x-kom hosting

"Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio"

SirBumBum
utworzono
utworzono

Procesor: Intel Pentium 4 530, 3000 MHz (15 x 200)

Płyta główna: Asus P5GD2 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Ram: Kingston 2048 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

Grafika: NVIDIA GeForce 9800 GT

Dysk: Seagate ST316081 5A SCSI Disk Device

Mikroukład płyty głównej: Intel Grantsdale i915P

Karta dźwiękowa: Intel 82801FB ICH6 - High Definition Audio Controller [b-1]

System operacyjny: Microsoft Windows Vista Home Edition 6.0.6000 (WinVista Beta)

1)Wykonane czynności

Miałem uszkodzony dysk twardy i kupiłem nowy, taki sam (Seagate ST316081 5A SCSI Disk Device). Bios widział mój dysk lecz płyty instalacyjne Windows XP, którego miałem wcześniej, nie. Zmusiło mnie to do zainstalowania programu operacyjnego Windows Vista. Ściągałem potrzebne sterowniki do urządzeń.

2)Problem

Gdy miałem zainstalowane wszystkie sterowniki, jedynym problemem okazała się ikonka w dolnym prawym rogu z informacją – „Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio”. Dziwne bo moja karta dźwiękowa jest zintegrowana. W menadżerze urządzeń jest napisane, iż mam najnowsze sterowniki lecz w stanie urządzenia jest komunikat: „Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10) Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie.”

Klikam wiec „Wyszukaj rozwiązania” i jest okienko z napisem: „Nie można załadować oprogramowanie sterownika”.

Nie wiem co zrobić, bo ściągałem sterowniki do karty dźwiękowej z różnych źródeł. Sterowników do płyty głównej nie ściągałem gdyż wchodząc na stronę http://support.asus.com/download/download....SLanguage=pl-pl i wybierając dane mojej płyty dalej nie wiem co ściągnąć :huh:

Od tego czasu słucham muzyki na mp3 i gram w gry bez dźwięku <_<

Proszę o szybką pomoc.

Zjawa123
komentarz
komentarz
Hi,

This is how to install C-Media CMI9880 HD Audio on windows vista

1. Download This driver: Latest CMI9880 driver with Flexbass- version 09.59.73

2. Extract it and run "setup" you will get an error message "Only support WinOS 2k/XP.." then press OK

3. Then you will got a dialog said that the program is incompatable with vista then run it with recommender setting press allow or press I don't remember

4. Continue the installation like normal, then the sound card driver installed then reboot [you HAVE to reboot your PC]

The next steps

1. This will install a STEREO speakers ONLY means that if you have and other speakers you have to unplug its jacks to let the C-Media contol application to detect that it's only a stereo speaker only not 4.1 or 5.1 or 6.1 or 7.1

2. After you unplug audio jacks a Smart Jack dialog will popup to see what jacks you pluged then it will work as stereo only

3. Plug you jacks again and I think it will work the whole sound system WykrzyknikWykrzyknik (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)

This what was happened to let the sound card works

And now I can use Windows Vista but waiting for a Display Card driver from Intel (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Spróbuj tego, może znasz angielski lepiej ode mnie, ja o tej porze już prawie nie myślę. Ściągnij to http://en-drivers.com/138/142/12704.driver.html i zainstaluj.

SirBumBum
komentarz
komentarz

Gdy ściągnąłem owy plik ważył on 0 bajtów :( [robiłem to kilka razy]

Proszę spróbuj znaleźć do tego pliku niego inny link.

SirBumBum
komentarz
komentarz

Gdy chce rozpocząć instalację wyskakuje błąd (tak jak w twoim pierwszym poście po angielsku) - "Only support WinOS 2k/XP..". Jedyną opcją jest "OK" więc to daje i jest koniec. Hmmm Włączyłem w trybie zgodności z XP i instalacja poszła na przód :) Po instalacji dałem ponowne uruchomienie komputera i zabrałem się za ponowną lekturę Twojego postu lecz - nie rozumiem 2 jej części ^^

Zjawa123
komentarz
komentarz

Odłącz i podłącz wtyczki - ja tak to zrozumiałem.

SirBumBum
komentarz
komentarz
Odłącz i podłącz wtyczki - ja tak to zrozumiałem.

Wybacz, ale chodzi o wtyczki od głośników? Zrobiłem tak ale nic się nie dzieje, inaczej niż w punkcie nr2.

Zjawa123
komentarz
komentarz

A czy po instalacji tych sterowników masz jakieś urządzenie audio w panelu sterowania ?

SirBumBum
komentarz
komentarz

W panelu sterowania w "dźwięk" w zakładkach nagrywanie i odtwarzanie nie mam nic zainstalowanego :( Ale w samym panelu pojawiła się ikonka "CMI Audio Config" lecz się nie włącza <_< Zaś w menadżerze urządzeń mam wpisane do Kontrolerów dźwięku, video i gier aż 3 urządzenia :

1)C-Media High Definition Audio Device

2)Relatek High Definition Audio

3)Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.