x-kom hosting

Problem z grami (zacinają się)

slawek1995
utworzono
utworzono

Mam problem z komputerem.
Miałem małą awarie a mianowicie musiałem wymienić płytę główną i zasilacz.
Wszystko sprawdzałem działa jak należy i informatyk z serwisu także wszystko sprawdził i stwierdził że wszystko jest ok.
Mianowicie problem leży w tym że wcześniej gry takie jak World of Warcraft i FIFA 12 działały na Maksymalnych detalach przy rozdzielczości 1920x1080.
Teraz World of Warcraft zacina się nawet na najniższych (zacina sie w takich samych odstępach czasu). A FIFA 12 ma podobne objawy.
Dokupiłem trochę ramu dzisiaj mianowicie 2x 1GB Dual, ale to nie pomoże bo zacinanie chyba ma inne źródło bo np. Dragon Age 2 działa idealnie.
Wgrywałem najnowsze sterowniki do Karty ale to nic nie pomaga .... robiłem chyba już wszystko co możliwe proszę o pomoc


Specyfikacje komputera :
Karta graficzna: Nvidia 9600 GT
Procesor:AMD Athlon X2 Dual 64 5600+ 2.46 GHz
Pamieć RAM: 1.5 GB
Zasilacz: 350 W easy touch (sprawdzany przez specjaliste wystarczający).

sbarucha18
komentarz
komentarz

Zamontuj nowe ramy i zobacz czy dobrze chodzi.
1,5 GB RAM to trochę za mało jak na najnowsze gry

slawek1995
komentarz
komentarz

OK muszę najpierw poczekać aż mi przyjdą .
Za kilka dni opisze jak wygląda sytuacja

wirgilius
komentarz
komentarz

Uruchom jeszcze Menedżer zadań Windows, zakładka wydajność i sprawdź na jakim poziomie utrzymuje się zużycie procesora gdy np. oglądasz film na youtube

slawek1995
komentarz
komentarz

Jest tak dziwacznie na początku tylko od $%-16% potem tak bardzo skakało 22%-66% potem znowu spadło i było stabilnie tak 8%-15%

wirgilius
komentarz
komentarz

Polecam ściągnąć program do obciążania karty graficzneji procesora. Zobacz czy też ci sie zawiesi podczas testowania.

slawek1995
komentarz
komentarz

Informatyk to testował juz u siebie ale zrobie 2 raz jak trzeba

offmyself
komentarz
komentarz

[quote name='slawek1995' timestamp='1354130985' post='1631243'] 350 W easy touch [/quote]
Wywal to badziewie i zainwestuj w porządny [b]markowy [/b]zasilacz.
[quote name='slawek1995' timestamp='1354130985' post='1631243'] sprawdzany przez specjaliste wystarczający). [/quote]
Nie każdy "specjalista" ma pojęcie, że istnieje coś takiego jak "czarna lista" zasilaczy.

slawek1995
komentarz
komentarz

Zauważyłem że gdy następuje zacięcie w WOW-ie to wiatraki w kompie przyspieszają

Zrobiłem test karty programem Video Card Stability Test
Przy wciśnięciu start testu komp załapał ogromne zwiechy .
Na obrazie była ziemia i jedna gwiazdka potem (mysle że pokazało się ich więcej wokół) widziałem tylko takie białe kwadraty na obrazie

2 test zrobiłem programem CPU speed professional
Wyszło mi 2457 zdaje mi się że raczej dobrze

A i pytanie bo mam dwa wejścia pod kabel od monitora przy karcie żółte i białe pod które należy wpiąć monitor bo działa na obu

wirgilius
komentarz
komentarz

Po pierwsze program CPU speed professional służy do sprawdzania prędkości procesora i jest on ogólnie biorąc do niczego niepotrzebny. Zrób testy tym programem OCCT 4.3.2 . Sprawdz nim poszczególne podzespoły i temperature procesora i karty graficznej.

Zapytam się jeszcze z ciekawości czy jak wymienili i tą płytę główną i zasilacz wgrywałeś od nowa system czy jedziesz na tym starym?

Trudno powiedzieć dlaczego masz 2 wyjścia trochę to dziwne.

slawek1995
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam nowy system wgrywałem bo wymieniałem także dysk twardy

OCCT

OCCT cz 2

[quote name='slawek1995' timestamp='1354388876' post='1633141']
Mam nowy system wgrywałem bo wymieniałem także dysk twardy

OCCT

OCCT cz 2


[quote name='slawek1995' timestamp='1354388876' post='1633141']
Mam nowy system wgrywałem bo wymieniałem także dysk twardy

OCCT

OCCT cz 2

OCCT GPU
[/quote]
[/quote]

wirgilius
komentarz
komentarz

Tak wiec na początku musisz wywalić ten zasilacz bo on ewidentnie nie jest dobry. Procesor i jego temp jest ok.
Chciałbym jeszcze zobaczyć temperaturę karty graficznej wiec jak możesz to ściągnij odpowiedni program do tego albo zrób tym.

slawek1995
komentarz
komentarz

http://allegro.pl/corsair-vx550-z-wentylatorem-enermax-i2831343857.html
http://allegro.pl/enermax-lepa-500w-bronze-80-w500-b-stok-warszawa-i2775908475.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=2821095913&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62
Który najlepszy bo jak dla mnie ten 2

wirgilius
komentarz
komentarz

No ten drugi jest nowy bo reszta używane. Dobra firma możesz brać

  • 2 tygodnie później...
slawek1995
komentarz
komentarz

Wymieniłem zasilacz i RAM na :
Zasilacz Tagan 580 W
RAM TEAM ELITE 2x 1BG
Problem nadal występuje. Zauważyłem że HW monitor pokazuje nadal za małe napięcie na linii 12 v, chociaż wiem że zasilacz jest w 100% sprawny może to jakiś inny z podzespołów to powoduje?

Wymieniałem już wszystko prócz procesora i karty graficznej, no i jeszcze płyta główna która kupiłem uzywaną może to od tego?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.