e-38

Użytkownik
 • Zawartość

  99
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O e-38

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  Bąkowo

Ostatnie wizyty

150 wyświetleń profilu
 1. Dziwny dźwięk pod obciążeniem

  Piszczące cewki to normalka. Zainstaluj program MSI Kombustor, odpal test Titan Lake (rozdzielczość 400x300) i obserwuj. Jak puścisz to na dłużej, powinno to trochę wyciszyć piszczenie (sprawdzane na GTX1060 i 1080).
 2. ,,Załamania,, obrazu

  Tak, zmniejszyłeś je programem, wystarczy że przywrócisz ustawienia w programie.
 3. Spadek FPS

  No tak, ale testy jednoznacznie pokazują, że zarówno pasywna jak i półpasywna karta pod obciążeniem ma ponad 60C. I tyle. Jej temperatura nie jest tutaj problemem.
 4. Spadek FPS

  1. Radiator karty pasywnej jest dwa razy wyższy. To, że karta MSI zajmuje dwa sloty - tak, wentylatory z plastikiem. Radiator MSI jest dwa razy niższy i ma inną budowę - przystosowaną do wentylatorów. 2. Karta Palita ma ponad 60C przy obciążeniu. Ta ma 44C. Geniusz chłodzenia. 3. W testach, przy pracujących wentylatorach, karta MSI ma ponad 60C (http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/msi-gtx1050ti-gaming-x-test/strona/27154.html). Czyli jednak nie 44C? 4. Napisałem wyżej, że skoro temperatura karty została wykluczona, to trzeba szukać w innym miejscu.
 5. Możesz wejść do biosu? Widzisz cokolwiek na ekranie? Jaki masz dysk? Jaki masz zasilacz? Generalnie po przesiadce z AMD i zmianie płyty głównej system raczej nie będzie działać poprawnie.
 6. Pytania techniczne

  Jaki to zasilacz? Skoro ma 4 pinowe złącze, to pewnie ma mocne linie 3.3/5V i nie nadaje się do nowszego sprzętu.
 7. ,,Załamania,, obrazu

  Zależy od tego, o ile obniżysz. Zjedź po -100 i sprawdź czy pomogło. Stracisz trochę na wydajności, ale będziesz wiedział czego to wina. Nie wiem, czy Twój zasilacz dobrze radzi sobie z Twoim sprzętem. Ma słabą linię 12V - na granicy poboru na tej linii przez Twój sprzęt.
 8. Spadek FPS

  Wiesz jaka różnica jest między kartą pasywną a półpasywną? Przecież półpasywna karta ma dużo mniejszy i inaczej skonstruowany radiator. I skoro temperatura idzie tylko o 1C pod obciążeniem, to wytłumacz sens montowania wentylatorów na tej karcie? Jeśli ta karta (TA karta z TYM chłodzeniem) ma 43C bez obciążenia, to NIE będzie mieć 44C bez włączonych wentylatorów. I tyle. Niska temperatura, ale w końcu ile te programy pokazują? 43?44?52? Skoro kartę graficzną wykluczyłeś, dokładnie sprawdziłeś temperaturę procesora? Te 26C też wydaje się za mało, przecież przy obecnych temperaturach miałby temperaturę otoczenia - a na powietrzu byłoby to niemożliwe. Ponowię pytanie - inne sterowniki do karty graficznej próbowałeś? Dużo ludzi przy 1050/1060 skarży się na spadki przy najnowszych.
 9. Spadek FPS

  I przy wyłączonych wentylatorach, pod obciążeniem, temperatura idzie w górę o 1C - z 43 na 44? Nie. Albo program źle odczytuje albo włączasz go w złym momencie.
 10. [?] Modernizacja

  Płyta, która nie obsłuży nowszego sprzętu (procesor), mało ramu (i to nieużywany już DDR2), bardzo mały i pewnie wysłużony już dysk. Brak karty graficznej (tego zintegrowanego czegoś kartą nie nazwiemy) Do tego zasilacz, który powinien służyć jako podstawka pod kwiatek.
 11. Najlepsza konsola

  Pegasus - klon NES-a. Gry praktycznie bez grafiki, ale godziny spędzone przy ten konsoli to bajka. Dałby też PS (1), za nową jakość rozgrywki (Tomb Raider np).
 12. Podkręcenie procka

  Chłodzenie masz SilentiumPC Fortis HE1225. Z tego co widziałem, to te +500-700MHz powinieneś osiągnąć. Ale - procesor będzie cieplejszy i wzrośnie (i tak już spory) pobór energii.
 13. Dodatkowa kość 8gb ramu

  Jeszcze kwestia tego, czy ten Goodram pójdzie na 1600. Budżetowe pamięci mają duży problem z pracą z wyższym taktowaniem (czy to Goodram, Corsair czy inna firma). 1333 a 1600 to żadna różnica w wydajności. W biosie musisz znaleźć zakładkę OC Tweaker, niżej opcję DRAM Timing Configuration, pod spodem powinieneś mieć DRAM Referencje Clock - tam ustawiasz 1333 czy 1600. Bios na płytach różni się, ale coś takiego powinieneś znaleźć.
 14. Spadek FPS

  Na screenie widać, że grafika ma 43 albo 44C (i wentylatory nie pracują). Włącz ten program, żeby chodził w tle w trakcie gry (przed jej włączeniem) - bo wysłałeś zdjęcie jak nie ma obciążenia. Próbowałeś innych sterowników do karty graficznej?
 15. ,,Załamania,, obrazu

  Błędy w obrazie generowane przez grafikę. Próbowałeś innych sterowników? Grafika podkręcana? Próbowałeś obniżyć zegary?