x-kom hosting

Czy procesor z AM3 wejdzie pod AM2

badhardboy
utworzono
utworzono

Witam!
Jestem posiadaczem plyty glownej Gigabyte GA-M56S-S3 i procesora AMD Athlon 64 x2 4000+ 2,1 gHz.Chcialbym zmienic na procesor z nowa podstawka AM3 AMD Athlon II X2 250 i chcialbym sie dowiedziec czy on wejdzie na ta karte na pudelku pisze ze obsluguje AM2 i AM2+ i niby powinno wejsc poniewaz ten nowy procek ma 938 nozek a AM2 ma 940 na stronie gigabyte pisze ze powinno obslugiwac ale wole sie dowiedziec na forum
Prosze o jak najszybsza odpowiedz

Morango
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiem że na podstawce AM2+ można wsadzić procesory AM3 a na podstawce AM2 nie wejdzie procek AM3 , jednak na stronie producenta pisze że można wsadzać 2 rdzeniówki athlony .... sam już nie wiem [url=http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m56s-s3_1x.html]<klik>[/url]

Edytowane przez Morango
badhardboy
komentarz
komentarz

no wlasnie tez tam czytalem co prawda nie widac golej roznicy miedzy AM2 a AM2+

Morango
komentarz
komentarz

czytałem też gdzieś że podstawka AM2+ ma to w sobie że można kontrolować napięcia każdego rdzenia z osobna , ale tylko w Phenomach , jednak budowa AM2 i AM2+ jest taka sama więc nie wiem jak to jest z tymi procesorami ...

Hablababla
komentarz
komentarz (edytowane)

Na stronie jest napisane że tylko AM2 więc AM3 nie wejdzie . Podobno działanie wsteczne jest tylko takie że AM3 wejdzie w AM2+ ale AM2+ nie wejdzie w AM3 nie wiem czy dobrze to zapamiętałem ale podobno tak jest.
@Morango
Co do twojego pierwszego posta . Płyta obsługuje procesory dwurdzeniowe ale AM2 . Uważasz że takich nie ma ? np. mój który mam w sygnaturze jest pod AM2 i modele niższe oraz wyższe (4000/4200/5000 > 5400/6000) to wszystko to procesory X2 a pod socket AM2

Edytowane przez SB&FB
Morango
komentarz
komentarz

Socket AM3 - gniazdo procesorów firmy AMD, następca AM2 i AM2+. Jego masowa produkcja zaczęła się w I połowie 2009 r. Obsługuje najnowszy standard pamięci RAM DDR3. [b]AMD podaje, iż nowe procesory przeznaczone dla płyt głównych z gniazdem AM3 współpracują z płytami głównymi z gniazdem [color="#0000FF"]AM2/AM2+[/color].[/b] Nie będzie natomiast możliwe uruchomienie procesora AM2/AM2+ na gnieździe AM3, a to z powodu braku możliwości współpracy z pamięciami DDR3 i różnicy położenia dwóch pinów (na procesorze AM3 jest ich 938 a na AM2/AM2+ jest 940).
Znalazłem na wikipedia , i wynika z tego że procesory AM3 ku mojemu zdziwieniu wejdą na AM2 ....

Hablababla
komentarz
komentarz

Człowieku nie czytasz ze zrozumieniem albo wogóle nie przyczytałeś tego co wkleiłeś pisze tam " Nie będzie natomiast możliwe uruchomienie procesora AM2/AM2+ na gnieździe AM3, a to z powodu braku możliwości współpracy z pamięciami DDR3 i różnicy położenia dwóch pinów (na procesorze AM3 jest ich 938 a na AM2/AM2+ jest 940)." więc na odwrót czyli AM3 nie wejdzie na AM2 bo procesory z AM3 obslugują pamięć ddr3 a gniazda AM2 AM2+ NIE!

Vol
komentarz
komentarz

teoretycznie rzecz biorąc, jeśli AM3 wchodzi na AM2+ to powinno też wejść na AM2. dlaczego - obie mają po 940 pinów, i sa one w tym samym miejscu. gorzej będzie ze wsparciem, ale myślę, że aktualizacja BIOSu nie zaszkodzi.

Morango
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='SB&FB' date='05 styczeń 2010 - 20:23 ' timestamp='1262719410' post='941492']
Człowieku nie czytasz ze zrozumieniem albo wogóle nie przyczytałeś tego co wkleiłeś pisze tam " Nie będzie natomiast możliwe uruchomienie [b]procesora AM2/AM2+[/b] na [b]GNIEŹDZIE(czyli płycie głównej) AM3[/b], a to z powodu braku możliwości współpracy z pamięciami DDR3 i różnicy położenia dwóch pinów (na procesorze AM3 jest ich 938 a na AM2/AM2+ jest 940)." więc na odwrót czyli AM3 nie wejdzie na AM2 bo procesory z AM3 obslugują pamięć ddr3 a gniazda AM2 AM2+ NIE!
[/quote]

wiesz co ty gadasz ?? nie będzie możliwości zamontowanie [b]PROCESORA AM2/AM2+[/b] na [b]płycie AM3[/b] a NIE Procesor [b]AM3[/b] na płycie [b]AM2+[/b] , a [b]PROCESOR[/b] podany w temacie jest [b]AM3[/b] a płyta [b]AM2[/b] .

[quote name='Morango' date='05 styczeń 2010 - 19:51 ' timestamp='1262717480' post='941395']
[b]AMD podaje, iż nowe procesory przeznaczone dla płyt głównych z gniazdem AM3 współpracują z płytami głównymi z gniazdem [color="#0000FF"]AM2/AM2+[/color].[/b]
[/quote]

Edytowane przez Morango
webber
komentarz
komentarz

Twoja płyta obsłuży Athlona II X2 250 pod warunkiem, że masz BIOS w wersji co najmniej F6C. Ot, cała filozofia.

badhardboy
komentarz
komentarz

noi dziekuje bardzo wlasnie mi sie najbardziej o biosa rozchodzilo jak cos mam kilku znajomych co na prockach sie znaja bo ja zabardzo nie wiedzialem wiec wolalem zapytac jak cos moge zawsze pomoc jezeli chodzi o programowanie itd zlozyc kompa bym zlozyl tylko mi o tego procka sie rozchodzilo bo wydajnosciowo jest dobry i cenowo zadowala

  • 3 lata później...
szymstonnn
komentarz
komentarz

Miałem ten sam problem i dowiedziałem się, że moge mieć procesor AM3 na wejściu do AM2, ale sprawdziłem wersję BIOS i mam Phoenix - AwardBIOS v6.00PG wersja 1703 czy jest to odpowiednik F6C lub lepszy?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.