x-kom hosting

*PENRYN E8500 - test potencjalu OC (dla kazdego ! )*

Black_Tiger
utworzono
utworzono (edytowane)

Dobra wiadomosc dla niecierpliwie oczekujacych na nowy model procesorow Intela

serii Penryn C2D (Wolfdale):

Dwurdzeniowe Penryny wykazuja sie poteznym potencjalem do stabilnego overclockingu powyzej 4 GHz

Dla przykladu podaje uzyskane wyniki w tzw. Soft-OC dla modelu E8500:

Test zostal przeprowadzony na platformie NV680i SLI.

RAM: 2x1024MB -1066Mhz DDR2 (Mushkin Enhanced)

Procesor: Core2Duo Penryn E8500 (Wolfdale 45nm, So.775) z 6MB L2-Cache oraz FSB (Quadpumped) 1333MHz

Do testowania stabilnosci OC zostal uzyty program GoOrthos, ustawiony na stopien 9 obciazenia testowanego systemu.

Rezultat tego "delikatnego " OC znajduje sie w zalaczniku na dole tematu.

Wnioski (wstepne) odnosnie potencjalu OC nowego dwurdzeniowego Penryna E8500:

1.Standardowy takt (non-OC) dla E8500 wynosi 3.160MHz przy napieciu V-Core 1.20V :blink:

2.Wartosc OC wielkosci 3.600 MHz osiagnal E8500 przy zachowaniu standardowego napiecia (1.20V) :blink:

3.Dla stabilnego taktowania na poziome 4.000 MHz wystarczylo podniesienie napiecia zaledwie do poziomu 1.256V :blink:

4.Temperatura obu rdzeni podczas calego testu nie przekroczyla 43°C dla taktu na poziomie 4.000 MHz :blink:

5.Taktowanie modelu E8500 na poziomie 4.000 MHz jest bezproblemowe ze standardowym chlodzeniem powietrznym :blink:

E8500 pobiera pod pelnym obciazeniem ca. 34W, a np. AMD X2 6000+ ~115W :blink: :blink:

Atrakcyjna cena Penryna E8500 na poziomie okolo 260 USD jak rowniez potencjal OC wychodzacy daleko poza magiczna granice 4.000 MHz spowoduja z pewnoscia, ze wlasnie ten model bedzie cieszyl sie szczegolna sympatia wsrod ambitnych graczy najnowszych tytulow gier (hardcore-gaming). Procesor ten powinien byc ogolnie dostepny juz od drugiej polowy lutego 2008.

:rolleyes: :rolleyes::rolleyes: :rolleyes::rolleyes:

written by Black_Tiger

Edytowane przez mcickx
Nie formatuj zbednie tekstu!

Nocturn
komentarz
komentarz

Świetnie to pewnie Penryn będzie siedział u mnie w nowym PC ( Lipiec ). 4Ghz na Boxie to Elegancko i tylko na pamięciach 1066mhz, a myślałem, że do Penryna trzeba bedzie się uzbroić w DDR3 1333mhz co obecnie nie ma w ogóle sensu.

ATM

BLACK_TIGER LUBIE TWOJE NEWS'Y :)

EDIT:

Jeszcze raz zobaczę sformatowany text, a poleci ostrzeżenie.

olej3232

Gość
komentarz
komentarz

łooo jak sie kreci widzialem jak jakis koles podkrecil do 4900 :o

snip91
komentarz
komentarz

O_o ładny potencjał OC :) 4 GHz na BOX-ie :blink: Jak cena w Polsce nie będzie wyższa niż 800 zł, to pewne wiele osób się skusi. Ja raczej nie, bo niedawno zmieniałem ;)

wojtek1989
komentarz
komentarz

czyli jednak czekam na te cudo :D do tego jeszcze chłodzenie freonem.... :) to by było cudo :) tylko kręcić

falcon1984
komentarz
komentarz

No to chyba AMD padnie śmiercią naturalną :(

Ale te Penryny to masakra, nie spodziewałem się aż takiego skoku :)

mis456
komentarz
komentarz

WOW!!!!

Takie kręcenie to nielada gratka. Ale ja niestety nie kupię bo narazie zbieram na grafę. Poztaym jeszcze swojego nie kręciłem :P

Szkoda by było amd gdyby upadło. BO wtedy jaka byłaby konkurencja dla intela?

james312
komentarz
komentarz

wow, a pomyslec ze kiedys intel nie dorastal amd nawet do piet

Loguś21
komentarz
komentarz

U laaalaaa :blink:

W takim razie chyba warto się wstrzymać

ten 1 miesiąc z kupnem nowego PC-ta. :)

Jeden miesiąc w tą czy wew tą nie ma różnicy :P

A i przez ten czas inne podzespoły powinny stanieć ;)

Darekx
komentarz
komentarz

Black_Tiger duzo wnosisz na to forum B)

a propo tematu to wiecie ze jest juz piewszy penrym na allegro E8200

mysle ze sobie sami poszukacie...

cena duza, ALE spodziewalem sie nawet 8stowek

lukas00000
komentarz
komentarz

No całkiem ciekawie się zapowiada.

Tylko szkoda AMD :(:(:(

Darekx
komentarz
komentarz
No całkiem ciekawie się zapowiada.

Tylko szkoda AMD :(:(:(

a no szkoda, byla mowa o 3 rdzeniowym procku oby byl udany, na razie cisza :(

Adixx
komentarz
komentarz

Szkoda szkoda , bo czym większa konkurencja Intel - AMD tym lepszy i tańszy sprzęt :) .

Gość
komentarz
komentarz
a propo tematu to wiecie ze jest juz piewszy penrym na allegro E8200

Rzeczywiscie jest za 650zł 10 sztuk. Coś mi się wydaje że się szybko rozejdą :P

Sonido
komentarz
komentarz
E8500 pobiera pod pelnym obciazeniem ca. 34W, a np. AMD X2 6000+ ~115W :blink::blink:

A mnie przekonało szczególnie to. Więc jeśli pojawi się tylko Penryn to od razu wymieniam swojego Athlon'a. Chociaż ja poluję na 4-rdzeniowego Yorkfield'a Q9450. Oby tak samo się kręcił jak te 2-rdzeniowe Wolfdale.

Black_Tiger
komentarz
komentarz
a no szkoda, byla mowa o 3 rdzeniowym procku oby byl udany, na razie cisza :(

Hmm... z tym udaniem 3-rdzeniowca to ja bym nie przesadzal.

Zdegradowany (nieudany) quad jako udany triple ???

beamerkun
komentarz
komentarz

Czytałem że to nie mają być odrzuty tylko pełnoprawne , 100% sprawne 3rdzeniowe procesory posiadające fizycznie trzy rdzenie ;] ale wykorzystywanie nieudanych czterech rdzeni jest bardziej ekonomiczne

Krzychu001
komentarz
komentarz

Witam, jestem nowy w temacie OC ale pewnie ten Penryn (Wolfdale) E8500 będzie u mnie w kompie w kwietniu. Nie wiem tylko jaką płytę główną wybrać pod niego, która będzie dobra:

Asus Maximus Formula (Intel X38) [DDR2, 2xPCI-E, FW]

Asus P5E WS Pro (Intel X38) [DDR2, 2xPCI-E, FW]

Chyba że inną polecacie :)

Jakie pamięci RAM. Na pewno będą to DDR2, które lepsze?: Której firmy?

PC-800 czy PC-1066

mis456
komentarz
komentarz

Ja polecam:

EVGA 780i SLI

martin6230i
komentarz
komentarz

ramy polecam firmy patriot, 800mhz, cl4, dual chanel

co do płyty to polecam Evga 650i Ultra oraz Foxcon P35A, bdb stosunek wydajności do ceny

Black_Tiger
komentarz
komentarz

@martin6230i:

650i ultra i penryn ?

hmm.. to nie jest dobry uklad.

Krzychu001
komentarz
komentarz

Widzę, że będę miał problem z doborem wszystkich komponentów. Pomożecie mi wybrać dobre podzespoły?

A więc :)

1: Płyta główna ja postawił bym na Asusa modele z P35 lub X38 aby dobrze na nich podkręcać procesor. Na pewno nie musi być w SLI bo nigdy nie podłączę dwóch kart graficznych tą co kupię mam nadzieję że wystarczy dla mnie.

2: Procesor PENRYN E8500 może jak się da to 8200 lub 8400 o ile da się je dobrze podkręcić tak jak E8500 aby były stabilne.

3: Karta graficzna do kwietnia stanieje 8800GT ale może i serię 9 jak finanse pozwolą i jeżeli będzie opłacalna.

4: Dysk twardy Seagate czy Samsung 320GB 32MB cache, 7200 obr/min, większej pojemności nie potrzebuję.

5: Pamięć RAM ze względów na cenę to najlepiej 800 MHz, OCZ, Corsair, GeIL, Patriot

6: Zasilacz dobrze aby tak do 350zł firmy OCZ, Chieftec, Corsair, Pentagram, NOX. Jaka moc była by potrzebna? pewnie z 500-600W

7: Dobry i stabilny modem WiFi do internetu z kablówki z UPC. Będę miał ten jaka drugi komp a nie mam jak ciągnąć kabli. Trzeba bezprzewodowo

Nie chciał bym rozwijać nowego tematu ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o takim błędzie podczas nagrywania płyt DVD

"błąd sterowniki DMA, błąd CRC" Co to może dla mnie oznaczać. Szukałem w google odpowiedzi ale nic konkretnego na ten problem nie znalazłem żadnych sensownych odpowiedzi. Błąd wyskakuje podczas nagrywania płyt DVD +,- nie ma różnicy. Jedynie DVD-RW nagrywają się w całości. Co można poradzić na ten błąd. Nagrywarka to LITE-ON DVD RW SHM-165H6S

Nie mam willi z basenem a kompa będę brał na kredyt więc proszę o wyrozumiałość.

sellston
komentarz
komentarz

Black_Tiger a próbowałeś jechać na boxie do temp 50-60C?? czy to 4ghz to koniec możliwości oc??

martin6230i
komentarz
komentarz

Black_Tiger czemu uważasz że płyta z chipsetem 650i nie jest dobrym wyborem pod penryna? Po aktualizacji biosu będzie działać, ponadto posiada 6fazowe zasilanie które również "wspomoże" penryna. Jeżeli uważasz że 650i nie jest dobrym wyborem pod e8400 to podaj model innej płytki ze sklepu www.proline.pl która według Ciebie będzie bardziej pasować

beamerkun
komentarz
komentarz

Chipsety Nvidii pod Intela w porównaniu z P35 wypadają dość słabo - Wybierz coś z grupy najlepszych płyt pod P35 i będzie gites :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.