x-kom hosting

Asus Xonar D1 vs Creative X-Fi Xtreme gamer

elvis197
utworzono
utworzono

Witam jestem maniakiem Filmow na PC . Co prawda posiadam głosniki takie sobie Logitech x540 ale ostatnio byłem u Szwagra i on ma x530 i jak wlaczyl mi film terminatora ocalenie to byłem pod wrażeniem lub np Zombiland. Ma dzwiek przestrzenny a ja niestety nie i co najwazniejsze ma efekty a u mnie sa "gówniane" ;/ . Nie posiada on karty dzwiekowej takze jedzie na integrze tak samo jak ja ;) . I teraz zasadnicze pytanie : Dlaczego u niego sa efekty a u mnie nie ma ??? Kopie filmu posiadamy te same z dzwiękiem 6 kanałowym . plyta w sygnie . i jaka jest róznica miedzy kartami dzwekowymy ktore podalem wyzej ?? moj budzet to 200zł pozdrawiam ;)


aha probowaweł korzystac z AC3 z tego Poradnika pana Palucha i jka ustawie tak samo jak jest na str to nie słusze w wogole dzwieku lub slysze efekty a mowy nie a z tamtych linkow nie da sie sciagac tych kofig. bo liki prawdopodobnie wygasly

Gość
komentarz
komentarz

Przede wszystkim integra integrze nierówna. Porównanie np. ALC888A do CMI9739A to jak zestawienie słonia z psem.. być może tu jest problem.

Różnica jest taka że:
- Gamer jest bardziej pod gry, Xonar pod muzykę i wszystko inne,
- Gamer ma własne CT'owe efekty i EAX, Xonar za to ma pakiet systemów Dolby,
- Gamer ma próbkowanie tylko na poziomie 96, Xonar - pełne 192 niezależnie od trybu pracy,
- Gamer ma sprawdzone w grach przetworniki Cirrusa i Wolfstona, Xonar ma własne ale dające lepsze właściwości audio - pozycjonowanie, głębię etc..
- Xonar jest w stanie napędzić niektóre słuchawki o wiele lepiej niż Gamer, nawet te z oporem 55 Ohm.

elvis197
komentarz
komentarz (edytowane)

tzn lepiej kupic Xonara za 230 zł???

Gość
komentarz
komentarz

To zależy. Produkty Creative'a mimo gorszych parametrów mają sens w przypadku gdy:
- bardzo dużo grasz,
- potrzebujesz mieć pełne wsparcie EAX,
- posiadasz bardzo dużo różnorodnych tytułów w swojej gierkotece.

Do wszystkiego innego najlepszym wyjściem jednakże jest właśnie Xonar. Kwestia sprzętu który go wykorzysta. X-540 do takich nie należą, jednakże niezbyt mądrym posunięciem byłoby się do nich ograniczać z kupnem karty. Dlatego możesz brać śmiało.

elvis197
komentarz
komentarz

a geniusy?? jakbym zmienił na nie bo w sumie te glosniczki 5+1 moglbym opchnac siostrze jednakze narazie oczywiscie bede uztykowal te x 540 bo nie mam za duzych funduszów.

[color="#FF0000"]// Jeśli jeszcze raz zacytujesz cały mój post pod sobą, to dostaniesz ostrzeżenie.
// Tylko my tu rozmawiamy i wydłuża się w ten sposób niepotrzebnie cała dyskusja.
// EvilKillaruna.[/color]

Gość
komentarz
komentarz

Geniusy już prędzej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.