x-kom hosting

Błąd Parzystości Ram

Royal
utworzono
utworzono

Witam!

Mam prawdopodobnie problem z pamięcią. Komputer normalnie działał, podczas słuchania muzyki zawiesił się i po restarcie nie mogłem już go uruchomić. Pikał mi raz długo i dwa razy krótko (1---1-1). Wyczytałem, że chodzi o błąd parzystości pamięci RAM. Przekładałem kostkę do wszystkich możliwych portów i jest to samo. Nie mam za bardzo pomysłu jak ten problem rozwiązać. Raczej nie sądzę, żeby kostkę szlag trafił a tym bardziej płytę. Pamięć to Kingston 512 MB ddr 400 Mhz 2,5 cl (KVR400X64C3A/512)

Pozostała konfiguracja:

ASUS A8N SLI SE

Athlon64 3500+

Barracuda 250 GB sata

radeon x550 256 MB saphire

zasilacz 350W (zwykły dołączany do obudowy)

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi, może ktoś już miał podobny problem...

dar55
komentarz
komentarz

a mnie się wydaję ze to karta graficzna , wyciągnij przeczyść i sprawdź na błędy jakimś testerem

tazman
komentarz
komentarz

# 1 długi - błąd pamięci

# 1 długi i 2 krótkie - Błąd parzystości pamięci RAM

# 1 długi i 3 krótkie - Błąd karty graficznej

Proponuje sprawdzić ram mem testem, wymieniałeś ostatnio baterię ?

Gość
komentarz
komentarz

tez to mialem i to byl blad karty graficznej

a mi sie wlasnie spalila jak tak pikalo

nie wiadomo co jest z twoja

sprawdz u kogos czy dziala jak mozesz

Gość
komentarz
komentarz

Nic prostszego, jak wyciągnąć grafę i odpalić kompa. Jeżeli sygnały będą takie same, to jest to wina grafiki. Można dla sprawdzenia wyjąć jeszcze ram i odpalić kompa bez grafy i ramu. Płyta będzie wydawać z siebie inne dźwięki.

dar55
komentarz
komentarz
ASUS A8N SLI SE

ma ami bios dźwięki = grafika ale porada pucka jest rozsądna :D

Gość
komentarz
komentarz

Opisy "piknięć" już dawno mogą być nieaktualne. Spotkałem się z kilkoma, które nie są opisane.

Royal
komentarz
komentarz

Sprawdziłem RAM na innym kompie i było OK. Dopiero jak wyjąłem kartę i przedmuchałem port to zatrybiło :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.