x-kom hosting

Windows 7 a Neostrada TP

cubEE18
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Dziś instalowałem u kolegi Windowsa 7, a później Neostradę TP. Płytka która dodali do modemu nie działała więc zacząłem grzebać w google. Próbowałem kilka różnych sposobów i skutecznym okazał się ten (ze strony vista.pl):

1. Pobieramy z naszej strony lub strony producenta sterownik dla modemu Thomson (wersja x86 i x64) lub Sagem (wersja x86).

2. Upewniamy się że modem jest odłączony od portu USB.

3. Wkładamy oryginalną płytkę Neostrady do CD-ROMu (nie uruchamiamy aplikacji).

4. Instalujemy wcześniej pobrany sterownik, po tym procesie podłączamy modem do komputera (czasami konieczne zresetowanie komputera po instalacji).

5. Wchodzimy w Panel sterowania (Control Panel) -> Sieć i Internet (Network and Internet) -> Centrum sieci i udostępniania (Network and Sharing Center) -> Skonfiguruj połączenie lub sieć (Set up a connection or network) -> Skonfiguruj połączenie telefoniczne (Set up a dial-up connection).

6. W nowo otwartym module wpisujemy:

- Numer telefonu (Dial-up phone number) - tutaj dajemy gwiazdkę (*)

- Nazwa użytkownika (User name) - nazwa otrzymana od ISP

- Hasło (Password) - hasło z umowy

- Dodatkowo w polu Nazwa połączenia (Connection name) możemy zmienić nazwę naszego połączenia

Zaznaczamy ptaszkiem przy Zapamiętaj to hasło (Remember this password) oraz Zezwalaj innym osobom na korzystanie z tego połączenia (Allow other people to use this connection).

7. Na koniec dajemy Utwórz (Create) i już możemy cieszyć się Internetem pod Vistą.

Thomson SpeedTouch 330 dla x86

Thomson SpeedTouch 330 dla x64

Sagem Fast800 dla x86

Część nazw w Windows 7 jest inna (ale tylko trochę) ja połapałem się intuicyjnie i wszystko było OK :)

Edytowane przez Andziorka
Przyklejam//Andziorka
  • Dobra wypowiedź 1

FlameRunner
komentarz
komentarz

Po co jest punkt trzeci, skoro z płyty nie korzystamy?

elvis197
komentarz
komentarz
Po co jest punkt trzeci, skoro z płyty nie korzystamy?

siemka jak mam seven 7 x 64bit to sciagam dla 64bitowego czy x 86 aha co oznzcza ta gwiazdka w 2 pkt nr tel zamaist nr wpisujemy * czy *012...... prosze o odp

dar55
komentarz
komentarz

wpisujesz -> * <- nic poza tym

pkt z płyta jest lekko mówiąc bez sensu :)

elvis197
komentarz
komentarz
wpisujesz -> * <- nic poza tym

pkt z płyta jest lekko mówiąc bez sensu :)

ale mi chodzi o sterowniki jak mamm siódemke x 64 to stery pobieram x64

cubEE18
komentarz
komentarz

Tak, x86 oznacza 32 bity a x64 64 bity więc pobierasz taki sterownik pod odpowiednio bitowy system (to chyba zbytnio po polsku nie napisałem :P).

Punkt z płytką jest bezsensu ale to jest ze strony vista.pl i nie chciałem nic zmieniać w oryginale. Ja trzymałem płytkę w DVD i problemów nie miałem, zresztą bez pewnie też by nie było ;)

elvis197
komentarz
komentarz (edytowane)
Tak, x86 oznacza 32 bity a x64 64 bity więc pobierasz taki sterownik pod odpowiednio bitowy system (to chyba zbytnio po polsku nie napisałem :P).

Punkt z płytką jest bezsensu ale to jest ze strony vista.pl i nie chciałem nic zmieniać w oryginale. Ja trzymałem płytkę w DVD i problemów nie miałem, zresztą bez pewnie też by nie było ;)

łap pobierz i zobacz http://odsiebie.com/pokaz/3153414---64d8.html i pomóż bo nie wiem co już robic

Edytowane przez elvis197
  • 4 tygodnie później...
waski3
komentarz
komentarz

wszytsko swietnie ale u mnie podczas instalacji pojawil sie komunikat ze sterownik nie jest podpisany, instalacja zakonczyla sie niby powodzeniem ale modem sie nie swieci i nie dziala, czemu?

da sie wylaczyc podpisywanie sterownikow? jak bo nie znalazlem

airdamien23
komentarz
komentarz

Ja instaluję sterownik do Thomsona daję pasmo szerokopasmowe i jakieś 8.35 i next prosi mnie abym podpiął modem i daje next za chwilę prosi abym wpisał nazwę użytkownika i hasło i daje next i dalej nic <_< wyświetla się że błąd jakiś i lipa z miodem.

Wie ktoś jak to zainstalować porządnie dokładnie ? Bo wyżej napisane jest trochę nie dokładnie.

Proszę o pomoc

  • 2 tygodnie później...
KingstonDataTraveler
komentarz
komentarz (edytowane)

Poradnik ma się jak... do modemu sagem fast 800.

W przypadku posiadania sagema trzeba zrobić tak:

1. Ściągnąć http://support.sagem-communications.com/si...st800-A_4_8.zip .

2. Ustawić instalkę na zgodność z Vista SP 2 oraz uruchamianie jako administrator.

3. Podczas instalacji (modem odłączony) wybieramy VCMUX 0/35.

4. Podłączamy modem, czekamy, aż instalacja zostanie sfinalizowana.

5. Mamy na pulpicie połączenie adsl, wystarczy wpisać nazwę użytkownika i hasło.

WSZYSTKO BANGLA :)

Proszę to podwiesić, bo to jest naprawdę melanż, żeby mieć internet na sevenie, a porad mało.

Edytowane przez KingstonDataTraveler
  • 2 tygodnie później...
Agent_Ciacho
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam.

Ta metoda zaprezentowana powyżej, niestety u mnie nie działa, w dalszym ciągu nie pali się lampka ADSL. Co ciekawe lampka ADSL niepaliła się od początku podłączenia mimo że sieć telefoniczna działa. Próbowałem różnych sterowników, z tym samym skutkiem. Próbowałem również kombinować z zgodnościami i nadal niestety niedziałał. Moj modem to Sagem800.

Edytowane przez AgentCiacho
  • 3 tygodnie później...
Apster
komentarz
komentarz

moj problem wyglada nastepujaco. Windows 7 Final RTM 64bit, probuje zainstalowac internet (z neostrady), moedem Thompson Speedtouch 330. probowalem sterownik SpeedTouch330_for_Vista.exe podajze ten z strony TP, w trakcie instlacji wybieram PPPoA i wpisuje 0,35 (bo tak czytalem w jednej instrukcji instalacji). Program jest w trakcie wykrywania modemu i albo go nie wykryje albo dostaje bluescreena.

Kto ma jakis dzialajacy sposob na to? w Windows 7 Beta mialem podobny blad tyle ze tam bluescreen pojawial sie po restarcie, bezposrednio po zainstalowaniu sterownika moglem sie polaczyc z internetem

Porsze was o pomoc bo juz nie wiem co z tym zrobic :\

achhilles
komentarz
komentarz

Ja mam windowsa 7 32 bity i nie mam problemu z neostrada sciagnałem sterowniki pod modem sagem f800 działaja mi one pod vista 32 jak pod windowsem 7 bez zadnych problemów

http://rapidshare.com/files/265366384/Sagem_Fast_800_vista_32.zip.html

adi3221
komentarz
komentarz

Ja mam windowsa 7 32 bity i nie mam problemu z neostrada sciagnałem sterowniki pod modem sagem f800 działaja mi one pod vista 32 jak pod windowsem 7 bez zadnych problemów

http://rapidshare.com/files/265366384/Sagem_Fast_800_vista_32.zip.html

Hj, ja też zainstalowałem 7 x32 i po podłączaniu modemu wyskakuje mi bluescreen i komputer się resetuje. Ma ktoś jakiś pomysł na to? :D

elvis197
komentarz
komentarz

Hj, ja też zainstalowałem 7 x32 i po podłączaniu modemu wyskakuje mi bluescreen i komputer się resetuje. Ma ktoś jakiś pomysł na to? :D

odłacz modem i odinstaluj stery ;)

adi3221
komentarz
komentarz

Robiłem tak i na wiele się zdało. Dodam, że mam modem neo zxdsl852 v2.

Kiedy kabel od modemu jest podłączony z portem USB oraz włączam windows 7 automatycznie wywala mi bluescreen i na końcu jest napisane "Dumping memory physical..." i ileś procent. Jeśli załaduje do 100% to automatycznie restart.

Jeśli mam odłączony kabel system uruchamia się normalnie, zaś kiedy podłącze blue screen.

Dodam, iż oddałem na gwarancję moje zepsute ramy, natomiast dostałem "na przeczekanie" inne 1 GB 400 mhz może w tym tkwi problem?

  • 4 tygodnie później...
5zym3k
komentarz
komentarz

Poradnik ma się jak... do modemu sagem fast 800.

W przypadku posiadania sagema trzeba zrobić tak:

1. Ściągnąć http://support.sagem-communications.com/si...st800-A_4_8.zip .

2. Ustawić instalkę na zgodność z Vista SP 2 oraz uruchamianie jako administrator.

3. Podczas instalacji (modem odłączony) wybieramy VCMUX 0/35.

4. Podłączamy modem, czekamy, aż instalacja zostanie sfinalizowana.

5. Mamy na pulpicie połączenie adsl, wystarczy wpisać nazwę użytkownika i hasło.

WSZYSTKO BANGLA :)

Proszę to podwiesić, bo to jest naprawdę melanż, żeby mieć internet na sevenie, a porad mało.

Próbowałem tak zrobić, ale wysiadam już w 4 pkt. ponieważ gdy podłączam modem na końcu instalacji, to na ok. 1 sekundę świecą się obie lampki, po czym gasną i wyświetla się komunikat o nieudanym wykryciu modemu. 'Wykrywatorowi sprzętu' wydaje się, że modem jest niepodłączony, co jest nieprawdą. Po ponownym wyłożeniu i włożeniu modemu z gniazda jest to samo. Proszę o pomoc.

Get
komentarz
komentarz (edytowane)

Instrukcja instalacji speedtouch 330 for win 7 x64 (gdy zawodzą inne metody i widzimy niebieski ekran śmierci)

Kompilacja wiedzy zdobytej poprzez posty marko22@ elektroda .pl oraz shadowx @ benchmark .pl

1. Ściągamy paczkę http://www.sendspace.com/file/deuwtd

2. Odpalamy SpeedTouch330seriesR4.0.0.5.exe

3. Wybór konfiguracji "z dysku" i odnajdujemy pppoa2.tpl

4. Kończymy instalację w momencie zwiechy instalatora.

5. Tworzymy połączenie dial up (numer to sama gwiazdka)

6. Wrzucamy do autostartu plik 1.bat

7. W start wyszukujemy i odpalamy "services.msc"

8. W usługach wyszukujemy "SpeedTouch 330 Manager", a we właściwościach zmieniamy automatycznie na ręcznie i zatrzymujemy tą usługę.

9. Restart.

Teraz nie ma BSOD, wszystko działa, z jednym tylko mankamentem: musimy poczekać 30 sek od uruchomienia systemu żeby modem zaczął nam działać (kiedy zniknie CMD odpalone z autostartu).

Dla mnie znośne i to chyba najlepszy sposób.

Szczypta cytatów i wyjaśnień:

Doszedłem do niejako satysfakcjonującego rozwiązania.

Blue screen tworzy się z chwilą włączania się usługi modemu - st330service.exe co skutkuje pojawieniem nam się interfejsu sieciowego SpeedTouch Ethernet Adapter. Bez tego możemy sobie pomarzyć o dostępie do sieci.

Kłopot w tym, że nie da się tej usługi ustawić w opóźnionym starcie. Ale na to jest sposób. Ustawiamy ją w tryb ręcznego uruchamiania. Tworzymy plik wsadowy *.bat (* - dowolna nazwa), wklejamy ten tekst:

@echo off

ping localhost -n 30 > nul

net start st330service

Całość wrzucamy do autostartu i gotowe.

Tym sposobem pozbywamy się blue screena. Istotny jest tutaj czas opóźnienia uruchomienia tej usługi - w moim przypadku wpisałem 30 sekund. Jak na razie nie muszę ani odłączać modemu, ani nie ma innej niespodzianki. Jeśli pojawi się blue screen, można ten czas zwiększyć. Wszystko zależy od tego, co i jak długo ładuje nam się przy starcie systemu. Mały mankament to taki, że przez chwilę wisi nam czarne okienko wiersza poleceń. Ale to już chyba jest do przełknięcia, zamiast żonglowanie z tyłu kompa kabelkami :D

Niestety, albo ktoś dopracuje te sterowniki, w co osobiście wątpię, albo trzeba właśnie kombinować.

Może spróbuj tego:

1. Uruchom Windows 7 z odłączonym modemem.

2. Wejdź w start, następnie w polu do wyszukiwania wpisz services.msc.

3. W usługach wyszukaj SpeedTouch 330 Manager, wejdź we właściwości.

4. Uruchamianie zmień na ręczne.

5. Zatrzymaj usługę.

6. Uruchom ponownie system (dzięki czemu ustawienia się zapiszą), oraz podłącz modem.

Niestety ma to jedną wadę. Będziesz musiał włączać internet ręcznie, aczkolwiek BSOD'ów już być nie powinno :)

Piszę tego posta o 3 w nocy, ale po prostu nie życzę nikomu żeby siedział znowu pół dnia nad tym samym ... problemem.

Pozdro!

e: Te 30 sek można redukować w pliku .bat, mi działa przy 3 :)

e2: Poza tym że stronę dalej dodałem ciekawy (lepszy) sposób automatycznego odpalania neo, to sam musiałem - w związku z faktem, iż VirtualBox niechcący zainstalowałem wraz z networkingiem, który to brutalnie wyjebał mój modem i wszystko przestało działać - zainstalować modem ponownie, faktycznie za pierwszym razem się nie udało, gdzieś przy 6 dopiero ruszyło... tak więc z moich spostrzeżeń powiem co może być powodem, że ta metoda nie działa od razu, a raczej co robić gdy nie działa.

Jeśli już zacznie się instalacja sterownika przy tym zmodyfikowanym pliku z dysku, kiedy zostaniemy poproszeni o podłączenie modemu usługa st330service, trzeba ją zaraz po wykryciu modemu przez instalatora wyłączyć, przestawić na uruchamianie ręczne. Gdy instalator poprosi o nasze dane opuszczamy instalator, upewniamy się że usługa została odpowiednio edytowana(*ręcznie*), zakładam że połączenie dial up będzie wtedy konfigurowane albo skonfigurowane i pozostawione(do ponownego uruchomienia). Wyłącz, włącz komputer. Teraz sprawdzamy czy usługa jest wyłączona (z resztą jakby była wł. to by był BSOD..), teraz można manualnie przekonać się czy wszystko działa, także odwiedzamy serwisy, włączmy usługę i dopiero teraz po inicjalizacji modemu odpalamy połączenie dial up.. jeśli wszystko działa to możemy przejść do automatyzacji łączenia... http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=108578&view=findpost&p=914162 jeśli zaś nie.. oj to trzeba próbować do bólu :D Może następnym razem jak będę musiał to robić będę już wiedział "na pewno" co zrobić żeby od razu było dobrze ;)

Edytowane przez Get
  • 3 tygodnie później...
Apster
komentarz
komentarz

[quote name='elvis197' date='10 sierpień 2009 - 11:30 ' timestamp='1249896636' post='836948']
odłacz modem i odinstaluj stery ;)
[/quote]

no jak miałem jeszcze seven beta to tak robilem, ale co uruchomienie systemu, bo objętnie kiedy włanczałem system z podlaczonym modemem to byl bluescreen i teraz pewnie by tak tez dzialalo, ale nie mam ochoty instalować za każdym razem modemu :P
Ale problem za pare dni sie rozwiąże bo kupuję router i mam nadzieję ze już nie bedzie problemów

  • 2 tygodnie później...
beniu77
komentarz
komentarz

Witam
mam oczywiscie taki sam problem jak koledzy
model mojego urządzenia to
ZTE ZXDSL 852
macie jakas dobra instrukcje jak mam poradzic sobie z tym?:)
mam nowy komputer ale ebz internetu troche slabo;p

krystus1976
komentarz
komentarz

Witam mam problem podobny lecz bluescreen mam tylko gdy wloze 6 gb pamieci w dualu przy trzech na singel channel modem chodzi jak zloto zatrzymujac usluge speedtouch komp jest stabilny jak wlacze usluge od razy bluescreen nie pomaga opoznienie ktore tu zaprezentowano

Witam problem sie rozwiazuje przy 4gb dual opoznienie dziala ale czemu gdy dokladam dwie 1 gb kosci w dual chanel by miec 6gb to juz nie dziala

swingu
komentarz
komentarz

witam
niestety u mnie nie chodzi, a zrobiłem wszystko tak jak napisał Get
po zatrzymaniu usługi SpeedTouch 330 Manager i dodaniu do autostartu pliku bat, uruchamiam kompa i usługa nie włącza się, a jest przestawiona z automatycznie na ręcznie
po podłączeniu modemu i włączeniu w services.msc wywala bsoda raz za razem

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

żeby nie bawić się z kablami odłączaniem i podłączaniem - robimy tak -- instalujemy stery do ST 330 od Visty 32/64 z tej strony ---> http://www.download.net.pl/397/Thomson-SpeedTouch-330-Driver-Windows-Vista/

a następnie, wchodzimy w menedżera zadań --> usługi --> następnie w prawym dolnym rogu klikamy na "usługi" --> szukamy SpeedTouch 330 Manager --> PPM Właściwości --> Typ usługi - wyłączony --> uruchamiamy znowu komputer - i BSoD już nie ma :)

dalej - KOMPUTER - Dysk lokalny C - Pliki programów (x86) - Thomson SpeedTouch - ST330 - service - i włączamy [b]st330service.exe[/b] (tak niestety przy każdym uruchomieniu kompa, ale jak kto lubi można to mieć na pulpicie :))

następnie próbujemy połączyć się z internetem

gdy wyłączymy komputer i znowu włączymy ST330 nie będzie się już włączać ale gdy spróbujemy tę usługę włączyć zaraz po uruchomienia komputera to BSoD znów wyskoczy, ja zawsze czekam ok. 3 minuty po włączeniu i dopiero włączam st330

[i]ps. @echo off
ping localhost -n 30 > nul
net start st330servic[/i]e

[b]to mi NIE zadziałało[/b]

mam nadzieję, że ten sposób wreszcie pomoże, bo masa ludzi ma problemy ze sterami do ST 330

Edytowane przez easyrider870
  • 2 tygodnie później...
zweirzu
komentarz
komentarz

Hm, a ja mam trochę inny problem bowiem moim operatorem jest Multimo. Mam modem ST330 (hura...)
Jak działałem na WinXP to łączyłem się z netem poprzez menu Neostrady, musiałem tylko wcześniej zmienić ustawienia dla modemu (był do tego przeznaczony specjalny programik który zmieniał wpis rejestru w ustawieniach Neostrady, ale w aplikacji zainstalowanej).
Jak zainstalowałem Win7 Ultimate 64 to za cholerę nie mogłem zmusić komputera do wykrycia modemu (mimo że kontrolki wszystkie się świeciły a w systemie ST był zaznaczony 'na zielono). Próbowałem WSZYSTKIEGO co zostało zamieszczone w tym temacie: tworzyłem plik .bat, ustawiałem włączanie modemu jako manualne, przez blue screeny przechodziłem. Nic nie pomogło, Win7 albo nie wykrywa w ogóle modemu (czyli nie mogę utworzyć połączenia w panelu sterowania) albo po jego podłączeniu/odłączeniu trafiam na BSOD.

Czy moglibyście coś doradzić? Internet to póki co JEDYNA rzecz która nie chce mi na mojej nowej Windzie działać (i jedyna NAJPOTRZEBNIEJSZA) a nie chcę aby się okazało że władowałem te sześć stów w błoto...
Dobrze że chociaż miałem płytę od XP to na dwu-windzie jadę teraz ;p

Proszę o pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='zweirzu' date='31 październik 2009 - 21:31 ' timestamp='1257021083' post='891186']
ustawiałem włączanie modemu jako manualne, przez blue screeny przechodziłem
[/quote]

zedytowałem trochę post, po włączeniu komputera spróbuj odczekać 3 minuty, albo nawet dłużej i dopiero wtedy włącz ten plik, bo inaczej wyskoczy ci BSoD, nie odkryłem jeszcze czemu tak się dzieje, ale tak się dzieje...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.