x-kom hosting

GTA IV - lepsza wydajność FIX

Czy ten fix działa u Ciebie?  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy ten fix dzia?a u Ciebie?

    • TAK
      3
    • NIE
      4
    • CZ??CIOWO
      0


robin3d
utworzono
utworzono

Szukając rozwiązania błędu WS10, który pojawił się na drugim kompie, natrafiłem na "GTA IV PERFORMANCE FIX". Po naprawieniu błędu okazało się, że GTA tnie się nawet na najniższych suwakach, TEXTURE, RENDER: LOW... Hmmm, szkoda. Ale wtedy postanowiłem wykorzystać ten fix. I koledzy, on DZIAŁA! Umożliwił mi płynne granie w GTA na drugim kompie.

(tekst jest przetłumaczony, ale dodałem kilka rzeczy od siebie)

TEXTURE: HIGH (tylko dla posiadaczy 512MB RAM na karcie!)

1. Pozbywamy się z linii komend wszystkiego co tam mamy.

2. W folderze z grą tworzymy plik

"commandline.txt"

3. W plik, który dopiero co utworzyliśmy wpisujemy:

"-availablevidmem 2.0" (Gdzie 2.0 można wpisać dowolną liczbę)

Komenda ta pozwala na oszukanie gry co do ilości pamięci ram na karcie graficznej. Jeśli mamy 512MB, to używając tej komendy będziemy mieli 1024MB, a wpisując 4.0 będziemy mieli 2048MB. Pozwala nam to na ustawieniu texture na HIGH. Teraz, ponieważ same tekstury w rozdiałce 1680x1050 zabierają 601MB na ustawienie wszystkich suwaków na najmniejsze wartości. Wygląd samochodu czy domu jest teraz rzeczywiście bardzo ładny, ale jak dla mnie jest to nie potrzebne bo nawet na MEDIUM grafika daje rade ;].

GTA IV na starszych kompach/zwiększenie wydajności:

1. Pozbywamy się z linii komend wszystkiego co tam mamy.

2. W folderze z grą tworzymy plik

"commandline.txt"

3. Teraz wchodzimy do gry i zmieniamy rozdzielczość na najmniejszą (800x600, jeśli masz monitor panoramiczny to wybierz najmniejszą rozdzielczość panoramiczną - unikniesz jaj zamiast kół ;]) i wszystkie suwaki ustawiamy tak, żeby wykorzystać naszą pamięć na karcie. Zachowajmy umiar i suwaki, które nie zmieniają ilości potrzebnej pamięci ustawmy narazie na 30, cienie na 0. (jeśli masz naprawdę starą już kartę grafiki ustaw tu wszędzie 0)

4. Teraz zapisujemy ustawienia i wychodzimy z gry.

5. Załóżmy, że gra zużywa teraz 650MB z 1GB karty. Jeśli zwiększymy rozdzielczość to skalowanie mapy użyte przez Rockstar'a (to jest problem GTA i dlatego jest to "gra na komputery przyszłości") zmniejszy nam wydajność. Robimy więc proste obliczenia:

650 / 1024 = 0.65

a więc w pliku "commandline.txt" wpisujemy

"-availablevidmem 0.65"

Dobra, ale co z tego że gra chodzi jak mamy rozdzielczość tylko 800x600?? W tym samym pliku dopisujemy (W JEDNEJ LINIJCE, PO SPACJI!):

[teraz małe wyjaśnienie na przykładzie: mamy rozdzielczość 1680x1050 - zapiszmy ją jako AxB, więc A = 1680, B=1050] "-height B -width A".

6. Odpalamy grę i cieszymy się wydajnym GTA ;]

To co zrobiliśmy to wymuszenie rozdzielczości. Ja zauważyłem w grze niewielki spadek jakości grafiki, ale za to znacznie więcej FPS! Autor mówi, że nawet jego kumpel z 8800GTX stosuje ten trick bo otrzymuje więcej FPS w cenie niewielkiego spadku jakości grafy.

To co opisałem, nie koniecznie może Tobie zadziałać. Wszelkie opisane tu operacje wykonujesz na własną odpowiedzialność!

wojtek1234
komentarz
komentarz

możesz zapodać link do tego fixa ?

Mam radeona 4870 1gb, mam ustawione najwyzsze, tylko ten pierwszy suwak jest ustawiony do połowy..myślisz ze po zainstalowaniu tego fixu, bd mógł ustawić na max ?

Mar+t
komentarz
komentarz

ej o co chodzi z tym fixem? bo nie czaje.

1 punkt, pozbywamy sie z linii komend... gdzie ta linia komend?

Gość
komentarz
komentarz

Dziala to, ale spadek grafiki wcale nie jest taki maly, a dlatego ze Jakosc Tekstor jest na Low, a rozdzialki nie da sie zmienic bo jest juz sama zmieniona na 1680:1050 hehe :P

Kilka FPS to daje ale za to jakosc grafiki jest gorsza, ja mysle ze na slabszych komputerach da to duzego kopa.

PS. Oczywiscie + za temat :) i ci ktorzy tego nie potrafia zrobic u siebie, niech lepiej zaczna czytac ze zrozumieniem :)

robin3d
komentarz
komentarz
możesz zapodać link do tego fixa ?

Mam radeona 4870 1gb, mam ustawione najwyzsze, tylko ten pierwszy suwak jest ustawiony do połowy..myślisz ze po zainstalowaniu tego fixu, bd mógł ustawić na max ?

Niestety to nie jest fix do ściągnięcia tylko do "zrób to sam" - nie wiem jaką masz rozdziałkę. Jeśli chodzi o ten suwak, to u kumpla idzie - gra widzi 2 GB VRAM, ale u niego nie ma zbyt płynnej gry, z powodu 9800GT myślę ;]

ej o co chodzi z tym fixem? bo nie czaje.

1 punkt, pozbywamy sie z linii komend... gdzie ta linia komend?

Linia komend jest w skrócie.

Klikasz PPM na skrót do GTA, i tam masz element docelowy. To jest to. Usuń wszystko to co po cudzysłowie. ;]

Btw, plik który tworzymy (commandline.txt) to właśnie lina komend, tylko bezpieczniejsza ;]

  • 2 tygodnie później...
pawel.kks
komentarz
komentarz

Wszystko ekstra. U mnie full hd full detal chodzi prawie płynnie... spokojnie mozna grac :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.