x-kom hosting

Win 7 blad sterownikow[SOLVED]

Dartron
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Mam problem z instalacja Win 7 32-bit premium na plycie glownej Gigabyte GA-G31M-S2L otoz gdy probuje zainstalowac OS w 1. etapie kolekcjonowania informacji o systemie wystepuje blad widoczny na pierwszym obrazku

natiomiast gdy zaladuje juz sterowniki pobrane ze strony Gigabyte mam kilka do wyboru i nie wiem za bardzo ktorego wybrac. Nawet jezeli wybiore jeden konkretny ster nie moge przejsc do nastepnego kroku instalacji...

czy robie cos nie tak ??

czy moze jest inny sposob na instalacje systemu

Edytowane przez Dartron

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

To nie jest wina sterowników do płyty głownej tylko wina nagrywarki, złej jakości płyty lub obrazu ISO systemu. Podaj dokładny model nagrywarki.

Edytowane przez squonk
Dartron
komentarz
komentarz

plyte wypalalem na lapku to nagrywarka TSSTcorp CDDVDW TS-L632H z predkoscia 8x czyli max sadzisz ze powinienem nagrac ja z mniejsza predkoscia ?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]sadzisz ze powinienem nagrac ja z mniejsza predkoscia ? [/quote]
A czy ja powiedziałem cokolwiek na temat prędkości? Nie powiedziałem.
Są dwie opcje aktualizacja[b] firmware[/b] nagrywarki. Zła [b]suma kontrolna obrazu ISO[/b].
Sprawdź sume kontrolną[b] pliku ISO[/b], a ja poszukam firmware. :)

jaki masz teraz system na lapku?

Edytowane przez squonk
Dartron
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='squonk' timestamp='1297773977' post='1200082']

Sprawdź sume kontrolną[b] pliku ISO[/b], a ja poszukam firmware. :)

jaki masz teraz system na lapku?
[/quote]
ok wlasnie sprawdzam sume pliku, system byl pobrany z msdn
plyta byla wypalana pod ubunciakiem
na lapku mam dual boot xp i ubuntu

Edytowane przez Dartron
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]ok wlasnie sprawdzam czy sume pliku, system byl pobrany z msdn [/quote]

podaj czy jest poprawna suma kontrolna pliku ISO. Często z MSDN ściągane były wadliwe obrazy.

Sprawdź następujące odniesienie rejestru
[b]Start > polecenie uruchom > regedit[/b]

Znajdź i kliknij następujący podklucz rejestru:[b]HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}[/b]
W przypadku wpisu [b]UpperFilters[/b] kliknij prawym przyciskiem myszy wpis [b]UpperFilters[/b] w prawym okienku, a następnie kliknij polecenie [b]Usuń[/b].
Po wyświetleniu monitu o potwierdzenie usunięcia wpisu rejestru UpperFilters kliknij przycisk [b]Tak[/b].
W przypadku wpisu [b]LowerFilters[/b] kliknij prawym przyciskiem myszy wpis [b]LowerFilters[/b] w prawym okienku, a następnie kliknij polecenie [b]Usuń[/b].
Wykonaj restart
[b]podaj marke i model laptopa
[/b]

Edytowane przez squonk
Dartron
komentarz
komentarz

[quote name='squonk' timestamp='1297775350' post='1200093']
podaj czy jest poprawna suma kontrolna pliku ISO. Często z MSDN ściągane były wadliwe obrazy.
.
.
.
[b]podaj marke i model laptopa
[/b]
[/quote]

ok troszke mam problem ze znalezieniem md5 ze strony Microsofta nie wiesz moze gdzie oni to maja zapisane ?? ( juz im wyslelem maila tylko ze oni odpowiadaja do 2 dni roboczych) :(

usunalem ten(UpperFillters) wpis z rejestru i zrobilem restarta a tak nawiasem od czego on jest??


laptop to Acer Extensa 5220-101G12Mi

Gość
komentarz
komentarz

[quote]usunalem ten(UpperFillters) wpis z rejestru i zrobilem restarta a tak nawiasem od czego on jest??[/quote]
szerzej na temat tu [b][url="http://support.microsoft.com/kb/314060"]KLIK[/url][/b]
[quote]ok troszke mam problem ze znalezieniem md5 ze strony Microsofta nie wiesz moze gdzie oni to maja zapisane ?? ( juz im wyslelem maila tylko ze oni odpowiadaja do 2 dni roboczych)
[/quote]
Sprawdziłes sume kontrolną[b] [url="http://www.hotfix.pl/sprawdzanie-sum-kontrolnych-plikow-a172.htm"]KLIK[/url][/b] tylko sprawdzasz nie na płycie tylko plik Iso na dysku
Jak wynik bedzie taki sam, spróbuj odpalić instalke.

Dartron
komentarz
komentarz

[quote name='squonk' timestamp='1297780159' post='1200150']

Sprawdziłes sume kontrolną[b] [url="http://www.hotfix.pl/sprawdzanie-sum-kontrolnych-plikow-a172.htm"]KLIK[/url][/b] tylko sprawdzasz nie na płycie tylko plik Iso na dysku
Jak wynik bedzie taki sam, spróbuj odpalić instalke.
[/quote]
nom tak ale musze porownac plik .iso czyli ten co ja pobralem z czym...? musze chyba miec oryginal ten(md5) ktory Microsoft zamiescil na swojej stronie w przeciwnym razie nie wiem z czym moge to porownac przeciez nie z wypalona plyta??

Gość
komentarz
komentarz

[quote]nom tak ale musze porownac plik .iso czyli ten co ja pobralem z czym...? [/quote]
Program sam porówna sumy. Wskazujesz plik ISO który pobrałeś z MSDN. Czytałes artykuł? Pobierz program [b]winMd5Sum.[/b] I wykonuj polecenia opisane w instrukcji
Mam nadzieje że teraz jest jasne :(:blink:

Dartron
komentarz
komentarz

[quote name='squonk' timestamp='1297781770' post='1200173']
Program sam porówna sumy. Wskazujesz plik ISO który pobrałeś z MSDN. Czytałes artykuł? Pobierz program [b]winMd5Sum.[/b] I wykonuj polecenia opisane w instrukcji
Mam nadzieje że teraz jest jasne :(:blink:
[/quote]

ok nie zdawalem sobie sprawy ze aplikacja sama dostarcza druga sume md5

po testach okazalo sie ze nie sa identyczne :(

w takim wypadku pozostaje mi tylko jeszcze raz pobrac OS'a ??

Gość
komentarz
komentarz

[quote]w takim wypadku pozostaje mi tylko jeszcze raz pobrac OS'a ??[/quote]
Tak jest. Przykro ale nic nie poradze. Wadliwie pobrany plik. No chyba, że ktoś ci pożyczy do skopiowania swoją wersje [b]Windows 7 32-bit premium.[/b]

Dartron
komentarz
komentarz

[quote name='squonk' timestamp='1297782770' post='1200192']
Tak jest. Przykro ale nic nie poradze. Wadliwie pobrany plik. No chyba, że ktoś ci pożyczy do skopiowania swoją wersje [b]Windows 7 32-bit premium.[/b]
[/quote]

Ok wielkie dzieki za pomoc sprobuje pobrac nowa wersje Win'a i odpalic wszystko jeszcze raz od poczatku
pozdrawiam
Dariusz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.