x-kom hosting

HD6850, a Phenom II x4 955

Exilled
utworzono
utworzono

Dziwnym trafem dowiedziałem się, że Phenom II x4 955 ogranicza HD6850.
Piszę temat bo nie każdy lubi bawić się w OC.
PowerColor i Gigabyte ma 820mhz, a Asus ma chyba 790mhz.
I jak to ma się do siebie?

Jeżeli damy HD6850 Gigabyte i Phenoma II x4 to procesor będzie go bardziej ograniczał niż w przypadku gdy do Phenoma dorzucimy Asusa o 30mhz mniej?

Druga sprawa jest taka, czy jeżeli HD6850 jest ograniczony przez Phenoma, nie lepiej zamienić na HD6790 bo on już go nie ogranicza go?


W prawie każdym zestawie w składaniu komputera przy zestawach za 2000 PLN + dajemy Phenoma 955 i Hd6850, nie informujemy nawet ludzi o tym, że może być ograniczany... dlaczego? Przecież są ludzie którzy grają, ale nie bawią się w OC(np. Ja nie przepadam bo według mnie to pewne ryzyko jest, a ze swoim starym już tyle przeszedłem jazdy że mam dosyć)

Wydajnościowo podobno HD6850 jest o 30% wydajniejszy niż HD6790, ale nie wiem czy to jest do końca taka prawda.

cubeaim
komentarz
komentarz

HD6790 jest wyraźnie gorszą karta, dlatego nie warto robić downgrade'u przy tym procku.
Może być ograniczenie nie duże, a wystarczy zmienić mnożnik procesora by przestało one w ogóle występować.
Tego Phenoma bardzo łatwo idzie podkręcić, tak samo jak kartę graficzną, dlatego nie tworzy się filozoficznych tematów pt.
Przy ograniczeniu przez procka lepiej kartę 30mhz wolniejsza czy nie...
OC bez zmiany napięcia i ustawiania durnie wysokich częstotliwości jest 100% bezpieczne.

Exilled
komentarz
komentarz

Czyli posiadając HD6850 i Phenoma II x4 ile trzeba zwiększyć by w ogóle nie ograniczała karty? do 3,5Ghz?
Mnożnik w biosie?

cubeaim
komentarz
komentarz

Mnożnik w biosie i tak, do 3.5Ghz być powinno być, aby nie było zrzytów.
Oczywiście im wyższe taktowanie tym lepiej - dlatego nie zaprzestawaj na małym OC (chyba że masz boxowe chłodzenie).

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Phenom 955BE na standardowym taktowaniu w grze która wykorzystuje te 4 rdzenie nie ogranicza ani GTX460 ani HD6850 więc nasłuchałeś się bzdur. ładuj 6850 i ciesz się z wydajności.

  • Dobra wypowiedź 1
Exilled
komentarz
komentarz

Ok, temat wyczerpany. Dzięki za odpowiedź. Lecą plusy.

sUb
komentarz
komentarz

Po OC do 4.0 (jeżeli ktoś osiągnie) to można wsadzić GTX 560 Ti i to max dla tego CPU.

Gość
komentarz
komentarz

Skoro patrzy za 6850 to raczej go nie stać na 560Ti więc nie spamuj...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.