x-kom hosting

Nieznane partycje po awarii zasilania

Lopez69
utworzono
utworzono

Witam.
Mam problem. Kilka dni temu, gdy komputer był włączony nastąpił spadek napięcia w sieci i tym sposobem komputer sie wyłączył. Potem właczam go i wyświetla sie napis "Przepraszamy że system windows nie został pomyślnie uruchomiony" no i do wyboru tryb awaryjny, normalny itp. Włączam go na normalnym, dochodzi do moomentu kiedy wyświetla się logo XP i ładuje się system i komputer się restartuje. Tak jest za każdym razem. Próbowałem sprawdzic co się dzieje poprzez uruchamianie go płytką i dyskietka startową i wyświetla mi się tam, że partycje które miałem (C,D,E,F, w tym c,d,e to NTFS a f to FAT32) są teraz jako "Partycja 1 [Nieznane]" itd. w dodatku wszyskie są puste (zajęte 1MB). Zależy mi na tym, żeby odzyskac dane, szczególnie z tego dysku D, jednakże teraz nie wiem jak to zrobic, bo nie chcę czegoś zrobic "na pałe" i potem tylko pluc sobie w brodę, że mogłem zapytac :)
Przepinałem dysk pod inne kontrolery (SATA) ale to nic nie dawało, system się nie podnosił. Wiem, że chyba trzeba będzie podpiąc inny dysk z systemem i wtedy jakoś próbowac odzyskac dane albo ten wrzucic do innego komputera, ale nie wiem jak i przez co zrobic taką operację. Do ewentualnego odzysku byłoby około 30GB
Z góry dziękuję za pomoc.

Olmer
komentarz
komentarz

Czyli ze caly dysk widzi jako pusty a wszystkie partycje stracily nazwy woliminow? Powiem Ci ze ostro. Zanim zaczniesz sie bawic w odzyskiwanie moze daloby sie zrobic obraz dysku? Wtedy nawet jak przy odzyskiwaniu sie cos zepsuje to masz ten obraz... Choc nie wiem czy obraz dysku bedzie wiernym obrazem 1 do 1 bit do bitu. Skasowany plik jest ciagle na dyski tylko nie ma do niego indeksu.
Ewentualnie mozesz zaczac probowac odzyskiwac od partycji na ktorych najmniej Ci zalezy... Nie skanuj tylko tego dysku zadnym scan diskiem ani niczym innym.

Lopez69
komentarz
komentarz (edytowane)

Długo nie odpisywałem bo nie miałem akurat dostępu do komputera...
Dziś włożyłem do komputera drugi dysk (40GB ATA) i podłaczylem, zrobilem partycje, windows postawiony, komputer działa (teraz z niego pisze hehe..). Pościągałem pełno różnych programów, m.in. Active partition recovery, GetDataBack, WinDLG, DMDE itp. i sprawa wygląda tak. Pisałem już, że w biosie widac dysk, jest cała nazwa, 149GB, jak komputer się włącza też wyświetla się jego nazwa w pewnym momencie, czyli wnioskuję, że mechanicznie nie jest uszkodzony(?). W tych programach nie jest już tak różowo, w Active partition (mam 2 wersje, demo i pelna hehe) jest tak: wersja demo: http://img241.imageshack.us/f/screent.jpg/ , pełna: http://img684.imageshack.us/f/screen2kz.jpg/ , DMDE-2.0 (nacisnąłem OK i to okienko wyskoczyło): http://img130.imageshack.us/f/screen666j.jpg/ . Nie wiem kurcze co tu teraz zrobic. Podpinałem na inne wejscia SATA i nic. Dysk się nagrzewa czyli pracuje. Myślałem ze przez tego typu program to odrazu wezme i sie bedzie przerzucac hehe :)
No więc narazie komputer działa, ale bardzo mi zależy na odzyskaniu tych danych.

Co do Twoich pytań to tak. W windowsie praktycznie nie widzi tego dysku, tzn. no tak jak pisałem i pokazywałem na zdjeciach. Podczas uruchamiania kompa pokazuje sie napis WDC (te symbole) i 149GB. A podczas instalacji systemu tak, są 4 partycje (ale nieznane..) które są puste i nie mają właśnie nazw woluminów.
Co do obrazu dysku to nie wiem zbytnio jak takie coś zrobic heh. Słyszałem jeszcze żeby jakoś na Linuxie coś odpalic ale nie bardzo kojarze o co chodzi...
pozdrawiam

PS. Teraz zauważyłem, że jak wchodzę w Mój komputer to oprócz jednej partycji na tym dysku 40GB (tylko jedną utworzyłem) pojawiły się 4 nowe, ale jak próbuje wejsc w nie to pisze np. "G:\ Nie jest dostępny. Urządzenie nie jest podłączone." lub raz było coś w stylu "Parametry są nieprawidłowe".

Edytowane przez Lopez69
rokko
komentarz
komentarz

Użyj TestDisk, on bez problemu poradzi sobie z tym.

Lopez69
komentarz
komentarz

Niestety także go już używałem, wogóle nie widzi dysku...

Nie wie ktoś co na to poradzic..? ;/ Narazie używam tego dysku 40GB ale zależy mi na odzyskaniu tamtych danych, a pozatym wiadomo co to za komfort uzytkowania na starym dysku, w dodatku na taśmie...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.