x-kom hosting

Odmowa dostępu documents and settings

lodoowa
utworzono
utworzono

Witam. Potrzebuję dostęp do folderu documents and settings. Niestety ten głupi system operacyjny odmawia mi go. Znacie jakiś sposób jak mogę się dostać do tego folderu?
P.S. jestem zalogowany jako administrator, więc tym bardziej nie rozumiem czemu odmawia adminowi dostępu...

grzesław
komentarz
komentarz

Czy przy folderze masz pokazaną kłódkę ? (tak czy siak)
Proste:
PPM>udostępnij>Określonym osobom, rozwijasz pasek, wybierasz np.: wszyscy, klikasz dodaj, udostępnij, gotowe. Możesz stworzyć i wybrać inne.
Inaczej:
Właściwości.zakładka Udostępnianie>Udostępnij (i jw.) lub > Udostępnianie zaawansowane>(ptaszek) Udostępnij ten folder>Uprawnienia i dalej intuicyjnie.

lenin4
komentarz
komentarz

Tak dla autora w windows7 nie na dostępu do document and settings bo profile użytkowników są w folderze users(w 7 widoczne jako użytkownicy).

lodoowa
komentarz
komentarz
Cytuj

Czy przy folderze masz pokazaną kłódkę ?


Tak, przy tym folderze jest kłódka.
 

Cytuj

Proste:
PPM>udostępnij>Określonym osobom, rozwijasz pasek, wybierasz np.: wszyscy, klikasz dodaj, udostępnij, gotowe. Możesz stworzyć i wybrać inne.
Inaczej:
Właściwości.zakładka Udostępnianie>Udostępnij (i jw.) lub > Udostępnianie zaawansowane>(ptaszek) Udostępnij ten folder>Uprawnienia i dalej intuicyjnie.


Niestety, nie takie proste. Sam na to wpadłem, ale wyskakuje komunikat "nie można udostępnić tego folderu".

grzesław
komentarz
komentarz

Spróbuj:
PPM>właściwości>Zabezpieczenie>Edytuj - odptaszkuj dla uprawnień w Omów.

PPM>właściwości>Zabezpieczenie>zaawansowane>zakładka uprawnienia>zmień uprawnienia>Edytuj, w Zastosuj do: Ten folder, podfolder i pliki i zaptaszkuj wszystko w zezwalaj. W Nazwa powinieneś mieć Administratorzy...
Na początku u mnie też takie coś się porobiło i nie wiem czemu.
Jeszcze prościej to jak porównasz okna Udostępnianie, Zabezpieczenia folderu documents and settings z innym, z którym nie masz kłopotu
Powodzenia

lodoowa
komentarz
komentarz

Tak jest!! Działa :) Zaawansowane --> Zabezpieczenia :)

  • 3 lata później...
mati8686x
komentarz
komentarz (edytowane)

Chce przywrocic dla tego folderu uprawnienia takie jak powinny byc domyslne.

Czy ktos moglby mi napisac jak to zrobic?

Dla System,Administratorzy,wszyscy jest domyslnie ptaszek uprawnienia specjalne lecz taki szary zaciemniony

i nie wiem jak to zrobic

Edytowane przez mati8686x

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.