x-kom hosting

Wybór hostingu i domeny...

Patoxd
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Zastanawiam się nad zakupem płatnej domeny - .pl . Gdzie jest teraz najtaniej ? Opłaca się mi teraz kupować płatną domenę czy jeszcze poczekać ? Jak to jest z tym co teraz mam ? Jeśli wykupię domenę, na np. home.pl to mogę wrzucić pliki strony przez FTP ? Adres mojej strony w sygnaturze , ale podam jeszcze raz : www.tech4you.webpark.pl

// Domena a hosting to dwie różne bajki, przenoszę.

// Lucider

Edytowane przez Patoxd

Lucider
komentarz
komentarz

Skoro pytasz o domenę, to dlaczego w temacie piszesz o hostingu? Bądź tak miły i zmień nazwę tematu ;)

Domena, to jedynie adres do strony. Hosting (miejsce na FTP) musisz sobie skombinować sam, możesz wykupić hosting i domenę przy pomocy jednego konta na np. Home.pl, ale ceny są mało korzystne. Możesz na home.pl kupić sobie samą domenę, a hosting znaleźć tańszy.

Patoxd
komentarz
komentarz

Załóżmy , że kupię domenę .pl na home.pl . Nie mam wówczas dostępu do FTP ?? Muszę wykupić dodatkowo hosting ? Jaki byście polecali ?

Lucider
komentarz
komentarz

Tak - musisz dodatkowo wykupić hosting. Wszystko zależy od potrzeb, stanu portfela itp. Na większość osobistych małych stronek całkowicie wystarczy darmowy. Jeżeli nie żal Ci pieniędzy, lepiej wziąć hosting na tej stronie na której kupiłeś domenę, polityka tak znanych serwisów jak home.pl sprawia, że stronę łatwiej wypromować jeżeli masz u nich i hosting i domenę.

Patoxd
komentarz
komentarz (edytowane)

Wystarczyłby hosting Unix ?? Link : Hosting Unix . A z darmowych jaki jest warty uwagi ? Ja teraz mam domenę i hosting na wp (webpark.pl). Mogę zrobić tak , że hosting zostawię na webpark.pl , a domenę na home.pl ?

Edytowane przez Patoxd
Lucider
komentarz
komentarz

Możesz.

Patoxd
komentarz
komentarz (edytowane)

Wtedy adres mojej strony będzie : tech4you.webpark.pl czy tech4you.pl ?? I co myslisz o hostingu na boo.pl ?

Edytowane przez Patoxd
Lucider
komentarz
komentarz

Oba adresy będą działać. Boo to idealne wyjście na ekonomiczne strony - poziom usługi jest bardzo wyważony biorąc pod uwagę cenę, ogółem - opłaca się.

  • 4 tygodnie później...
Katastrofa
komentarz
komentarz
Wystarczyłby hosting Unix ?? Link : Hosting Unix . A z darmowych jaki jest warty uwagi ? Ja teraz mam domenę i hosting na wp (webpark.pl). Mogę zrobić tak , że hosting zostawię na webpark.pl , a domenę na home.pl ?

ja korzystałem ostatnio z cba.pl i calkiem fajnie to wygląda - o tych darmowych mowa

Konrad B.
komentarz
komentarz

Lekko ci streszczę o co chodzi,

Domena > Adres w sieci który prowadzi do serwera www na którym są pliki, tak jakby ktoś wchodzi przez domenę np www.jaaaa.pl na serwer.

Hosting> Jest to miejsce gdzie umieszczasz pliki, i do niego za pomocą DNS kierowana jest domena.

Co do hostingów, sam korzystam z usług serwerów Boost.Pl, z tanich polecam Boo.Pl.

  • 3 tygodnie później...
Katastrofa
komentarz
komentarz
ja korzystałem ostatnio z cba.pl i calkiem fajnie to wygląda - o tych darmowych mowa

juz zmieniłem zdanie o cba - ze względu na wolne wczytywanie stron i wkurzające reklamy :P

  • 6 lat później...
Morelka
komentarz
komentarz

Kwestia budżetu jakim dysponujecie, ale ogólnie konta dzielone są bardzo tanie. Wszystkie swoje serwisy trzymam na Firehost, hostingu śmiesznie tanim i mimo wszystko żadnych problemów nie ma. Tak więc to chyba kwestia odnalezienia dobrej oferty. I na pewno odradzam najdroższe hostingu - i tak nie przekłada się to na specjalną jakość.

4pc
komentarz
komentarz

Żaden darmowy serwer nie daje jakości. Chcecie jakość to zapłaćcie kilkadziesiąt złotych rocznie i w ten sposób zyskacie to czego potrzebujecie. Na darmowych serwerach to można robić stronę na zaliczenie przedmiotu, a nie serwis, który ma być przeznaczony pod użytkownika - zwracajcie na to uwagę.

  • 2 miesiące później...
funfun
komentarz
komentarz

Zgadzam się z 4pc. W hostingu liczy się stabilność i szybkość działania. Darmowe rozwiązania tego nie gwarantują, a dodatkowo mamy czasem bardzo irytujące reklamy, które potrafią odstraszyć użytkownika przez zaśmiecanie strony.

  • 1 miesiąc później...
4pc
komentarz
komentarz

Darmowe rozwiązania pod zaliczenie infy. Normalne konta hostingowe pod prowadzenie serwisów dla ludzi. Ja nawet zaplecza stawiam na płatnych kontach, bo jednak darmówkę trudno traktować poważnie. Narobisz się, a to nagle zniknie. Głupota.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.