x-kom hosting

Vectra - thommpson tcm420 - tp link wr543g

legion404
utworzono
utworzono

Witam
Mam problem z działaniem routera

Internet z Vectry
modem Thompson tcm 420
do niego kabelkiem ethernet podłączony router TP-Link wr543g
komputer podłączony do routera ethernetem

diody na modemie thomsona święcą prawidłowo
- cable activity - który miga jak wszystko jest OK
- cable link - który świeci jak wszystko jest OK
- PC link - który miga jeśli wszystko jest OK
i ostatni Internet - który świeci non stop jak internet działa.

Diody na routerze również świecą ok
- PWR - świeci
- SYS - pulsuje
- WLAN - pulsuje
- WAN 1 - pulsuje

w kompie (laptop)(vista)we właściwościach połaczenia, adres IP wpisany wg instrukcji
- IP 192.168.25
- maska 255.255.255.o
- brama 192.168.1.1

Na stacjonarnym kompie gdy podłączony tylko do modemu w CMD ->
- pingi tll 249

ipconfig/all:
adres fizyczny - 00-11-e3 i tak dalej
dhcp włączone - tak
autokonfiguracja włączona - tak
adres ip - 78.88.106.111
maska podsieci - 255.255.255.192
brama domyślna - 78.88.106.65
serwer dhcp - 78.88.106.10
serwery dns - 82.139.8.7 88.156.96.61


Na laptopie strona routera (192.168.1.1 admin, admin) się otwiera ale nic więcej,(dostęp tylko lokalne) na stacjonarnym nawet strona routera sie nie otwiera (ale to chyba coś ze sterami do karty)

Co zrobić? co trzeba jeszcze ustawić na stronie routera? jakie parametry tam dać? bo jak jest na standardowych to Dostęp tylko lokalne ciagle
Najlepiej wyjaśnienia jak dla kompletnie zielonego :)

szaki
komentarz
komentarz (edytowane)

na laptopie ustawić
- IP 192.168.1.2
- maska 255.255.255.0
- brama 192.168.1.1
DNS 192.168.1.1
lub
82.139.8.7
88.156.96.61

Komputer
- IP 192.168.1.3
- maska 255.255.255.0
- brama 192.168.1.1
DNS 192.168.1.1
lub
82.139.8.7 88.156.96.61

w ruterze w static IP wpisać 78.88.106.11

Można podpiąć Tp link bezpośrednio do kabla od dostawcy (bez modemu) i wpisać tak jak na obrazku poniżej

Edytowane przez szaki
legion404
komentarz
komentarz

Dziękuje za szybką odpowiedź
Ale nie da się bezpośrednio podpiąć kabla anteny internetu z vectry do tego routera (vectra telewizja kablowa) niema takiego wejścia w routerze

Jeśli chodzi o wprowadzanie takich parametrów to w sumie nic się nie zmieniło za bardzo.
Pozostałe parametry jakoś inaczej jeszcze porobić na stronie routera?

Ktoś coś mówił o klonowaniu MAC
Parę mądrych rzeczy napisał użytkownik gorg81 w tym temacie http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=144496&st=0
jednak dalej połączenie tylko do routera jest,

Może kilka razy go porestartować i załapię na tym co napisałeś nie wiem, zobaczę.

Jak ktoś ma jakieś jeszcze inne pomysły, albo też korzysta z tych modeli to proszę o pomoc

Jeszcze raz dzięki Szaki za szybką odpowiedź

pozdrawiam

szaki
komentarz
komentarz (edytowane)

na laptopie ustawić
- IP 192.168.1.2
- maska 255.255.255.0
- brama 192.168.1.1
DNS 192.168.1.1
lub
82.139.8.7
88.156.96.61

Komputer
- IP 192.168.1.3
- maska 255.255.255.0
- brama 192.168.1.1
DNS 192.168.1.1
lub
82.139.8.7 88.156.96.61
Ta część pozwoli skomunikować komputery z routerem i musisz wpisać dokładnie to co jest napisane (każda cyferka ma znaczenie, a u ciebie adresy były wczęsniej niepełne a w masce podsieci pojawiła sieę literka o jak ola) szczególnie jeśli chodzi o IP i bramę domyślną, a dalej musisz zrobić jak w instrukcjach gorg81 bo jego rady są na prawdę cenne

Aby sklonować MAC Adress musisz podpiąć router Tp-Link do komputera który dotychczas był podłączony do modemu vectry i działał na nim internet, wejść do ustawień routera odnaleźć zakładkę MAC Clone i kliknąć Clone MAC Adress

Edytowane przez szaki
legion404
komentarz
komentarz (edytowane)

Albo ja jestem wyjątkowo tępy albo nie wiem :(

Już myślałem że może te wejście ethernet w tym modemie thomson nie działa
i rzeczywiście jak podłączyłem kompa nim a nie usb to nie było neta, ale okazało się że wystarczyło automatyczne pobieranie ip wybrać w ustawieniach sieci, więc modem sprawny

Jak podłączam router do modemu i router do kompa to strona routera mi się otwiera, więc chyba parametry na laptopie poprawne (ip dns itp) więc coś nietak w ustawieniach routera musi być chyba, no ale nie wiem co, staram się robić tak jak piszecie, ale nic nie daje rade.
w Quick setupie routera są różne opcje jeszcze o których nie pisaliście, za jakiś czas je dokładnie wypiszę.

Narazie szybkie pytanie: jak otwiera się strona routera to znaczy że na laptopie ok wszystko ustawione tak?
jeżeli laptop podłączony do modemu kablem ethernet i działa net to modem też ok więc coś w ustawieniach routera nie tak?
router tp linka podobno ma działać na Vectrze (model TP-Link wr543g)

screen z ipconfig/all na laptopie podłączonym do modemu (bez routera) kablem ethernet
http://zapodaj.net/7532741bbb61.jpg.html

Przepraszam za post pod postem

Teraz podłączam router do modemu i router do laptopa
(w ustawieniach tcp/ip mam teraz wszystko na automat, na wpisanych było tak samo)

w Quick setup jest tak:
If you modify the following settings, please reboot the router manually to take effect the changes.
- AP Client Router
- AP Router

(zaznaczam AP Router)

drugie okno:
Please choose WAN Connction Type:
- PPPoE
- Dynamic IP
- Static IP

(zaznaczam static, bo vectra to kablówka)

trzecie okno:
ip adress - daję 78.88.106.111
subnet Mask - daję 255.255.255.192
default Gateway - daje puste
primary DNS - daje puste
secondary DNS - daje puste

(czy inne wartości dać oto screen z ipconfig/all http://zapodaj.net/7532741bbb61.jpg.html )

czwarte okno:
Wireless radio - enable
ssid - dom10
region - poland
channel - 6
Mode - 54Mbps (802.11g)

(dziwne ale jak odłącze kabel i szukam na wifi na laptopie to inne sieci widzi "dom10" niewidzi)

piąte okno:
Cogratulations!

(kiła mogiła bo nie działa)

Jestem mocno załamany, instaluje to dla dziewczyny, męcze się z tym i męcze i nic, ostatnio sobie sam instalowałem tp-linka ale takiego do adsl (netia) i 3minuty i po sprawię, w pracy co dzien ludziom tłumacze jak instalowac routery i tez idzie bez problemu (neostrada) ale z tym niemogę nic

Bardzo prosze o pomoc, co więcej jestem skłonny[b] przelać kasę na piwo temu kto pomoże :)[/b]

przesyłam jeszcze screena z ipconfig/all kiedy laptop podłączony jest do routera, i w ustawieniach sieci wpisane jest ip, dnsy itd (to co podał szaki)
http://zapodaj.net/919e9f85f65e.jpg.html

Edytowane przez legion404
szaki
komentarz
komentarz

A po wpisaniu default gateway też nie masz netu? bo ty daleś puste dlaczego?

legion404
komentarz
komentarz (edytowane)

eeeeee a co tam wpisać?
bo naprawde się już pogubiłem, na co dzień nie jestem taki tępy

192.168.1.1??

po wpisaniu default gateway 192.168.1.1 wyskakuje komunikat Bad Gateway for WAN IP, please input another one.

Tyle ze po konsultacji z infolinią Vectry powiedzieli że jednak [b]Ip jest Dynamiczne[/b]

Czyli instalacja quick setup jest znacznie szybsza, bo nie trzeba wpisywac ip, ani gateway ani nic, Powiedzieli aby wybrać dynamiczne, zrestartować modem i tyle, 10 razy restartuje i nic,

Edytowane przez legion404
szaki
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak tam musi być dynamiczne ale masz jeszcze zakładkę LAN i tam IP 192.168.1.1 maska 255.255.255.0 ewentualnie przeczytaj tabliczke znamionową modemu thompson tam powinien być jego adres IP

Edytowane przez szaki
legion404
komentarz
komentarz

Do wszystkich użytkowników Vectry i/lub posiadaczy Tp-Linka

Ustawiajcie wszystko na automat!!

Jeżeli nie działa to restart modemu

i tak do skutku

Po dwudziestym restarcie działa na wifi na laptopie, oraz po kablu na stacjonarnym

wszystko na automat, godzina ciągłego restartowania...

Jestem załamany

Mimo wszystko wielkie dzięki dla Szakiego że chciało Ci się odpowiadać

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.