DamianKr

Użytkownik
  • Zawartość

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Ogólnie to teraz nie jest źle. A wysoki transfer się przydaję ponieważ żyjemy w czasach gdzie aktualizacja może zająć ponad 20 gb ;). No i netflix korzysta ze streamingu video.
  2. Ok, dzięki za pomoc. Muszę to przetestować żeby się przekonać czy zda to egzamin. Ok, przetestowane i jest progres. Konsola jest podłączona do AP i w testach wychodzi 90 Mbps a rzeczywista prędkość 60Mbps :). Zastanawia mnie czy mogę jeszcze coś ugrać np. przez ustawienie anten w routerze pod odpowiednik kontem lub poprzez ustawienia routera lub AP?
  3. Aha, rozumiem. Ale myślisz, że testy które wykonałem przy użyciu laptopa mogą się nie pokrywać z tym co osiągnę przy użyciu AP? Dodatkowo konsola znajduje się jeszcze w komodzie więc pewnie to również tłumi sygnał no i dodatkowo nie będę używać fatalnego wifi w xbox one które nie jest w stanie utrzymać stabilnego łącza. A tak podłączę konsolę kablem, więc myślę że da mi to stabilne łączę. Jak myślisz czy taki odbiornik wifi który znajduje się w AP który podałem będzie lepszy niż przeciętny odbiornik w laptopie lub konsoli?
  4. Aha, myślałem, że są dwu zakresowe, dzięki za info. A te tutaj?: 1. https://www.morele.net/access-point-tp-link-re200-691697/ 2. https://www.morele.net/access-point-tp-link-tl-wa901nd-296561/
  5. Witam, Sprawa wygląda tak. Posiadam internet światłowodowy 100 mbps. Internet wyprowadzam do mieszkania poprzez router Asus RT-AC1200G+ na pasmie 2.4 i 5GHz. Konsola jest podłączona na pasmie 5GHz i znajduje się w osobnym pokoju w odległości około 5 metrów. Sama konsola położona jest w komodzie. Problem polega na tym że ten router zakupiłem wczoraj i gdy robiłem testy (szczegółowe testy sieci w ustawieniach) na xbox one to prędkość pobierania wynosi od 50 do 60 mbps (w zależności jak się ustawi antenki na routerze) a siła sygnału to około 80 do 100%. Ale faktyczna prędkość z jaką się pobierała gra z xbox live wynosiła około 5 do 35 mbps i zaznaczam że ta prędkość była dość płynna czyli nie było to stałe 35 mbps tylko skakało z 5 do 35. Z opóźnieniami nie ma problemu w multi gra się przyjemnie.Nie wiem czy router dobrze skonfigurowałem bo się na sieciach zbyt dobrze nie znam, ale mam pomysł żeby dokupić dodatkowy access point repeater np. taki https://www.morele.net/access-point...peater-router-1xwan-lan-1xlan-wrp-300-659808/ i podłączyć go obok konsoli i xboxa podpiąć kablem do access pointa.Zrobiłem już test taki że ustawiłem laptopa obok konsoli, połączyłem się poprzez wifi i udostępniłem konsoli internet poprzez kabel ethernet. Wyniki są niezłe ponieważ prędkości pobierania wynosiłi w granicach 60 do 70 mbps. Jak myślicie, czy pomysł z access pointem się sprawdzi? Czy wyniki będą tak samo dobre jak przy użyciu laptopa? Możecie polecić jakiś sprawdzony AP? Oprócz tego poprzedniego znalazłem jeszcze taki: https://bitcomputer.pl/pl/p/TP-LINK-TL-WA850RE-AP-WIFI-N300-1WAN-EXTENDER/11797 Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.