x-kom hosting

Thermalright Macho < BOX

gruch@143
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Posiadam buldożerka fx-8120. Postanowiłem, że chcę, aby szybciej się kręcił i zdecydowałem się na OC FSB po uprzednej modernizacji chłodzenia. Moja obudowa to SilentiumPC Gladius GD-800. Miała ona już dwa wentyle ale raczej średniej jakości i dlategoż zdecydowałem się zakupić 3 wentyle Scythe kolejno 1200/1600/1900 RPM oraz kloca na CPU Thermalright Macho v2. Zespolone Arctic Silver 5
Temperatury Stress Prime95 15 minut. Odczyt temperatur AMD Overdrive.
1. 55° BOX
2. 62° Macho
Mój sprzęt:
1. FX-8120
2. 16GB Corsair Vengeance
3. GTX570
4. ModXtream 700W
Najważniejsze dla mnie pytania:
1. Czy informacje pojawiające się w internecie, że max dla tego CPU zalecane to 61°? Bo wg mnie to bardzo zachowawcza informacja ze względu na to że ten procesor osiąga b.dużą TDP.
2. Jaki proponujecie build wentyli w obudowie aby zoptymalizować przewiew?
3. Czy może to być [color=#ff0000]zepsuty[/color] fabrycznie radiator? Bo szczerze mówiąc trochę martwi mnie jakość podstawki tzn powierzchni stycznej z procesorem, gdyż jest ona złożona z dwóch płytek (lewe heat pipe są połączone z jedną, a prawe z drugą) które niechlujnie są ze sobą zespolone.
4. Jeżeli na stockowych obrotach będzie temperatura 45° to ile dam radę wycisnąć z tego spychacza.

djmakus
komentarz
komentarz

w jakim czasie mierzyłeś temp. Macho? Tuż po założeniu?

Bugless
komentarz
komentarz (edytowane)

sprawdz tez czy Radiator jest dobrze przymocowany (przylega odpowiednio)

tluk
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Sprawdź montaż HR-02 Macho (cooler powinien się w ogóle nie ruszać).
2. Czy wentylator od HR-02 pracuje poprawnie?
3. Jakiej użyłeś pasty, jak ją zaaplikowałeś i czy dobrze wyczyściłeś poprzednią?
4. Kiedy robiłeś pomiar na box-ie, przed upałami?

gruch@143
komentarz
komentarz

1. Cooler został zamontowany dwa tygodnie temu.
2. Co do montarzu to wszystkie śruby zostały wkręcone na full, radiator przylega do CPU, ale trochę sie gibie wychylenie +/- 1 cm. Myślałem, że to nie ze względu na podstawkę która za mało przylega, lecz po prostu gibie się jakby konstrukcyjnie.
3. Wiatrak chodzi ok.
4. BOX mierzony przed upałami.
5. Pastę nakładałem prawem jazdy ;) cienko i równomiernie. Pasta to Arctic Silver 5.

tluk
komentarz
komentarz

A możesz zapodać jakąś fotkę tego kompa?

gruch@143
komentarz
komentarz (edytowane)

Może wrzucę jakoś pod wieczór albo jutro. Co do coolera to nie gibie się na procesorze, lecz z całą płytą główną bo nie jest przykręcona od strony coolera, gdyż to nie możliwe z takim klocem. Zauważyłem natomiast że jakby użyć całkiem mało siły to trochę uślizguje się na procesorze.

Halo, halo wieża, czy mnie słychać? Może wypowie się ktoś, kto posiada FX-8120 i pochwali się temperaturami jakie ma? I jeszcze chciałbym odpowiedzi na pytanie odnośnie tej rzekomej maksymalnej temperatury 61 st. czy faktycznie nie można jej przekraczać.Zmieniłem trochę cyrkulację w obudowie i teraz mam w stresie 53 st przy trybie turbo (3423 MHz).... po 15 minutach Prime'a 95, pytanie tylko czy temperatura rośnie wprost proporcjonalnie do obrotów procesora? tzn, że na przykład każde następne 200 mhz niesie za sobą kolejne 3 st.?

PS: Przepraszam za dubel ;)

tluk
komentarz
komentarz

A na pewno wszystkie śrubki montażowe są podokręcane? Bo jak piszesz, że
[quote]jakby użyć całkiem mało siły to trochę uślizguje się na procesorze[/quote]
to oznacza, że jednak zbyt mocno nie przylega do CPU...

gruch@143
komentarz
komentarz

zarówno tak podstawka od socketu, jak i mocowanie samego coolera jest dokręcone do maksimum. ;)

piotrasta
komentarz
komentarz

[quote][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]jak i mocowanie samego coolera jest dokręcone[/font][/color][/quote] amd ma chyba zatrzask a nie śruby
co do temperatur to czy boxa mierzyłeś po oc? (bo domyślam się że na macho po oc)

gruch@143
komentarz
komentarz (edytowane)

Zarówno pod AMD i pod INTEL HR-02 ma śruby. Jeżeli się mylę to i tak nie mam innej możliwości bo żadnych zatrzasków nie miałem o.O

Nie było jeszcze OC, ani na BOXie, ani na Macho. Dopiero się przymierzam. :)

Może ktoś mi powiedzieć czy temperatura maksymalna dla mojego fx-8120 jak i każdego innego to faktycznie tylko 61 st.? Czy to brednia? Bo mam teraz 53 st. przy Turbo 3423MHz a chciałbym dobić 4kMHz

EDIT: Ma śruby bo montowałem opierając się również na instrukcji

tluk
komentarz
komentarz

Co z tą fotką kompa?

gruch@143
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='t.luk' timestamp='1342029031' post='1536403']
Co z tą fotką kompa?
[/quote]

Niby zrobiłem, ale nie wiem kompletnie w czym to mogłoby pomóc, bo nie będą one chyba pomagały za bardzo, bo nic specjalnego i tak nie dałem rady uchwycić. Poza tym chyba problem z głowy, bo mam 53 st przy 3423MHz w turbo, a na mnożniku x22.5 (4500MHz) dojechałem do ~57 st.

EDIT: obiecałem, więc jutro wstawię, może da radę coś jeszcze wyciągnąć z pomocą speców :)

tluk
komentarz
komentarz

Dawaj tą fotkę i nie gadaj tyle :P

gruch@143
komentarz
komentarz

[IMG]http://i3.lulzimg.com/26af17fbb1.jpg[/IMG]

Tu widać jak wentyl minimalnie oddziałowuje siłą na RAM:) :
[IMG]http://i3.lulzimg.com/71aa4316a6.jpg[/IMG]

[IMG]http://i3.lulzimg.com/9f1ad667a4.jpg[/IMG]

[IMG]http://i3.lulzimg.com/c5da35c960.jpg[/IMG]

tluk
komentarz
komentarz

I z jakimi niby obrotami pracuje wentylator na HR-02?

gruch@143
komentarz
komentarz (edytowane)

Dlaczego niby? ;p ~800 RPM

tluk
komentarz
komentarz

1. Sprawdź jeszcze przy max. obrotach.
2. Sprawdź organoleptycznie czy heat-pipe'y przy podstawie są ciepłe i czy żeberka się nagrzewają.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.