x-kom hosting

[Rozwiązany]Jak usunąć Ask Toolbar?

ewizytowki
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich,

przypadkiem zainstalował mi się Ask Toolbar. To nakładka na przeglądarkę internetwą (tu IE) zmieniająca domyślne ustawienia wyszukiwania z Google na Ask Search. W pasku narzędzi wstawia swoją wyszukiwarkę, a domyslną (obok paska adresowego) zmienia na Ask Search. Aha, i jeszczekasuje mi stronę startową.

Oto w jaki sposób próbowałem odinstalować Ask Toolbar:

1. Za pomocą Dodaj/Usuń programy w panelu sterowania.

2. Używając ręcznie pliku unninstal w folderze Program Files/Ask Toolbar.

3. Ręcznie kasując wszystkie pliki o nazwie Ask (wyszukując je za pomocą windowskiego "Wyszukaj" w menu Start)

4. Zmieniając domyślne ustawienia wyszukiwania na właściwe (google).

5. W pasku przeglądarki: Narzędzia -> Zarządzaj Dodatkami -> wlącz lub wyłącz dodatki...

Powyższe działania dają efekt do chwili zamknięcia systemu. Po uruchomieniu komputera Ask Toolbar

pojawia się znowu w przeglądarce i ma się swietnie. Wrrr...

Prawdopodobnie jest gdzies ukryty plik instalacyjny, który uruchamia się automatycznie po włączeniu komputera.

Czy ktoś wie jak sie tego pozbyć?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc,

pozdrawiam

//Zmień nazwę tematu na konkretną, inaczej kosz

Edytowane przez Andziorka

Daniel W.
komentarz
komentarz

Na pewno siedzi w autostarcie.

Start-uruchom-msconfig.

Tutaj zakładka usługi i uruchamianie. Znajdziesz łatwo,odfakujesz,reset.Musi działąc.

pozdrawiam

Daniel W.

ewizytowki
komentarz
komentarz (edytowane)
Na pewno siedzi w autostarcie.

Start-uruchom-msconfig.

Tutaj zakładka usługi i uruchamianie. Znajdziesz łatwo,odfakujesz,reset.Musi działąc.

pozdrawiam

Daniel W.

niestety nie ma nic o nazwie Ask,

a tak apropos, w której zakładce powinno być? Ogólne, win.ini, boot.ini...?

Edytowane przez ewizytowki
ewizytowki
komentarz
komentarz

niestety, nic to nie dało

Program usunął Toolbar, jednak po uruchomieniu komputera znowu sie pojawił :( Ponadto wyskakuje komunikat: "Wystąpił problem z aplikacją AskHomePage.exe i zostanie one zamknięta. Przepraszamy za kłopoty". No to ja klikam "Zamknij", otwoeram Explorera a tam siedzi Ask jak w morde szczelił. Wrrrrrr...

Gość
komentarz
komentarz
a tak apropos, w której zakładce powinno być? Ogólne, win.ini, boot.ini...?

W Uruchamianie

ewizytowki
komentarz
komentarz
W Uruchamianie

ni ma :(

Psycholandia
komentarz
komentarz

Ściągnij hijackthis i usuń w nim wszystkie wpisy należące Ask Toolbar'a.

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=11017

Później usuń folder Ask Toolbar.

ewizytowki
komentarz
komentarz
Ściągnij hijackthis i usuń w nim wszystkie wpisy należące Ask Toolbar'a.

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=11017

Później usuń folder Ask Toolbarze.

Uff... :D

Pomogło, thx,

Dla potomnych: Ask Toolbar/Ask Search instaluje się wraz z Adobe Reader. W folderze Adobe należy szukać plików "IEHELPER". Po odinstalowaniu Ask Toolbar za pomocą Dodaj/Usuń programy należy też usunąć powyży plik za pomocą programu HiJackThis.

  • 1 miesiąc później...
hop666
komentarz
komentarz

Hej witajcie ja mam podobny problem z tym że usunąłem wszystko co napisałeś ewizytowki i ask dalej siedzi jako główna wyszukiwarka i nie da się normalnie go wyrzucić ani zmienić domyślnej wyszkiwarki.W folderze adobe nie ma plików IEHELPER.Przy pomocy Hijack This usunąłem jeden wpis ale to nic nie dało.Prawdopodobnie zmienili nazwy.Co robić pomóżcie.

  • 1 miesiąc później...
elak
komentarz
komentarz

Witam.Jak także miałam problem z tym ask.Otóż należy wejść w narzędzia i opcje w polu"strona startowa należy wpisać www.gogle.com nacisnąć przycisk ok.problem się rozwiąże na 100%.Pozdrawiam.Ela.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.