x-kom hosting

[ok. 2300-2500 zł] KOmputer do gier

Sleth
utworzono
utworzono

Zmieniam starego kompa na nowego. Zostawiam sobie tylko nagrywarkę LG, bo jestem z niej zadowolony, resztę wymieniam. Zestaw jaki złożyłem.

Procesor: AMD Athlon II X4 620 - 340zł
Płyta: Gigabyte MA-770T-UD3P - 290zł
RAM: 2GB Goodram DDR3 1600Mhz- 180zł
Chłodzenie - Scythe Mugen II Rev.B - 175zł
Obudowa - Cooler Master Elite 334 – 160 zł
Karta: PowerColor Radeon HD 4890 DDR5 1GB- 670zł
Zasilacz - OCZ ModXStream 500W - 260zł
Dysk - Samsung 500GB F3 - 185zł
Windows 7 Home Premium OEM 64Bit - 370 zł

Ceny z esc.pl

Procesor podkręcę do ok. 3,5 GHz. Co o nim sądzicie? Zestaw ten będzie służył głównie do grania w takie gry jak Battlefield Bad Company 2, Assassin's Creed 2 czy Diablo 3 później. Grać będę w rozdzielczości 1280x1024 tak BTW. Więc jak? Co o nim sądzicie?

OskarOski
komentarz
komentarz

Moim zdaniem jest ok :) Jedynie ramu zdaje mi sie troche malo , moze sie myle . Plyta glowna to niemam pojecia niech ktos inny sie wypowie . Co do procesora to ja bym dolozyl 250zl i kupil 955 . Ostatnio wlasnie kupilem ten procesor i jestem niewiarygodnie zadowolony :D Kolejnal rzecza ktora bym wymienil to chlodzenie . Nie lepiej kupic Karakorum ? 80zł a temperatury tez bardzo dobre . Mialbys wiecej pieniedzy na procesor . Co do karty graficznej niemam zastrzezen :)

Gość
komentarz
komentarz

Płyta główna jest beznadziejna, wybierz inną - bo ta jak na razie to kompletna tragedia wiem co mówie, miałem i mi się złamała w rękach jak czyściłem cały sprzent po kolei

RAM-u też mało, teraz to żeby komfortowo grać i multimediować się trzeba koło 8GB inaczej komputer nie wydala

OskarOski
komentarz
komentarz

Ja mam 4GB ramu 800Mhz i Bad Company 2 mi smiga na high detalu 1680x1050 . GTA IV mam na full detalu 1680x1050 . Co ty gadasz , jakie 8GB ramu ? On nie bedzie ripowal filmow czy pracowal z grafika .

Gość
komentarz
komentarz

No dokładnie tylko ram kup w DDR nie żaden DDR2 a już tym bardziej w trójce bo to beznadzieja

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]
Ja mam 4GB ramu 800Mhz i Bad Company 2 mi smiga na high detalu 1680x1050 . GTA IV mam na full detalu 1680x1050 . Co ty gadasz , jakie 8GB ramu ? On nie bedzie ripowal filmow czy pracowal z grafika .
[/quote]

No dobra, ale ja myślę przyszłościowo

OskarOski
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='grzybiorz' date='15 luty 2010 - 23:06' timestamp='1266271600' post='975703']
RAM-u też mało, [b]teraz [/b]to żeby komfortowo grać i multimediować się trzeba koło 8GB inaczej komputer nie wydala
[/quote]

Od kiedy słowo teraz znaczy ; niedługo , w przyszłości , zaraz ? Moim zdaniem 4GB DDR3 na dobrym taktowaniu w zupelnosci wystarczy . Pozatym on napisal ze nie bedzie gral w nowosci typu Bad Company 2 , AC2 itd. To poco mu 8GB ramu ? Domyslam si ze tworca tematu sklada sobie nowy komputer z nowa technologia ale nie zeby szarzowac w nowych grach na full detalu . Potrzebny mu komputer do sluchania muzyki , czasami do gry (nie na full detalu) , internetu no i zeby film obejrzec . Jak by uzywal XP do internetu i filmow to 2GB mu wystarczal . No ale widze ze 7 kupuje wiec 4GB powinny sie znalezc .

[color="#FF0000"]//grzybiorz/BadMen dostał bana, już Ci nie odpisze //Nudziarz[/color]

  • Dobra wypowiedź 1
Sleth
komentarz
komentarz

[quote]Pozatym on napisal ze [b]nie[/b] bedzie gral w nowosci typu Bad Company 2 , AC2 itd.[/quote]
Napisałem właśnie, że będę.

Komputer mam obecnie trochę już starawy (AMD Athlon 5200+; GF 8500 GT 512mb; 1 GB RAM; zasiłka 350W itp.). Składam sobie nowy, bo będę się przeprowadzał do npwego miasta w tym roku i komputer będzie mi potrzebny do 4 rzeczy: pracy, multimediów, internetu i grania. W tej ostatniej sprawie chodzi (nie ukrywam), że o granie na fuul detalach w rozdzielczości 1280x1024 w gry, które w tym roku wyjdą, które już wyszły, a może nawet (choć nie sądzę) w te z np. 2011. Dlatego to określenie: [quote]czasami do gry (nie na full detalu)[/quote] jest błędne.

Proszę o pomoc. Dajcie jakieś konkrety co wymienić, co zostawić itp. Chciałbym, żeby cena zestawu nie wzrosła (nie ukrywam po raz drugi;p, że chciałbym, żeby zmalała;]).

Pozdrawiam

xm@rklux
komentarz
komentarz

Zmien procka na PhenomII x4 955 i wyrzuc chlodzenie bo jesli chcesz krecic tylko do 3,5GHz (standardowo 3,2GHz, czyli tylko 300MHz wiecej) to w zupelnosci wystarczy BOXowe. Procek ten ma odblokowany mnoznik, dlatego tez podkrecanie go to czysta przyjemnosc (zmieniasz tylko mnoznik w BIOSie), jest rowniez z przyszlosciowa podstawka am3 i napewno lepiej poradzi sobie z grami (chodzi mi np o GTA IV, ktora w wiekszosci wykorzystuje procesor). Co do RAMu to wez GoodRam 4gb 1333Mhz, gdyz do win7 lepiej jest miec przynajmniej te 4gb, wszystko bedzie chodzic szybciej i stabilniej. Co do reszty zestawu nie mam zastrzezen. pozdro

Gość
komentarz
komentarz

Po twoich postach widać że nie znasz się w ogóle na kompach więc radzę zająć się sprzedażą ogórków kiszonych na pobliskim targowisku

[color="#FF0000"]

//takie sprawy to na PW poproszę
//Vol[/color]

xm@rklux
komentarz
komentarz (edytowane)

lecz sie koles lepiej, a nie pisz glupoty.
Napisz ty co radzisz mu wymienic itp a nie gadaj ze ktos sie nie zna...^^ czekam

btw sory za offtopa i spam..

wilus12345
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='ziom3456' date='16 luty 2010 - 09:38' timestamp='1266309509' post='975816']
Zmien procka na PhenomII x4 955 i wyrzuc chlodzenie bo jesli chcesz krecic tylko do 3,5GHz (standardowo 3,2GHz, czyli tylko 300MHz wiecej) to w zupelnosci wystarczy BOXowe. Procek ten ma odblokowany mnoznik, dlatego tez podkrecanie go to czysta przyjemnosc (zmieniasz tylko mnoznik w BIOSie),
[/quote]


widać że nie miałeś phenoma w ręku, jaka czysta przyjemność? to że jest odb. mnożnik to nie znaczy że można podnosić mnożnik w nieskończoność bez podniesienia napiecia. A te 3,8 - 4,0 ghz na boxie bez podnoszenia napięcia o których krążą opowieści po necie to bujda!!!

xm@rklux
komentarz
komentarz (edytowane)

czy ty widzisz co napisalem?... o 300Mhz. Pokaz mi gdzie mowa w moim poscie o 3,8-4,0 ghz ???

i to chyba oczywiste ze powyzej 3,5 trzeba napiecie zmieniac^^ a to tez jest w miare prosta sprawą^^

OskarOski
komentarz
komentarz (edytowane)

Sam mam 955 i goraco polecam . Na GeForce 9600GT 1GB/256mbit , 955 4x 3.2Ghz (standardowe taktowanie) Gta IV chodzi mi na full detalu 1680x1050 . Ten procesor naprawde jest wart swojej ceny. Btw kupilem w miare tanio za 585zl w [url="http://shift.sklep.pl/"]Shifcie[/url] .

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.