Matematyk0

Użytkownik
 • Zawartość

  451
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Matematyk0

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  Jelenia Góra/Wrocław

Ostatnie wizyty

1430 wyświetleń profilu
 1. Po pierwsze, nie ten dział, bo to nie ma nic wspólnego z programowaniem. Po drugie - sprawdź temperatury podczas gry, np. programem HWMonitor. Wrzuć screena z temperaturami po 5-8 minutach od włączenia gry. W innych grach też tak jest? Problem występował od pierwszej gry w FM czy dopiero jakiś czas później?
 2. Po pierwsze, zły dział, bo z programowaniem nie ma to nic wspólnego. Po drugie, musisz sobie załatwić płytę instalacyjną (lub pendrive'a) z win 7 i oryginalnym, nieużywanym kluczem - odpuść sobie wtedy wszelkie allegro z kluczami za pół ceny. Wtedy wkładasz płytę (lub pendrive), formatujesz dysk na którym masz system (standardowo C:/) i postępujesz zgodnie z instrukcjami na ekranie. Pamiętaj o zrobieniu kopii wszystkich plików, które chcesz zachować po formatowaniu.
 3. http://pl.vso-software.fr/products/downloader/vso-downloader.php Korzystam, wyłapuje wszystkie YT, CDA, strony, które widzę pierwszy raz na oczy.. Tylko lepiej wyłączyć automatyczne wyszukiwanie i ręcznie wklejać linki do programu, inaczej może naściągać miliard reklam we Flashu. Ściąga zarówno z Flasha, jak i z HTML5.
 4. Panel sterowania -> Wygląd i personalizacja -> Dopasuj rozdzielczość; możesz też wejść szybciej - prawy przycisk myszy na pulpit -> rozdzielczość ekranu Ustawiasz sobie ekrany tak jak chcesz - lewo, prawo, góra, dół, po skosie. Jak nie wiesz który jest który - klikasz "identyfikuj" - na ekranie pokażą się cyferki odpowiadające cyferkom w panelu sterowania.
 5. Podaj model płyty głównej. I nie wiem o co Ci chodzi z tymi horyzontami. Masz odwrócony ekran?
 6. Możesz poszukać czegoś dla siebie w tej bibliotece: http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-WinSock-C++/271 Możliwe, że znajdziesz tego, czego potrzebujesz
 7. Wersja obrazkowa z filmikiem na końcu (po angielsku) - http://www.technig.com/reset-lost-password-of-kali-linux/
 8. Jeżeli to pierwsze logowanie, użyj nazwy użytkownika root, hasło root. Jak nie zadziała, instrukcja niżej. Jeżeli nie, zaloguj się na konto root, wejdź w menu użytkowników (przycisk do wyłączania - root - Ustawienia kont (Account Settings), tam wybierz swoje konto i zmień hasło. Jeżeli nie znasz hasła dla konta root, możesz spróbować zresetować hasło: kiedy pojawi się ekran wyboru systemu, wybierasz Zaawansowane opcje Kali GNU/Linux (Advanced options for Kali GNU/Linux) wybierz wersję z recovery mode na końcu i naciśnij E wyświetli się sporo, sporo linijek - w trzeciej od końca linijce zmień ro single na rw single i dopisz na końcu linijki init=/bin/bash naciśnij F10, komputer uruchomi się ponownie i wyświetli się kolejne sporo napisów kiedy nowe napisy przestaną się pojawiać, wpisz passwd root i naciśnij enter, następnie podaj nowe hasło, wpisz je jeszcze raz i uruchom ponownie komputer, wpisując Exit zaloguj się na konto root z ustawionym przez siebie hasłem i instrukcja wyżej Mam nadzieję, że pomogłem, chociaż sam z jakimkolwiek Linuxem miałem do czynienia tylko 3 razy - i był to właśnie Kali
 9. Sprawdź w menedżerze zadań procent zajętej pamięci RAM (pamięć fizyczna). I podaj zainstalowaną ilość RAMu
 10. Odlicza. Wszystko jest dobrze, tylko tego nie widzisz, bo od razu po wyświetleniu czyścisz okno konsoli: _sleep(1000); cout << i <<endl; system( "cls" ); Zamień miejscami dowolne dwie linijki i będzie działać. Ale optymalnie będzie zamienić je tak: cout << i <<endl; _sleep(1000); system( "cls" ); Wyświetlasz "czas", czekasz sekundę, czyścisz, zaczynasz od nowa. No i z takich drobnostek - zamiast pisać w pętli (i gdziekolwiek indziej) i=i-1, możesz napisać i--. Tak samo dla i=i+1 możesz napisać i++. Mniej pisania, czytelniejszy dla wprawionego oka kod
 11. Ze wszelkich testów wyszło dokładnie to, co mówiło AMD - we wszelkich zastosowaniach wielowątkowych przebiją Intela, w grach poziom mniej więcej pomiędzy i5-i7 - bo znacznie niżej taktowany jeden rdzeń, a gier dobrze wykorzystujących wiele wątków jest jak na lekarstwo. Zobaczymy jak będzie z SR5, które przy mniejszej liczbie rdzeni powinny być wyżej taktowane. Czyli pomysł Ryzena 7 1700 jako procesor do gier nie jest dobry, wtedy lepiej dalej iść w intelowskie jednostki, chyba że ktoś ma czas poczekać na serię 5, która ma pojawić się w okolicach kwietnia-maja.
 12. Znacznie tańsza platforma, szczególnie kiedy masz już płytę z podstawką AM4 - nie musisz wymieniać nowej płyty, bo nowa podstawka, bo lepszy do OC chipset itd. A w praktyce zobaczymy jak to wygląda - jutro wszystkie testy powinny się pojawić w internetach, a wtedy różnie może być. Niemniej jednak, po tym jak Intel obniżył ceny (na jednym z procesoró o ponad 200 dolarów), możemy spodziewać się naprawdę dobrej wydajności - głównie w wielowątkowych zastosowaniach. Inna sprawa, że po porównaniu budżetu AMD i Intela na badania i wdrażanie nowych technologii, powinniśmy być pod niesamowitym wrażeniem jak wiele udało im się osiągnąć. Ale za każdym razem zaznaczam - wszystko, co mówi się o Ryzenach, jest jak na razie tylko gdybaniem - zobaczymy po oficjalnych, niezależnych testach jak to w rzeczywistości wygląda i czy to w ogóle ma sens.
 13. No popatrz, a u mnie wszystko pokazuje dokładnie tak samo, jak 5 innych programów. Masz coś z czujnikami i tyle. A używa się go, bo jest banalny w obsłudze, mało zajmuje, wszystko jest przejrzyste i w 99% przypadków odczyty pokrywają się z rzeczywistością. Nie przyszliśmy się tutaj kłócić o program, tylko pomóc - poczekajmy więc na wiadomości od @mendus.
 14. Bardzo często miałem to samo na karcie AMD - przeinstaluj sterowniki - czysta instalacja, wystarczy zainstalować sterownik dźwięku HDMI. Jak zadziała - zostaw sobie plik instalacyjny gdzieś na komputerze, bo pewnie niejeden raz jeszcze będziesz musiał tak zrobić.
 15. Jak najbardziej normalna temperatura - mój na chłodzeniu dołączonym do procesora nie schodzi poniżej 35 stopni, więc z dodatkowym chłodzeniem wszystko ok. Jeżeli dalej nie jesteś przekonany - olej te programy wyżej, ściągnij HWMonitor, wrzuć temperatury w spoczynku i pod obciążeniem - na przykład podczas grania w jakąś wymagającą grę przez te 10-15 minut. A co do dysku - następnym razem przy 100% zużycia dysku, sprawdź w menedżerze zadań, co Ci tak dysk obciąża - Menedżer zadań -> Wydajność-> Monitor zasobów -> Dysk -> Kliknij "razem" w zakładce "Procesy o aktywności dyskowej" i podaj nazwę procesu. No i podaj pełną konfigurację komputera.