Skrash

Ekspert
 • Zawartość

  2479
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana Skrash w Rankingu w dniu 29 Lipiec 2012

Skrash posiada najczęściej lubianą zawartość!

6 obserwujących

O Skrash

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  Łódź

Ostatnie wizyty

4708 wyświetleń profilu
 1. Czyli żona obawia się dużych rozmiarów.. Słuchaj, rozumiem że wchodzi tutaj aspekt estetyczny. Trudno zatem na ślepo polecać głośniki gdyż żona na pewno będzie chciała by kolor głośników komponował się z zasłonami, a i żeby były mniejsze o wazonu. Sam stawiam duży nacisk na wygląd i co jak co, ale wygląd Microlab-ów można porównać do gąsienicy... od czołgu. Z takich przyjemnych dla oka zestawów, mających również potencjał dźwiękowy: Logiech Z-2300, Edifier S330D. Logitech Z623 (choć dla mnie wyglądają trochę jak ameba) Coś futurystycznego: Harman/Kardon Soundsticks III 2.1
 2. Gratuluje, wszystko działa prawidłowo. Jaki to laptop ? Głownie chodzi o markę, gdyż niektórzy producenci mają pozamieniany rozkład pinów w gnieździe. Dodatkowo podepnij ten rozdzielacz do jakiegoś telefonu. Obecne smartphony mają standardowy rozkład pinów więc jeżeli w telefonie będzie wszytko działać prawidłowo, będzie oznaczało to że masz coś nie tak z laptopem Mówiąc telefon mam na myśli każdy inny oprócz Iphona. Oczywiście zakładam, że nie masz nic wyciszone w ustawieniach laptopa. Mała konkluzja, Jeżeli kupiłeś rozdzielacz o oznaczeniu które podałeś na pierwszym zdjęciu, to te słuchawki nie mają prawa działać. Więc albo zweryfikuj informacje którą podałeś, gdyż mówi nam że oba gniazda są stereo. Sugeruje to, że czerwone gniazdo ma rozkład jak dla standardu stereo, co totalnie skreśla możliwość prawidłowego działania mikrofonu oraz słuchawek.
 3. Jeżeli uważasz, że z Tych HD681 wyciśniesz jakąś jakość dźwięku po zmianie karty dźwiękowej to zapomnij. Podpinałem je pod bardzo neutralne źródła a zarazem bardzo drogie (np. Icon HDP) i te słuchawki dalej grały jak większość monitorów AKG. W sumie to ich atut, a zaraz duża wada, gdyż muzykalność tych słuchawek jest po prostu zerowa. Zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad zmianą słuchawek, niż wydawaniu 300 zł na kartę dźwiękową
 4. Jak zweryfikować czy wszystko działa poprawnie (tego powinny uczyć w szkołach) Znajdź sobie źródło zasilania, najlepiej baterie typu AA (napięcie ~ 1,5 V) Znajdź jakiś kawałek przewodnika, jakiś drut/kabel najlepiej miedziany. Podłącz sobie słuchawki pod zielone gniazdo, słuchawki załóż na głowę, minus baterii, poprzez ten kawałek drutu połącz z pierwszym licząc od obudów czarnej częścią wtyku. Natomiast plus baterii dotykaj do pozostałych tzw. pinów wtyku. Zweryfikuj czy będziesz słyszał w słuchawkach raz w prawej raz w lewej charakterystyczne puknięcia w momencie przykładania plusa baterii do poszczególnych pinów wtyku. Jeśli po tych słowach nie masz Zielonego pojęcia o co chodzi, bądź boisz się ze zrobisz sobie krzywdę, poproś osobę starszą. Pamiętaj, że napięcie 1,5 V stałe jest bezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Jednak słuchawki mogą wytrzymać napięcie do 5 V, więc zastosowanie baterii ma na celu ochronę przed uszkodzeniem słuchawek, a nie ochronę przed porażeniem. Dlatego nie używaj czasem akumulatora, bądź innych źródeł napięcia (nie daj Boże sieciowego), gdyż może doprowadzić to do nieszczęścia.
 5. A na czym Ci zależy w tym zestawie ? Bo subwoofer podkręci w wielu przypadkach niskie tony, ale czasem wręcz zacznie zmieniać charakterystykę brzmienia muzyki. Sam nie jestem zwolennikiem subwooferów, gdyż tylko przy muzyce "dyskotekowej" nadaje muzyce dodatkową jakość brzmienia. Natomiast dźwięk dobrze grającego zestawu stereo to miód dla uszu.
 6. Kolor niebieski oznacza wejście USB, biały, wejście cyfrowe (mówię w oparciu o Icon HDP, którego kiedyś posiadałem). Więc zmiana koloru oznacza tak naprawdę, że uDac zmienia sygnał wejściowy. A to z kolei miałoby sens dlaczego dźwięk zanika w głośnikach. Sterowniki od zewnętrznych interfejsów audio przy błędnych ustawieniach można doprowadzić do stanu, że każdy plik zawierający ścieżkę dźwiękową (gra, film, muzyka, przeglądarka) może zacząć działać niepoprawnie. Może te gry posiadają cyfrowe korektory dźwięków, które uDac nie obsługuje.
 7. Tam powinieneś być, właśnie z tyłu. Wygląda mi to na błędne przekierowanie sygnału, a co za tym idzie, błędne nadanie priorytetu urządzeniom do odtwarzania. Tak to jest ja się ma integre, Oprogramowanie rodem z SPL Studio, ale kompatybilność zerowa.
 8. Przywróć ustawienia do fabrycznych. Bo coś tu masz pogmatwane. Możesz wpierw sprawdzić, czy na przednim panelu po podłączaniu słuchawek jest dzwięk.
 9. Jeśli nie jest to przyczyna oprogramowania, masz podpięte do masy przewody sygnałowe. Może to wystąpić na skutek wad instalacyjnych oraz zużywającej się izolacji. Nie mam podstaw by uważać, że masz coś źle ze sterownikami, gdyż opisywane przez Ciebie problemy są natury instalacyjnej. Jeżeli przywrócenie sterowników do ustawień fabrycznych, bądź reinstalacja nic nie pomoże, wydaję się naturalne że zmiana układu dźwiękowego powinna pomóc.
 10. Czym jest 2nd output w Twojej karcie ? Skoro jest drugie wyjście (2nd), to czymś musi być wyjście pierwsze (główne). Możesz to jakoś wytłumaczyć ? Masz z przodu komputera jakiś panel do wyjść/wejść audio ?
 11. No to czegoś nie rozumiem. Masz podejrzenia, że są uszkodzone słuchawki / mikrofon ponieważ działają niepoprawnie, ale zwalasz winę na kartę dźwiękową ? Podłącz swój obecny zestaw audio do jakiegoś innego źródła (dajmy na to telefon) i zobacz jak będzie wyglądała sytuacja.
 12. Ale akt desperacji, aż zdjęcie zrobiłeś które pera saldo nic nie mówi. Masz coś wpięte w wyjście linowe i coś w niewiadoma co, bo jakość zdjęcia nie pozwala odczytać.
 13. Ustaw sobie zintegrowaną kartę jako domyślną. Jak to zrobić: (posłużę się obrazkami)
 14. Rozwiązanie nazywa się : Mikrofon bliskiego pola. Masz klawiaturowe mechaniczną, która strasznie hałasuje podczas kliknięcia. Cyfrowa redukcja jest w stanie zniwelować ten hałas, gdyż w pewnej postaci zaczyna redukować sygnały o niższy głośności. Sterowniki od kraty dźwiękowej mogą posiadać filtry niwelujące ten pogłos powodowany kliknięciami. Poszukaj w swoich ustawieniach.
 15. Czytam i nie wiem o co chodzi. Proszę o streszczenie tego postu i zadanie konkretnych pytań. Wiele problemów wiąże się z oprogramowaniem. Rzadko kiedy zdarza się awaria samego układy dźwiękowego