sprawdź dokładnie połączenia przewodu sygnałowego monitora do karty graficznej! Poruszaj wtyczką przy karcie graficznej, jeżeli pojawią się choćby na moment właściwe kolory, to nasz ułamaną jedną lub dwie żyły w przewodzie sygnałowym odpowiadające za barwę czerwoną - bądź/i zieloną. Jeżeli przewód z dwóch stron jest zakończony wtyczkami - przy monitorze także, to poruszaj i ta wtyczką. Na koniec wyciągnij wtyczkę z karty graficznej i sprawdź, czy żaden "pin" nie jest wykrzywiony, czy ułamany.

Tazman, Scull - to nie jest problem namagnesowania się kineskopu, ani ustawień fabrycznych! - usterka fizycznie sprzętowa na 100%.

SummerBreeze
komentarz
komentarz

puciek, dziękuje bardzo! okazało się, że przy przełączania przewodu od karty graficznej, jeden z "pinów" był wykrzywiony, i w ogole nie wchodził. a więc się go naprostowało, i nareszcie wszystko jest!! :) dziękuje jeszcze raz!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.