x-kom hosting

Jak tanio schłodzić i wyciszyć starszą kartę graficzną ?

Igorrodz
komentarz
komentarz

A nie będzie taniej kupić uszkodzoną kartę graficzną i 'przeszczepić' z niej chłodzenie do naszej, sprawnej?

Gość
komentarz
komentarz

Przy nie każdej karcie to się opłaca. Poza tym nie każde karty miały udane konstrukcje niereferencyjne jeżeli o chłodzenie.

Igorrodz
komentarz
komentarz

I chyba w ten sposób można tylko 'naprawić' te karty, które mają w miarę duży metalowy radiator i mało plastiku, czyż nie?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiadomo, że im większy , tym lepiej. Obudowy plastikowe mogą utrudniać odprowadzanie ciepła, jednak nie wpłyną na pracę wentylatora.

PS. Nie słyszałem o plastikowych radiatorach :E. Oczywiste, że radiator jest metalowy.

Edytowane przez Sayan
Gość
komentarz
komentarz

Czasem nawet nawiew na PCB daje 1/2*C mniej a zazwyczaj fabryczny wentylatorek jest znacznie mniejszy od radiatora a jego wydajność żenująca. Opłaca się taki mod i to bardzo bo często mamy nieużywany wentylator w domu a choćby był stary i tandetny zazwyczaj będzie wydajniejszy znacznie i cichszy od tego co znajduje się na karcie.

  • 3 tygodnie później...
KLICHO
komentarz
komentarz

Co do wentyli 120 MM polecił bym nieco droższych NOISEBLOCKER BlackSilent XLP 120 PWM - 40 zł

Gość
komentarz
komentarz

Za 49 zł można kupić Accelero L2 Pro gdzie otrzymujesz kompletne chłodzenie + radiatory na pamięci. To ma być tani sposób.

Gość
komentarz
komentarz

Dokładnie tani sposób gdzie czasem sama grafika jest warta 40zł. Dlatego propozycje wentylatorów się nie zmienią puki nie podasz jakiegoś który w kwotach zamieszczonych się mieści. To zrobimy edit.

  • 5 miesięcy później...
arty
komentarz
komentarz (edytowane)

Heh wymyslilem sobie to samo rozwiazanie w moim 9400 GT :D

Z 65*C w spoczynku zrobilo sie 33*C a jak w stresie grzala sie w nieskonczonosc to teraz jest max. 50*C ;)


Nawet maly OC zrobilem o ile mozna to tak nazwac :D

Edit: Jezeli ktos chcialby wiedzie to wiatrak to: SilentiumPC Zephyr 80. Poprostu nie mailem wiekszego a pozatym mysle ze 80-tka starcza ;)

Edytowane przez arty
  • Dobra wypowiedź 1
  • 4 miesiące później...
marcin1197
komentarz
komentarz

Wentylator ma wiać w stronę grafiki czy "wyciągać" z radiatora ciepło w dół?

Igorrodz
komentarz
komentarz

Wentylator ma dmuchać w kierunku radiatora siedzącego na karcie graficznej.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
Forumowiec
komentarz
komentarz

Do 80mm proponuję dopisać Arctic Cooling Pro Tc ~ 5zł , jest bardzo cichy i ma czujnik temperatury dzięki niemu wentylator sam ustala sobie obroty.

A pomysł fajny :)

  • 2 tygodnie później...
Grot
komentarz
komentarz

Jak ktoś nie potrzebuje obrotów to ponoć (nie jestem dobry z fizyki :P) wystarczy podpiąć pod 5V na molexie.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/molex_9192.jpg

  • 2 tygodnie później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

@UP
Owszem, ale do podpięcia wentylatora można użyć jednej z gotowych przejściówek - nie trzeba samemu być jak [i]Adam Słodow[/i]y :cfaniak:
http://aab.com.pl/kable-fddidesata-c-80.html

Grot
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale tak to są oszczędności (fakt - nie więcej jak 10 zł), ale jest satysfakcja że się coś samemu zrobiło ;].

Kiedyś podłączyłem pod 12V i działało, ale to był komp do eksperymentów [i]naukowych[/i] :D.

Edytowane przez Grot
  • 1 miesiąc później...
KGaming
komentarz
komentarz

O.O powiem wam, że jest to EPICKIE rozwiązanie :D Kupiłem w miejscowym sklepie fandera 80'tkę bodajże i temperatury w spoczynku 35-38* przy max obrotach wentyla (13,4 dB :D). Jak ktoś chce, strzelę fotkę :D

Igorrodz
komentarz
komentarz

Dawaj tę fotkę ;)

KGaming
komentarz
komentarz

Okey :P Wreszcie się wziąłem za to i strzeliłem kilka(naście :D) fotek, łapcie ^^.
http://imageshack.us/g/12/img2549w.jpg/

  • Dobra wypowiedź 1
Grot
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie tego się spodziewałem, po zmianie wiatraczka jaką przeprowadziłeś. Efektowne.

Stary wiatrak dmuchał w ogóle?

Edytowane przez Grot
Igorrodz
komentarz
komentarz

Fandery Roxo słabo dmuchają ale jak widać do czegoś się przydają ;)

KGaming
komentarz
komentarz

@Grot
Tak dmuchał, ale był [i][b]strasznie[/b][/i] głośny. Tak samo mam z prockiem, ale jego chyba także "zmodduję" ;D

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='KGaming' timestamp='1338806668' post='1514146'] Tak dmuchał, ale był strasznie głośny. [/quote]
[b]Fander Roxo[/b], który założyłeś do moddingu na kartę był głośny? Niewiarygodne - bo to ciche wentylatory. Może trafiła Ci się feralna sztuka?

Grot
komentarz
komentarz

Kolega mi odpowiedział że oryginalny (stary) wentyl buczał.

Igorrodz
komentarz
komentarz

To różnica. Zaś [b]Fander Roxo[/b] ma dobrą kulturę pracy ale też niezbyt mocno dmucha. Coś za coś.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.