e-38

Użytkownik
 • Zawartość

  84
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O e-38

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  Bąkowo

Ostatnie wizyty

90 wyświetleń profilu
 1. Masz więcej. Sprawdź programem HW Monitor jakie masz temperatury pod obciążeniem. Jaki masz zasilacz? Nie zapełniłeś czasem SSD do końca wcześniej? Albo teraz?
 2. Jak wsadzisz kartę do drugiego PCI-E jest to samo?
 3. Zależy od tego, co wypuści Intel, co wypuści nVidia i co wypuści AMD w kwestii Zen 2 generacji i co przyniesie Vega.
 4. Może w innych aplikacjach sprawdzałeś? Cewki piszczą głównie przy generowaniu przez kartę graficzną dużej ilości klatek.
 5. Większość GTX-ów piszczy. Mam drugą sztukę Pascala - i też piszczt (cicho bo cicho, ale zawsze). Można trochę wyciszyć piszczenie - włącz program MSI Kombustor z testem Lake of Titan - daj niską rozdzielczość (400x300) i niech karta pochodzi kilka godzin. Powinna się sporo wyciszyć.
 6. Próbowałeś innej karty sieciowej?
 7. Jaką masz kartę sieciową? Łączysz się kablem, WiFi?
 8. Moim zdaniem jeden i drugi sprzęt obecnie jest wart podobnie. PC ma dużo mocniejszą kartę graficzną (920M to następca 820M czyli następca 720M itd - dolny próg dedykowanych kart graficznych do laptopów). Gdyby Twój laptop miał 8GB, puściłbyś go za ~1.5K kupując ciekawszy komputer niż ma Twój kolega (coś takiego np, > https://www.olx.pl/oferta/komputer-i5-2500k-gtx-770-CID99-IDmrhuK.html#f10bb599f5 - nie moja oferta oczywiście )
 9. Z tego co wyczytałem, 2.5" są bardziej odporne na wstrząsy i mają lepsze zarządzanie energią (z racji przeznaczenia do urządzeń mobilnych). Cyt. "Dyski 3.5" lepiej znoszą ciągłą pracę, można powiedzieć że ten typ eksploatacji jest dla nich lepszy. Dodatkowo pozbawione są niektórych funkcji dysków 2.5", np. nie posiadają czujników przeciążenia, zaawansowanego zarządzania energią, zarządzania akustycznego. Ich napędy umierają później niż napędy dysków 2.5", zazwyczaj bywa tak że łożyska już piszczą a dysk kręci jak złoto.Dyski 2.5" mają dużo dodatkowych funkcji które powodują znaczny spadek poboru energii, zrzucanie głowicy na rampę w spoczynku, chwilowe zwolnienie prędkości obrotowej oraz funkcje jak ochrona przed uszkodzeniem w czasie upadku bazująca na czujniku przeciążenia. W dyskach 2.5" bardzo rzadko występuje piszczenie łożysk, prędzej uszkadza się napęd lub głowica "zaparkowuje" się na śmierć próbując oszczędzić energię." Moim zdaniem na system przeznacz SSD a na dane 2.5" - do korzystania z danych (oglądanie filmów, zdjęć czy słuchanie muzyki) i tak nie potrzeba aż takiej szybkości jak do systemu/gier.
 10. Pierwsze to karta graficzna. Drugie - zasilacz.
 11. Zrób screena ekranu, gdy masz kropki. Jeśli będą widoczne - karta graficzna, jeśli nie - monitor.
 12. Napisałeś, że przekładałeś pamięć do innych slotów - a innej sztuki próbowałeś?
 13. Nie reset komputera tylko biosu.
 14. W ogóle nie masz obrazu po włączeniu? Wymieniłeś części na nowe czy używane? Jakie masz pamięci? Próbowałeś innej karty graficznej? Wyciągnij kartę graficzną, podłącz monitor do wyjścia HDMI w płycie głównej (będzie działać zintegrowana grafika w procesorze).
 15. Zanim zmienisz bios - resetowałeś go po zmianie grafiki?