MasterYoghourt

Ekspert
 • Zawartość

  4135
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O MasterYoghourt

 • Urodziny 18.11.1980

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  Gdańsk
 • Zainteresowania
  linux, wirtualizacja, sieci, cisco, hardware, serwery, technika wojskowa, gry, taniec

Ostatnie wizyty

12824 wyświetleń profilu
 1. Twoi sąsiedzi maję swoje routery i widzisz ich sieci wifi. Musisz znać nazwę swojej sieci wifi.
 2. Problem leży między twoim kompem a routerem. Podłącz się kablem do routera i ponów test. Podaj model routera.
 3. Twój post zaraz zniknie. Regulamin:
 4. Z tego routera masz tylko jedną.
 5. Tylko raz zdarzyło się nie odpowiedzieć na ping. Poczekaj aż, będzie słonecznie i gorąco, wtedy ponów test.
 6. Wchodzisz w panel sterowania > Narzędzia Administracyjne > Podgląd Zdarzeń > Logi Windows. Masz tam logi podzielone tematycznie i posortowane według czasu występowania. W momencie kiedy pojawia się połączenie z siecią wifi lub znika, sprawdź czy dokładnie o tym czasie zostało coś odnotowane w logach. Jeśli tak, to skopiuj zawartość i wklej tutaj.
 7. Za 250 zł masz Intel G4560 z wydajnością zbliżoną do i3-6100. http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Xeon-E5450-vs-Intel-Pentium-G4560/m5890vs3892
 8. Nic nie uszkodzisz, tylko że istnieje malutka szansa, że router miał jakieś ustawienia pod dostawcę i po resecie, będziesz musiał albo je poszukać w dokumentacji albo dzwonić do nich po nie. Ale stawiam, że wszystko pójdzie gładko.
 9. @pyrsonik Na tym filmiku widać, że jest brak płynności na takim sprzęcie jak twój, fps: 6-30, niestety musisz zmodernizować sprzęt:
 10. Inny sprzęt ci działa na USB bez zarzutu, na przykład pendrive ? Spróbuj może w inny port USB. A jeszcze coś mnie naszło, czy tylko z tą siecią masz takie problemy, czy z każdą jaką chcesz się połączyć ? Można by się jeszcze pokusić i poszukać czy w logach nie ma jakiś odpowiedzi na tę zagadkę.
 11. Ano widzisz, zagubiona nazwa modelu się znalazła. Tutaj masz sterownik: https://www.mediatek.com/products/broadbandWifi/rt2870 Zainstaluj to wszystko, jak będzie działać, to super. Jeśli nie będzie działać, no cóż, to taka strata jakbyś zgubił paczkę papierosów.
 12. Konwertery z HDMI są faktycznie tańsze, na allegro od około 20zł, plus przesyłka. To powinno działać, ale gwarancji nikt ci nie da.
 13. Moim zdaniem są to zwykłe ceny. Chociaż zastanowił bym się, czy nie lepiej wziąć nowego GTX 1050, dokładając jakieś 80 złotych. Może trochę wolniejszy ale nowy.
 14. DVI-D nie ma wyjść analogowych, to nie będzie działać. Musisz mieć monitor z wejściem cyfrowym, albo kupić konwerter cyfrowy na analogowy: http://allegro.pl/konwerter-adapter-dvi-d-24-1-m-vga-f-poz-i6826339206.html
 15. No dobra, na twoje ryzyko. Gdy router jest włączony, weź wykałaczkę, włóż w otwór podpisany jako reset i trzymaj ponad 10 sekund. Router powinien albo się zresetować i mogą zabłysnąć wszystkie diody. Teraz masz zresetowany router i net może nie działać. A więc musisz mieć kompa podłączonego kablem do niego. Zaloguj się poprzez przeglądarkę na stronę 192.168.0.1, login i hasło: admin Wrzuć tu zrzut ekranu z menu status bym widział sekcje WAN. Wejdź także w menu System Tools > Password. W polach Old User Name/password wpisz: admin Na dole wpisz po kolei: admin, nowe hasło, ponownie nowe hasło. Oczywiście wymyśl je sobie, ma być inne niż 'admin'. Jak to zrobisz przejdziemy do ustawień sieci bezprzewodowej. Między czasie sprawdź czy net działa.