x-kom hosting

Sprawdzenie Temperatury w Laptopie.

Medyk77
utworzono
utworzono

Potrzebuje sprawdzić temperaturę w laptopie. Głównie karty graficznej. Mam Asusa M70V z karta GF 9650 GT z Vistą.

Wydaje mi się ze dość mocno się grzeje, ale nie mam jak sprawdzić to. Czy jest taka możliwość.

Próbowałem ewereta ale nie pokazywał nic. Jakieś pomysły czym to sprawdzić ??

bemol911
komentarz
komentarz

a w sterownikach grafiki patrzałeś tam powinna byc temperatura karty

Nocturn
komentarz
komentarz

Pobierasz GPU-Z zakładka sensors lub RivaTuner - Hardware Monitoring, proca możesz sprawdzić choćby CoreTemp'em

dem
komentarz
komentarz (edytowane)

np: nTune nawet wykres ci zrobi :]. Ale jak w evereście nie ma, może być że grafika nie ma czujnika.

Edytowane przez dem
Nocturn
komentarz
komentarz

Uważam, że ta grafika na pewno ma czujnik temperatur. Everest po prostu z mobilnym sprzętem czasem sapie. Pobrałeś najnowszą wersję Everesta?

Medyk77
komentarz
komentarz

Pod którą zakładka ?? prosił bym o dokładnie instrukcje.

Nocturn
komentarz
komentarz

Tutaj masz screen z GPU-Z

gpuzt.jpg

Medyk77
komentarz
komentarz

Ok, ściągnę GPU-Z. A jakiś program co monitoruje wszystko ? Grafikę, dysk i procesor ??

A i jeszcze dem - gdzie w nTune robi sie ten wykres ??

Nocturn
komentarz
komentarz

Ja osobiście wolę korzystać z małych programów, które monitorują oddzielne podzespoły. Te "kombajny" często przekłamują.

Medyk77
komentarz
komentarz

Czyli co kartę monitorować GPU-Z,a procka czym ??

Nocturn
komentarz
komentarz

CoreTemp Z nim na pewno nie będziesz miał problemu

Medyk77
komentarz
komentarz

Ok. Już wszystko działa i mierzy. Jeszcze spytam tylko jaka temperatura jest odpowiednia bo na kompie stacjonarnym nie przekracza 35 stopni C, natomiast na laptopie mam po 43 stopnie.

Nocturn
komentarz
komentarz

Gpu czy Cpu, w stresie czy bez obciążenia:?

Medyk77
komentarz
komentarz

I ten i ten bez obciążenia ma 44. Z obciążeniem nawet po 50. Na stacjonarnym więcej niz 45 nie miałem wiec nie wiem.

To ile nie powinna ich temperatura przekroczyć ?? Ile oznacza ze już się mocno grzeją.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.