x-kom hosting

Can not open file C:\RECOVERY.DAT

Archimedes
utworzono
utworzono

Kupiłem sobie niedawno laptopa z Vistą. Jednakże dziś zainstalowałem Debiana na osobnej partycji. Po restarcie wybieram Viste ładuje się a po chwili wyskakuje błąd o treści jak w temacie na białym tle czerwony napis "ERROR". To bardzo ważne proszę o pomoc.

  • 3 miesiące później...

mr.eddy
komentarz
komentarz (edytowane)

Miałem taki sam problem, również z laptopem marki asus przy instalacji windows 7, te laptopy w sobie mają ukrytą partycje "recovery" ja ją usunąłem programem Acronis Disk Director Suite 10 potem scaliłem sobie pozostałe niewykorzystane miejsce z innym dyskiem i problem zniknął ;)

Edytowane przez mr.eddy
leskul
komentarz
komentarz

Dokładnie jak pisze kolega wyżej,mnie też dotknął ten problem przy instalacji win 7 na nowym asusie,wszystko było dobrze,system się zainstalował,wszystko chodziło do momentu aktywacji systemu-po aktywacji i restarcie komunikat C:\RECOVERY.DAT....,z początku myślałem,że to jakiś kaprys,ponowna instalacja/bezproblemowa/ i ponownie po próbie aktywacji błąd.Rozwiązałem to tak: przy instalacji win 7 w momencie wyboru partycji na której miał być instalowany win 7 jest widoczna ukryta partycja/recovery/-po prostu usunąłem ją /jest taka możliwość własnie w tym momencie/,nie zależało mi na viście bo nie po to instalowałem 7 by rozczulać sie nad recovery visty,instalacja jak wczesniej bezproblemowa,potem aktywacja również bezproblemowa i po restarcie już przyjemna praca na win 7,po update zero wykrzykników w menadżerze urządzeń,zero szukania sterowników mimo,że laptop jeszcze ciepły/nowy/.Pozostałe miejsce po usunięciu partycji recovery można już po "wszystkim" odzyskać dowolnym programem do partycjonowania np par..magic.

[url="http://www.mm.pl/~videostudio/"]videofilmowanie ślubne[/url]

  • 1 miesiąc później...
tomek1915
komentarz
komentarz

a mam pytanie bo tez mam problem z windowsem 7 po jegeo aktywacji.. czy po usunieciu partycji recovery utrace dane z innych partycji tzn pliki na dysku c, d itd? prosze o szybka odpowiedz

mati9520
komentarz
komentarz

Mam ten sam problem i nic nie mogę zrobić jak zacząć instalacje systemu od nowa bo wogóle mi nie czyta płyty. :(

leskul
komentarz
komentarz

Nieudana instalacja Win 7 /własciwie to nie instalacja,bo ta zazwyczaj sie udaje,dopiero po próbie aktywacji wszystko sie wywala/powodowana jest obecnością ukrytej partycji "recovery"
Jeżeli jesteśmy zdecydowani na pożegnanie ostateczne z Vistą,bo zazwyczaj chodzi o ten preinstalowany system to przy instalacji win 7 usuwamy tą partycję / bedzie taka opcja przy pierwszych krokach / , instalujemy win 7 i już jakimś tam loaderem aktywujemy.
Usunięcie partycji recovery wiąże się z nieodwracalną stratą zawartych na niej danych tj Visty i sterowników i czegoś tam co producent dostarcza z systemem.Ja z tym całym bałaganem pożegnałem się bez bólu.Natomiast już instalacja samej Windy 7 o ile instalujemy ją na partycji C usuwa zawarte na niej dane tylko w wypadku gdy wybieramy na początku opcję instalacji "czystej" z formatowaniem dysku C , można je jednak zachować i będą sie znajdować na dysku C w folderze o nazwie Windows/old lub jakaś podobna nazwa,dane z innych partycji,D czy inne dalsze zostaną oczywiście nienaruszone.
Natomiast o ile chodzi o to,że płyta przy instalacji nie uruchamia się,to problem leży w bootowaniu,należy w biosie ustawić boot z napędu cd/cddvd/

  • 7 miesięcy później...
Hetman2222
komentarz
komentarz (edytowane)

Już rozwiązałem ;)

Edytowane przez Hetman22
  • 2 miesiące później...
keat88
komentarz
komentarz

Ja mam taki sam problem tylko ze wyskoczylo mi error i nie da sie nic zrobic komuter na nic nie reaguje co mam zrobic?komuter na smietik??

  • 3 miesiące później...
sci123
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten sam problem. Nawet jak w BIOSIE biore z cd/dvd to jest to samo, czyli wchodzi VISTA cała na szaro i po chwili wyskakuje 20 cm napis ERROR i nic nie da się zrobić. Odp tu lub na GG ( 2001801)
PS Da się odinstalowaćviste przez Bios lub coś w tym stylo ??

Edytowane przez XxSCIxX
  • 1 miesiąc później...
horsu
komentarz
komentarz

Tu macie odpowiedz http://win7-error-cant-open-recovery.blogspot.com/2010/10/error-cant-open-crecoverydat-windows-7.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.