Matematyk0

Użytkownik
 • Zawartość

  476
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O Matematyk0

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  Jelenia Góra/Wrocław
 • Zainteresowania
  Studiowanie informatyki :)

Ostatnie wizyty

1562 wyświetleń profilu
 1. Też nie dostaję - ani mailem, ani powiadomień w dzwoneczku na górze, ani z przeglądarki. Za to powiadomienia o cytowaniu lub nowym temacie w dziale, który obserwuję - już są.
 2. Możesz spokojnie podpiąć wentylator 4-pin do gniazda 3-pin bez żadnego przycinania i będzie działać - nie będziesz miał jedynie regulacji obrotów, wentylator będzie działać z pełną prędkością. Swoją drogą, bardzo często w kartach graficznych z kilkoma wentylatorami robi się tak, że jeden jest podłączony jako 4-pin, drugi jako 3-pin i pierwszy steruje obrotami jednego i drugiego. I wszystko działa bez żadnych przejściówek i przycięć
 3. Wyjmijcie baterię, podłączcie laptopa do prądu i sprawdźcie, czy się uruchomi. Swego czasu miałem identyczny problem ze swoim laptopem i to właśnie bateria siadła.
 4. Bardzo dużo ludzi poleca Grębosza, bo niby świetny, do mnie koleś kompletnie nie trafił i nie potrafiłem go w ogóle zrozumieć. Nie wiem jak Prata. Nie ma lepszych i gorszych książek dla początkującego. Idziesz do księgarni, podchodzisz do półki z książkami dotyczącymi programowania, otwierasz na dowolnych dwóch tematach i czytasz w kilku książkach to samo. Wybierasz tą, która jest dla Ciebie najbardziej zrozumiała - jeżeli od razu zrozumiałeś co autor miał do przekazania, to to jest idealna książka, jak nie od razu, ale nie było z tym żadnych problemów - dobra książka, jak nie wiesz o co mu chodzi - odłóż ją i poszukaj innej,
 5. Model płyty głównej by się przydał Na pewno muszą być tego samego typu, te same napięcia, najlepiej działać na tych samych częstotliwościach i mieć takie same opóźnienia. Mogą być różnych producentów, różne modele - ważne, żeby parametry się zgadzały.
 6. Tak. Chociaż nie wiem, czy odczujesz jakiś ogromny skok wydajności - nie wiem jaki masz procesor i kartę graficzną, ale z RAM wreszcie zmieścisz się w minimalnych wymaganiach
 7. Poszukaj jakiegoś RAM DDR3 1333MHz 1.5V CL9 - w opisie kości powinieneś mieć wszystkie te dane. Jeżeli jesteś kompletnie zielony - ustaw w filtrach te parametry i wybierz którąś z najczęściej branych, ważne żebyś miał w nazwie/opisie 1x8GB - wtedy kupisz jedną kość. Wg informacji producenta płyty, wszystko powinno razem działać - jeżeli nie w Dual-Channel, to w Single-Channel - stracisz wtedy nie więcej niż 2% wydajności, przy czym w BF1 tej różnicy nie masz prawa odczuć No i jeżeli sam będziesz wymieniać kość - nową, większą wsadź do portu oznaczonego jako DIMM1 - to ten bliżej procesora, bliżej środka płyty. Wtedy nawet gdyby kości nie chciały współpracować (podobno bardzo rzadko tak się dzieje, nie działają bo nie i nie będą), masz 8GB RAM zamiast 3GB. Jakbyś nie wiedział jak to dokładnie zrobić - jak wygooglujesz nazwę płyty głównej, na stronie producenta znajdziesz manual z informacjami po angielsku i rysunkami - powinieneś dać radę, a jak nie - zostaje YT
 8. Moja ma dokładnie to samo mniej więcej od dwóch lat i nic się nie dzieje Masz bezpiecznik w tej listwie?
 9. W DC możesz mieć kości o różnych opóźnieniach i częstotliwościach pracy, pod warunkiem, że są takiej samej wielkości - wtedy płyta będzie je "równać w dół", czyli dostosowywać parametry pracy do najsłabszych kości (zresztą, poczytaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dual_channel).
 10. Kiedy ostatnio wymieniałeś pastę termoprzewodzącą na procesorze? Mam nadzieję, że nie "nigdy" Wypadałoby sprawdzić, czy nie masz zapchanego kurzem radiatora i wentylatora, bo temperatura trochę wysoka jak na takie zużycie.
 11. Łoo panie, ja na i5-4460 + GTX960 + 8GB RAM, przy najniższych ustawieniach mam ~50 klatek ze spadkami do 20-30. Teoretycznie nie spełnia wymagań, więc wątpię, żeby dało się grać. Odpalić może odpalisz, ale przeciwnika nie zabijesz, chyba że stanie przed Tobą i będzie czekać na strzał dobrych kilka sekund.
 12. Trzy kreseczki w prawym górnym rogu -> Opcje -> Ogólne, podtytuł Pobieranie. Zaznacz "Pobierane pliki zapisuj do" i wybierz folder zapisu.
 13. Po wyeksportowaniu do PDF z wadliwego komputera też tak jest?
 14. Najnowsze sterowniki do tej karty to 16.2.1, ale to wersja beta, więc i tak odpada. Znalazłem coś na forum EA, możesz spróbować. Na wszelki wypadek, gdyby coś miało pójść nie tak, zrób kopię zapasową rejestru (jak to zrobić - zaraz napiszę). Naciśnij Windows + R, w okienku wpisz regedit. Zrób kopię zapasową - Plik -> Eksportuj... Wybierz jakiś folder (żeby szybko znaleźć, możesz sobie zrobić folder na pulpicie i tam zapisać), na dole, w zakresie eksportu, obowiązkowo zaznacz wszystko. Gdyby coś się stało, możesz łatwo przywrócić wszystko do stanu sprzed modyfikacji używając Plik -> Importuj... Myślę, że to będzie dla Ciebie bezpieczniejsze rozwiązanie niż zapisywanie gdzieś pojedynczej wartości, którą ciężko znaleźć Przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Video. W tym folderze powinno być kilka folderów o dziwnych nazwach - jakieś literki, cyferki, myślniki i klamry. Rozwiń je wszystkie. W niektórych będą foldery o nazwach 0000, 0001.., w innych tylko folder Video. Spośród wszystkich folderów 0000 znajdź ten, który zawiera (po prawej stronie okna) coś o nazwie AdapterDesc, a wartość do tego przypisana będzie taka jak nazwa Twojej karty, czyli HD 6570 lub Radeon HD 6570. Jak znajdziesz, poszukaj w tym folderze czegoś o nazwie ReleaseVersion. Prawy przycisk myszy na ReleaseVersion -> Modyfikuj. Zmień wartość na 16.30.2311-160718a-305077C . To minimalna wymagana przez grę wersja sterownika. Zrób to samo dla wszystkich folderów 0001, 0002.. zawierających tą samą kartę - będą od razu pod spodem. Kiedy dojdziesz do folderu Video, nic więcej nie zmieniaj. Być może nie będziesz musiał zmieniać tamtych wartości w kolejnych folderach - powinno samo się zaktualizować, ale warto sprawdzić. Zamknij okno, gdyby pytało o zapisanie zmian - zapisz zmiany. Gra powinna działać, chociaż nie zdziw się, jeżeli będzie ciężko o płynną rozgrywkę. Gdyby ktoś chciał oryginalną wersję, ma w spoilerze.
 15. Prawy przycisk myszy na głośniczek na pasku zadań -> Urządzenia do nagrywania Sprawdź, czy masz włączone coś takiego jak Miks stereo, jeżeli tak (i jeżeli jest urządzeniem domyślnym), wyłącz to - najczęstsza przyczyna takich problemów.