x-kom hosting

Monitor, 19-22 cale, do 700 zł.

KingNight
komentarz
komentarz

Ceny na agito są bardzo konkurencyjne - zbliżone do allegro (a tam wiadomo, można dostać produkty najtaniej) Więc warto przed zakupem sprawdzić cenę na tym portalu.

Gość
komentarz
komentarz
No tak, jeśli monitor ma zbyt wysoką rozdzielczość, zbyt wysoką dla mojej grafy, to czy nie można pomyśleć przyszłościowo i kupić lepszy monitor, w razie wymiany grafiki? Bo tak się nad tym zastanawiam.

1920x1080 to rozdzielczość o jakieś 17,5% większa od 1680x1050. A to całkiem sporo ;). Potrzebowałabyś grafiki minimum klasy GTX 260,

a najlepiej coś znacznie droższego ;]. Jeżeli chciałabyś kupić monitor 24/26 calowy (czyli drogi) to możesz to ewentualnie rozważyć.

Ale na 22 - tak jak mówiłaś tej rozdzielczości po prostu nie widać.

Zdecyduję się chyba jednak na tego: W2252TQ

chciałam kupić w Agito, ponieważ niedawno u nich zakupy robiłam i mile zaskoczyli mnie cenami, szybkością realizacji zamówienia. Ale kolega napisał mi wcześniej:

czy waszym zdaniem nie warto zatem kupować w Agito?

Z tego co wiem, to gwarancja na monitory LG jest realizowana bez pośrednictwa sklepu (door to door), więc teoretycznie

nie powinno być problemu z tym, że sklep padnie. No ale skoro bankrutują to dość prawdopodobne jest to, że z obsługą klienta może być obecnie coś nie

tak ;), więc na paczkę z monitorem mogłabyś sobie trochę poczekać... raczej nie warto.

Psycholandia
komentarz
komentarz
Ceny na agito są bardzo konkurencyjne - zbliżone do allegro (a tam wiadomo, można dostać produkty najtaniej) Więc warto przed zakupem sprawdzić cenę na tym portalu.
No jeśli sa jakieś wątpliwości to za tą samą cenę kupisz ten monitor na www.electro.pl

Czyli wszystko jasne.

1920x1080 to rozdzielczość o jakieś 17,5% większa od 1680x1050. A to całkiem sporo . Potrzebowałabyś grafiki minimum klasy GTX 260,

a najlepiej coś znacznie droższego . Jeżeli chciałabyś kupić monitor 24/26 calowy (czyli drogi) to możesz to ewentualnie rozważyć.

Ale na 22 - tak jak mówiłaś tej rozdzielczości po prostu nie widać.

W tym roku nie zamierzam rozbudowywać aż tak komputera, jeśli tak, to sprzedam monitor i dołożę do nowego. No problemo. :)

A co powiecie o tym monitorze? http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-215-lc...f.0.346631.html - strasznie podoba mi się wizualnie, i ma dobre opinie. Jakoś bardziej podpasował mi niż W2252TQ. Czy to dobry wybór? Czy lepiej zostać przy W2252TQ?

djmakus
komentarz
komentarz

nie dość że mniejszy (21,5") to z większą rozdzielczością (FullHD)

po za tym monitor porównywalny do W2252 (trochę lepsze podświetlenie)

Psycholandia
komentarz
komentarz

Jak dla mnie może mieć i te 21,5" - interesowałby mnie jakiś monitor czarny najbardziej, bo ten W2252 ma domieszkę srebrnego. Napisałeś, że W2261VP-PF jest porównywalny do W2252, więc jeśli go kupię nie będzie to gorszy wybór? No i czy monitor wart jest zainteresowania?

Btw. Myślę jeszcze nad tym: http://www.electro.pl/produkt-_-96191,1.html warto?

djmakus
komentarz
komentarz (edytowane)

monitor na pewno jest wart zainteresowania

jednak znów rozchodzi się o rozdzielczość FullHD

Edit:

http://www.electro.pl/produkt-LG_Monitor_W...-79359,252.html

podobny design, jednak w normalnej rozdzielczości

tylko czy nie za drogi ?

Edytowane przez djmakus
Psycholandia
komentarz
komentarz
jednak znów rozchodzi się o rozdzielczość FullHD

No na tym jakoś szczególnie mi nie zależy, na 22 calowym monitorze tak czy siak tego nie odczuję, ale czy Full HD by mi w czymkolwiek przeszkadzało?

http://www.electro.pl/produkt-LG_Monitor_W...-79359,252.html

podobny design, jednak w normalnej rozdzielczości

tylko czy nie za drogi ?

No tu już niestety koszt przesyłką to ~ 900 zł - mam jeszcze trochę innych wydatków, a z kupnem monitora nie mogę czekać do września, także ta opcja odpada, choć monitor mi się podoba i już wcześniej zwróciłam na niego uwagę.

KingNight
komentarz
komentarz

Myślę że nie ma co się bać full HD w 22 calach. Jak by były jakieś problemy z wielkością ikon, czcionki czy czegoś tam jeszcze to zawsze to można powiększyć. Dla większej jasności można przeczytać recenzje http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=89904

Psycholandia
komentarz
komentarz

Właśnie czytałam tą recenzję. Dlatego troszkę dziwię się, że ludzie tak odciągają od kupowania monitorów 22" full hd.

Wiem, że różnicy nie odczuję, bo za mały, ale ładniej wygląda monitor. Choć nie wiem w sumie czy warto dokładać kasę dla wyglądu. Może faktycznie zostanę przy W2252TQ. :)

Jak by były jakieś problemy z wielkością ikon, czcionki czy czegoś tam jeszcze to zawsze to można powiększyć.

A to mogą takowe problemy wystąpić?

KingNight
komentarz
komentarz

Przy Full HD wielkość liter i ikon może wydać ci się za mała. Ta samo strony w necie. Ale na to jest bardzo łatwy sposób. Wciskasz Ctrl i przekręcasz Scrollem.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Czyli problemów żadnych w sumie tak na prawdę nie ma. Nie wiem teraz co brać. W2252TQ vs W2261V-PF, mam trochę czasu na zastanowienie się, ze 2-3 tygodnie. Który monitor na moim miejscu byś wybrał/byście wybrali? Głównie chodzi mi o lepsze kolory, żywszy i jak najbardziej naturalny obraz, monitor ma się sprawdzić w grach i filmach.

Sonido
komentarz
komentarz

LG? ee niee, jakoś nie mam przekonania do tej marki, poza tym design mi nie odpowiada.

By nie być posądzonym o fanboy'stwo Samsunga tym razem polecę Gateway. Widziałem jeden z tych modeli na żywo u kumpla i LCD naprawdę zrobił na mnie wrażenie. Bardzo dobre parametry, ładny design i jakość obrazu oraz niska cena powinna pomóc w decyzji. Dodatkowo model Platinum posiada aż 3 złącza: HDMI, DVI oraz VGA, co ciężko znaleźć u konkurencji w takim zestawieniu.

http://www.allegro.pl/item681842755_nowy_g...1_fv_gw24m.html

http://www.allegro.pl/item688301597_super_...36m_gratis.html

Psycholandia
komentarz
komentarz

A ja do Gateway przekonana nie jestem, ciężko ze mną wytrzymać, wiem. :D

Odnośnie Samsungów powiedz, którego byś mi polecił i czy z tymi bad pikselami rzeczywiście u nich są takie problemy? Czytałam na forach, że przy Samsungu T220 występowały, a mnie akurat ten model wpadł w oko. :/

Sonido
komentarz
komentarz

Miałem już 3 modele i tylko w jednym mi wyskoczył pixel, ale skutecznie udało się go "zabić" pstryczkiem :P

Co do wymiany takiego LCD to muszą wyskoczyć 3 by Ci wymienili monitor na nowy.

Co do T220 Rose to jest ładny i sam sie kiedyś nad nim zastanawiałem, ale jak wchodził to był dużo droższy od wcześniejszego 226BW. Jeżeli chcesz być pewna, że po rozpakowaniu monitora nie ma żadnych niespodzianek to poproś o sprawdzenie go przed wysyłką, bo rozumiem, że będziesz zamawiać on-line (jeśli nie doczytałem to sorry) :P ew. w sklepie poproś o wyjęcie z kartonu, nawkręcaj, że musisz sprawdzić, bo już kiedyś Ci się przytrafiło, że po wyjęciu go w domu wyskoczyły Ci 2 pixele i nie chcesz by sytuacja się powtórzyła ;)

Psycholandia
komentarz
komentarz

No właśnie chciałam kupić przez internet, ale w takim razie widzę, że będę musiała się zakręcić za kupnem gdzieś w moich okolicach, żeby go wcześniej sprawdzić. Tylko z tym będzie problem - albo nie ma, albo 100 zł więcej niż w Agito muszę zapłacić, więc raczej zamówię. Właśnie czytałam, że ludzie bad piksele dociskali ołówkiem czy kciukiem i znikały :P Ech, chyba jednak zdecyduję się na tego T220.

Pedersen
komentarz
komentarz

Je też go biore pozatym ten test co zarzuciłąs w moim topic podobno bł sponsorowany dlatego ta ksłabo wypadł, a w takim przekonaniu dodatkowo utwierdziły mnie testy w zagranicznych serwisach. Wystarczy w google wpisać:"samsung t220 review" :D

  • 4 tygodnie później...
Psycholandia
komentarz
komentarz

Skąd pewność, że sponsorowany? :P

Zdecydowałam się na Samsunga T220. Użytkuję go już od kilku dni i jestem na prawdę zadowolona, co prawda długo zajęło mi ustawienie odpowiednich kolorów, które by mi pasowało, bo na tych, które były już ustawione nie da się pracować, przynajmniej ja nie mogę. :P Ale nie ma żadnych bad pikseli, kolory ładne, sporo fajnych funkcji w menu, szybki czas reakcji i do tego sam monitor ma ładny design. :)

Dzięki wszystkim za pomoc!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.