FrogsterPL

Ekspert
 • Zawartość

  7805
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana FrogsterPL w Rankingu w dniu 13 Styczeń

FrogsterPL posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O FrogsterPL

 • Urodziny 26.09.1989

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  Kędzierzyn-Koźle
 • Zainteresowania
  motoryzacja, sprzęt komputerowy

Ostatnie wizyty

9448 wyświetleń profilu
 1. Komputer do gier za 1500zl czy oplaca sie?

  Dysk ma tylko ten SSD, HDD nie ma?
 2. No to super Na wszelki wypadek zrób sobie kopię zapasową ważnych danych. Jak to się mówi: ludzie dzielą się na tych, którzy robią backupy oraz na tych, którzy będą robić backupy.
 3. Czego słuchasz w tym momencie?

  Rewelacja, uwielbiam
 4. Main bios is corrupted

  Tzn. wiesz, pisząc "przerwa w dostawie prądu" niekoniecznie miałem na myśli dwugodzinną awarię - równie dobrze mógł to być spadek napięcia na ułamek sekundy, ale zbyt długi by zasilacz był w stanie utrzymać pracę komputera. Wiatrak przez tak krótki czas nie zdążyłby zwolnić na tyle, by dało się to zauważyć, więc mimo wszystko dalej możemy tę opcję brać pod uwagę jako prawdopodobną. Tak jak pisałem, raczej nie sądzę, żeby była to "droga do śmierci kompa", choć powiem wprost, że nie miałem nigdy do czynienia z takim komunikatem. Jeśli nawet miałoby się okazać, że BIOS faktycznie ma co jakiś czas padać, to ewentualnie można podpytać w serwisie komputerowym o wymianę kości BIOSu na płycie głównej, ale póki co bym się z tym wstrzymał i po prostu obserwował.
 5. Oczekiwanie na pamięć podręczną

  Bez pewności, że S.M.A.R.T. działa niestety i tak nic nie zdziałamy. Wobec tego czekamy.
 6. Odzyskiwanie hasła do biosu

  Zwykle najłatwiejszym sposobem na reset tego hasła jest po prostu zresetowanie pamięci CMOS, odpowiedzialnej za "pamiętanie" ustawień BIOSu - w tym i hasła. Musiałbyś więc odłączyć komputer od prądu (jeśli laptop ma zamontowany akumulator/baterię, także to odłącz) i otworzyć obudowę, by dostać się do środka. W tym momencie mamy dwie opcje, które działają w podobny sposób: 1) wyszukujemy piny podpisane jako CLR_CMOS. Czasem są to trzy piny, na dwóch nałożona może być "zworka" (załóżmy, że jest ona na pinach 1 i 2 - pierwszym i środkowym). Musimy ją na jakieś 20-30 sekund przełożyć tak, by była na pinach 2 i 3 - środkowym i ostatnim. Potem przekładamy z powrotem. Jeśli piny są tylko dwa - możemy je zewrzeć czymś metalowym, np. cienkim śrubokrętem - także na 20-30 sekund. Trzeba uważać, by śrubokrętem nie uszkodzić innych elementów. Problem w tym, że komputer o którym piszesz to laptop - w swoim dinozaurze takich pinów nie widziałem, jak go otwierałem... 2) opcja preferowana przez wiele osób (i prawdopodobnie bardziej przydatna w przypadku laptopa), czyli po prostu wyjęcie baterii podtrzymującej pamięć CMOS. Nie da się jej (baterii) przegapić, jest duża, srebrna i okrągła. Na ogół ciężko ją wyjąć tylko palcami, może być konieczne podważenie jej płaskim śrubokrętem. Ponownie trzeba uważać na ewentualne uszkodzenie płyty głównej. Baterię też wystarczy wyciągnąć na te 20-30 sekund (choć oczywiście można dłużej, np. na minutę czy dwie). Potem ponownie ją zakładamy. Po wykonaniu jednego z tych kroków (lub obu, one ze sobą nie kolidują - byłoby to po prostu powtórzenie tej samej czynności - resetu CMOS - tylko na różne sposoby), można zamknąć obudowę, podłączyć zasilanie i włączyć komputer. Spróbuj, czy wtedy uda się wejść do BIOSu. Pamiętaj, że ten reset przywróci domyślne ustawienia BIOSu w każdej kategorii, możliwe że trzeba będzie chwilę spędzić na konfiguracji.
 7. Oczekiwanie na pamięć podręczną

  Dziwnie wyglądają te plansze z CrystalDiskInfo, jakby nie czytało danych S.M.A.R.T. (nie ma siły, żeby wszystkie parametry miały identyczne wartości). Wejdź proszę do BIOSu i poszukaj, czy opcja S.M.A.R.T. jest w ogóle włączona (niektóre BIOSy mają ją domyślnie wyłączoną).
 8. Main bios is corrupted

  Jeśli sytuacja się nie powtórzyła i do tej pory wszystko działa, to osobiście jakoś szczególnie bym się nie przejmował stanem BIOSu - najwidoczniej nic poważnego mu nie jest, skoro komputer się znowu uruchamia. Pytanie brzmi, czy za każdym razem jest ten error i za każdym razem musisz restartować, czy to był ten jeden jedyny raz? Napisz też, jaki masz zasilacz, bo nagłe wyłączenie się peceta zwykle wywołane jest właśnie przez zasilacz (albo psujący się, albo po prostu marnej jakości), albo przez przerwę w dostawie prądu, albo przez zbyt wysoką temperaturę. W związku z powyższym, możesz też na wszelki wypadek sprawdzić, jakie temperatury osiąga Twój procesor w idle i w stresie (np. programem HWMonitor; możesz też podać jaki masz konkretnie model procesora).
 9. problem z płytą główną

  Nie ma takiej płyty jak P5N32 Striker Extreme. Są albo płyty serii P5N32, albo taka nazwana po prostu Striker Extreme. Jak sądzę, chodzi o tą drugą, czyli taką: https://www.asus.com/pl/Motherboards/Striker_Extreme/ Jak rozumiem, zdjąłeś to rozbudowane miedziane chłodzenie i pod nim wymieniałeś pastę?
 10. problem z myszką nie reaguje na kliknięcia ?

  W sensie, że podłączyłeś mysz do komputera bez systemu operacyjnego? To w jaki sposób chciałeś sprawdzić, czy ona działa? W UEFI?
 11. Wysłana, ale zabezpieczona kilometrami folii bąbelkowej, plus oczywiście folią antyelektrostatyczną na samej karcie.
 12. BIOS ma aktualny, P1.80 - w sieci jest dostępny jeszcze nowszy P1.80b, ale to wersja beta. Opcji odpowiedzialnej za ustawienie taktowania PCI-E na sztywno brak (lub jest problem ze zlokalizowaniem). Przesyłam, co jeszcze mi napisał:
 13. karta graficzna do 300zł

  gonzert, bądź tak dobry i nie polecaj kart takich jak HD 7850 czy 7870 do zasilacza, który ma ledwo 220 watów. Tak naprawdę to nawet GTXa 750 Ti bym do tego nie włożył. Chcesz człowiekowi komputer spalić? -.- MokryKonar, czy dobrze myślę, że to jakiś komputer biurowy o nietypowych wymiarach? Może być kłopot, żeby tu coś polecić, ponieważ ciężko o mocniejsze zasilacze w tym formacie co Twój DPS-220UB. EDIT: Widzę, że to komputer Acera z małą obudową, dość ciasny w środku. Poszukamy czegoś co by pasowało, ale nie mogę nic obiecać.
 14. 15 klawiatur laptop nowe

  Nie wróżę Ci sukcesu handlowego, jeśli nie wiesz do jakich laptopów to pasuje. Poszukaj chociaż jakiegoś numeru seryjnego na tych klawiaturach, może po tym dałoby się znaleźć, do czego będą pasować.
 15. problem z płytą główną

  Chwila chwila, bo czegoś tu nie rozumiem. Czy przebiegało to w ten sposób, że: 1) wyjąłeś E8400, wkładając Q6600 i od razu zamontowałeś chłodzenie ze starą pastą termoprzewodzącą; 2) odpaliłeś, działało; 3) zdjąłeś znowu chłodzenie, żeby wymienić starą pastę; 4) po ponownym zamontowaniu chłodzenia już się nie uruchamia? Tak by wynikało z Twojego posta. Chyba że pastę zmieniałeś w innym miejscu niż na procesorze?