x-kom hosting

Wyłączanie się komputera oraz błędy

Nestiee
utworzono
utworzono

Od pewnego czasu mam problem, ciągle występują jakieś błędy. To w mozilli, to w operze. Wyskakuje jakiś błąd i przeglądarka się wyłącza. W najgorszym przypadku nagle pojawiają się znane wam pewnie napisy na niebieskim tle, a później to wiadomo - komp się resetuje. Zrobiłam formata i ciągle jest to samo. Kiedy miałam zainstalowane Simy 2 było podobnie. Również z nieznanego mi powodu zaczęły się same wyłączać. Z trójką jest to samo. Identyczna sytuacja. W podglądzie zdarzeń (aplikacja i system) znalazłam dość dużo błędów. Jest też kilka ostrzeżeń. Nie wiem dlaczego dzieją mi się takie rzeczy. Mam tego naprawdę dosyć. Tym bardziej, że nawet format nie poskutkował. Nie jestesm jakąś znawczynią spraw komputerowych więc proszę o jakieś banalne wytłumaczenie co i jak :) . Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać ten problem.

ZooMpl
komentarz
komentarz
Wyskakuje jakiś błąd

Jaki?

napisy na niebieskim tle, a później to wiadomo - komp się resetuje

Podaj kod który tam jest podany(0x000000 czy coś w tym stylu, nie pamiętam konkretnie)

Komputer resetuje się w zależności od obciązenia procesora? Czy gdy jest mało używany komputer też sie resetuje?

Nestiee
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie mogę zdążyć czegokolwiek poczytać, bo te napsisy widuja na ekranie przez ułamek sekundy. Spróbuję jakoś odczytać, kiedy znów się to pojawi. Wydaje mi się, że i w przypadku, gdy nie jest obciążony. Chociaż no nie wiem. Ale wątpię, by same Simsy (no i gg i tych kilka podstawowych procesów) były obciążeniem dla komputera. Wczoraj mi się resetnął, gdy nie bylam w ogólem przy komputerze.

EDIT:

W przypadku wyłączania się Opery następuje taki błąd:

i2ikog.jpg

Edytowane przez Nestiee
Mateusz J.
komentarz
komentarz

Witam

Wykonaj: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=68409

Nie posiadasz czasem antywirusa AVG?

Pozdrawiam

jesiona

Nestiee
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, posiadam NOD32. Dziękuję. Jeśli znów mi się restartuje, to zrobię zdjęcie i oczywiście dam na forum.

Pojawia się coś takiego:

http://img38.imageshack.us/my.php?image=dsc05240.jpg

Pomoże ktoś? ...

Edytowane przez Nestiee
Nestiee
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślę, że te błędy (jeśli chodzi akurat o simsy, bo tak to nie wiem) mają coś wspólnego z kartą graficzną. Myślałam, że może mam ją źle włożoną, ale wymontowałam ją całkowicie i znowu wmontowałam i dalej to samo. Kiedy uruchamiam komputer w rybie awaryjnym, to jeśli chcę włączyć tę grę wyskakuje komunikat:

"Nie udało się uruchomić gry. Urządzenie 0 nie mogło uruchomić tego tytułu. Nie wykryto obsługiwanej karty grafiki. Sprawdź swój sprzęt." Dodam, że mam lepsza kartę graficzną niż w minimalnych wymaganiach (posiadam GeForce 8600 GT). Zainstalowałam najnowsze sterowniki, ale nadal pojawia się ten sam błąd w trybie awaryjnym. Dziwi mnie również fakt, że jeśli poruszę kablem z monitora (od strony "skrzynki") to wszystko na ekranie robi się jakby żółte lub czerwone. Myślę, że to wina kabla, ale pewna nie jestem. Kupię nowy i sprawdzę, najwyżej na tym stracę.

Edytowane przez Nestiee
Nestiee
komentarz
komentarz (edytowane)

Co do tego kabla, to zmieniłam strony (tzn. tą co była w jednostce centralnej dałam do monitora i na odwrót) i nadal jest to samo, więc raczej nie jego wina, tylko karty graficznej. Być może przyczyną tego jest to, że nie mogę włożyć porządnie karty graficznej (http://i44.tinypic.com/2448sbp.jpg), jest jakby krzywo włożona. Nie potrafię jej włożyć tak, jak trzeba, ponieważ to "coś", gdzie wkłada się kabel od monitora jest za blisko. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Nie wiem z resztą, czy to może być przyczyną tego "zażółcania" się ekranu.

Andziorka - dziękuję, zaraz wypróbuję tej metody :).

Edytowane przez Nestiee
Psycholandia
komentarz
komentarz

Ściągnij też program Everest i podaj mi temperatury podzespołów. Przeczyść trochę ten komputer w środku, bo lekko się zakurzył :D Tu masz o czyszczeniu: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=66621

Nestiee
komentarz
komentarz

A więc treść tego, co miałam podać jest taka (wybrałam plik minidump z końcówką 01):

********************************************************************************																			 **						Bugcheck Analysis									**																			 ********************************************************************************Use !analyze -v to get detailed debugging information.BugCheck 24, {1902fe, f78ee988, f78ee684, f7b7a126}***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis.****************************************************************************																   ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!_KPRCB									 ******																   ********************************************************************************************************************************************************																   ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!KPRCB									  ******																   ********************************************************************************************************************************************************																   ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!_KPRCB									 ******																   ********************************************************************************************************************************************************																   ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!KPRCB									  ******																   ********************************************************************************************************************************************************																   ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!_KPRCB									 ******																   ********************************************************************************************************************************************************																   ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!_KPRCB									 ******																   ********************************************************************************************************************************************************																   ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!_KPRCB									 ******																   ************************************************************************************************************************************************** Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. **																   ** The Symbol Path can be set by:									**   using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable.				 **   using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. **   using .sympath and .sympath+									******************************************************************************************************************************************** Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. **																   ** The Symbol Path can be set by:									**   using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable.				 **   using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. **   using .sympath and .sympath+									**********************************************************************Probably caused by : Ntfs.sys ( Ntfs+28126 )Followup: MachineOwner---------
Psycholandia
komentarz
komentarz

Podaj temperatury, wyżej prosiłam. Podaj też model zasilacza, odkręcić bok obudowy musisz , żeby to sprawdzić + cały konfig kompa.

To chyba problem sprzętowy będzie.. Sprawdź też dysk programem HDTune.

Wypal też na płytę program Memtest86+ (tak, żeby bootował z niej jak przy instalacji Windowsa) i zostaw włączony na noc, niech sprawdzi ram.

Wejdź w start --> uruchom --> wpisz: chkdsk /f i restart, niech przeskanuje

Spróbuj też odinstalować Operę i Firefoxa zamiast niej używać.

Nestiee
komentarz
komentarz (edytowane)

Płyta główna: 17 stopni

Aux: 45 stopni

Procesor graficzny 64 stopnie

Dysk: 43 stopnie

Zasilacz ATX KY-500W

Zaraz zrobię resztę :)

Edytowane przez Nestiee
Psycholandia
komentarz
komentarz

Uła, grafa ma bardzo wysoką temperaturę. przeczyść ją koniecznie.

pomocny link: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=66621

Nestiee
komentarz
komentarz (edytowane)

Może to być powód tego, że komp się wyłącza?

Musze do tego użyć spirytusu? Żesz kurcze :P

I czy to, że karta jest trochę "krzywo" włożona, może mieć coś z tym wspólnego?

EDIT:

Przeczytałam teraz, że 63 stopnie (karty graficznej GeForce 8600GT) w spoczynku to całkiem normalna temperatura. Więc jak to jest :)?

Edytowane przez Nestiee
Psycholandia
komentarz
komentarz

Tak, może być.

Zaktualizuj też sterowniki do najnowszych

Od dźwięku, grafy, sieci, modemu czy co tam masz :)

Musze do tego użyć spirytusu? Żesz kurcze

Przeczyść z kurzu ogólnie, nie musi być spirytusem, wentyle wyczyść. Może być patyczkiem do ucha, ściereczką.

Nestiee
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobrze, zaraz wyczyszczę :)

Temperatura abrdzo się zmieniła, gdy wyczyściłam wentylator oraz kartę graficzną

Płyta główna 4 stopnie

Aux 39 stopni

Procesor graficzny 52 stopnie

Dysk 36 stopni

Zobaczę jak będzie za pół godziny ;)

Dzięki wielkie za pomoc. Teraz jeszcze co z tym wyłączaniem się komputera? Chociaż, no mam nadzieję, że teraz już tak nie będzie, ale wątpię...

Edycja:

Dalej mi się wyłącza...

Na dodatek kiedy chcę ściągnąć program hd tune (lub cokolwiek), to zacina się przeglądarka...

Dwa razy w tym przypadku włączyły się tez te napisy na niebieskim tle. Był to błąd 8E lub 4E (teraz nie pamiętam który z tych wtedy wystąpił).

Sumując miałam już takie błędy (końcówki)

02, 50, 0A, 8E, 4E.

Edytowane przez Nestiee
Psycholandia
komentarz
komentarz

Wejdź w tryb awaryjny z obsługą sieci, tam zassaj najnowsze stery do dźwięku, grafy, sieci. Odinstaluj stare i wgraj te.

Przydałoby się też jak wyżej pisałam pamięć sprawdzić tym: http://www.programosy.pl/program,memtest86.html

Nestiee
komentarz
komentarz (edytowane)

Chyba wszystko wina RAMu (kości 1GB). Teraz ją wyciągnęłam i wszystko śmiga jak należy. Zobaczę, co będzie dalej :). Jakby co, to oczywiście będę dalej wałkować ten problem. Jak narazie to dzięki wielkie :)

Edytowane przez Nestiee

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.