x-kom hosting

nie dziala polaczenie tv do pc kablem vga

Agata_Aleksandra
utworzono
utworzono

usiluje podlaczyc moj telewizor: Samsung LE40A556 P1F

do komputera

karta graficzna: Radeon X800 series 256mb

(nie wiem jaka dokladnie, kupilam uzywana, nie moge okreslic modelu ani przez everest ani grzebiac w necie)

moj monitor to tez telewizor lcd, tyle ze maly i jest jest polaczony przez VGA

na karcie graficznej mam wyjscie VGA i DVI i s-video, kupilam przejsciowke z DVI na VGA i kabel VGA (samsung ma wyjscie VGA)

jak polaczam tv jak pc jest wlaczony to tv nie widzi go, w ogole nie pojawia sie PC jako zrodlo, w opcjach w telewizorze jest tylko ext1. ext2, itp ale zaden z nich nie wyswietla sie jako pc. po restarcie komputera z podlaczonym tv plyta glowna piszczy rozpaczliwie, po czym nie ma sygnalu na monitorze, nic nie dziala. po odlaczeniu kabla i restarcie wszystko jest ok.

Jak to skonfigurowac? najchetniej bym miala dokladnie ten sam widok na pulpit na obu monitorach (telewizorach)

gdzie szukac ustawien, czy jest jakis dodatkowy program ulatwiajacy konfiguracje?

Ratunku!

Agata

szagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuj podłączyć telewizor 40" bezpośrednio kablem VGA do karty.

Wszelkie konfiguracje są możliwe w najnowszych sterownikach karty >>klik<< - wybierz jaki masz system, kartę, a następnie pobierz "Catalyst Software Suite". Zainstaluj (powinny zastąpić automatycznie stare sterowniki).

Edytowane przez szagus
Agata_Aleksandra
komentarz
komentarz

zainstalowalam, rzeczywiscie obsuga opcji przeroznych jest genialna...

co z tego skoro wyglada na to ze moj telewizor poprostu nie widzi komputera...

jest nowy, wiec nie chce wierzyc ze to wina gniazda w telewizorze... probowalam go podlaczyc bezposrednio, ale nic to nie dalo... czy powinnam najpierw zmienic rozdzielczosc? i jak potem ewentualnie wrocic do poprzednich ustawien jesli cos nie pojdzie jak trzeba i strace wizje kompletnie? (raz tak mi sie niestety stalo, i nie wiem w sumie jak udalo mi sie przywrocic stare ustawienia, chyba dopiero po 2 restarcie samo wrocilo do normy)

szagus
komentarz
komentarz

Sam mam telewizor Samsung LE37A451 podłączony do karty Radeon 9550 (sporo słabsza od Twojej) kablem d-sub (vga) bezpośrednio do złącza w telewizorze (tego na śrubki).

Podłącz tylko telewizor (bez drugiego telewizora-monitora). Spróbuj najpierw włączyć komputer, a dopiero potem zmienić kanał pilotem, jeżeli nie wykryje PC to chyba jest jakiś problem z telewizorem.

Rozdzielczość można zmienić po uruchomieniu telewizora, wcześniej jakaś powinna się ustawić automatycznie.

Agata_Aleksandra
komentarz
komentarz

probowalam bezposrednio, przez przejsciowke z dvi, sam, z drugim monitorem, z drugim monitorem przez przejsciowke, z wylaczonym tv, z wlaczonym tv, restartujac kompa i nie restartujac, sciagnelam jakis program - monitor info, mam nowe sterowniki, sciagnelam nowy bios ale boje sie majstrowac, bo nie chce ryzykowac, ze nie tylko nie bede miala podlaczonego tv ale i pc strace...

szukam od miesiaca odpowiedzi, znalazlam tylko to, ze jest taki problem z hdtv lcd samsunga, znalazlam nawet odpowiedz, ze trzeba 10pin w kablu dotknac spinaczem birowym do obudowy kabla i to wielu uzytkownikom samsunga pomoglo ( http://pctvcables.com/blog/?p=13 )

i nadal nic....

chyba zwariuje!!! ratunku!!

  • 1 miesiąc później...
Adam78
komentarz
komentarz
probowalam bezposrednio, przez przejsciowke z dvi, sam, z drugim monitorem, z drugim monitorem przez przejsciowke, z wylaczonym tv, z wlaczonym tv, restartujac kompa i nie restartujac, sciagnelam jakis program - monitor info, mam nowe sterowniki, sciagnelam nowy bios ale boje sie majstrowac, bo nie chce ryzykowac, ze nie tylko nie bede miala podlaczonego tv ale i pc strace...

szukam od miesiaca odpowiedzi, znalazlam tylko to, ze jest taki problem z hdtv lcd samsunga, znalazlam nawet odpowiedz, ze trzeba 10pin w kablu dotknac spinaczem birowym do obudowy kabla i to wielu uzytkownikom samsunga pomoglo ( http://pctvcables.com/blog/?p=13 )

i nadal nic....

chyba zwariuje!!! ratunku!!

Mam podobny problem z LCD SAMSUNG LE40A551 i kiepskim laptopem Fujitsu Siemens. W zadnym wypadku telewizor "nie widzi" laptopa jako zrodla sygnalu. Ale jak podlacze innego laptopa, to telewizor daje mozliwosc przelaczenia na PC i wszystko dziala. Po przepieciu kabla na mojego Fujistsu telewizor odbiera sygnal. Jednak ponowne przelaczenie na sygnal z TV wszystko niweluje i znowu nie mozna wybrac zrodla PC...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.