x-kom hosting

GTX 260 vs 4890 vs 4870 Toxic

Jaką kartę graficzną wybrać?  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak? kart? graficzn? wybra??

    • GeForce GTX 260 216 cores
      15
    • ATI Radeon 4890 1gb
      24
    • ATI Radeon 4870 1gb Sapphire seria Toxic
      3


Best93
utworzono
utworzono

Mój temat dotyczy trzech kart konkurujących ze sobą firm ATI oraz GeForce. Dokładniej mówiąc chodzi o takie modele:

- GeForce GTX 260 216 cores

- ATI Radeon 4890 1gb

- ATI Radeon 4870 1gb Sapphire seria Toxic

Mam zamiar podkręcać kartę. Która z nich jest lepsza pod względem wydajności OC jak i w standardzie? Z jakich firm najlepiej wybrać podane modele?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

LUka-sz
komentarz
komentarz

ATI Radeon 4890 kręci się najlepiej i przy tym może dogonić nawet GTX280...

marcinx26
komentarz
komentarz

z tego co mi się wydaje to różnica cenowa między gtx 260 a 4890 to 300 zł , więc porównywanie tych kart jest trochę nie trafione

jakość cena brałbym gforca , bardzo dobra karta ;]

Best93
komentarz
komentarz (edytowane)

W temacie nie uwzględniam ceny kart, lecz ich wydajność. Chodzi mi jedynie o to , która jest lepsza po jak i przed OC.

Zapomniałem powiedzieć że karta będzie pracowała na Phenomie II x4 955 BE / 790X . Więc wybierając Radeona 4890 i stosując platformę AMD tworzącą Dragona, uzyskam jakąś wydajność?

Edytowane przez Best93
devilll
komentarz
komentarz

Według mnie najlepsza będzie GTX 260 Core 216 jeśli masz kase na karte od EVGI SSC to bez podkrecania jest wydajniejsza od GTX280, a po podkreceniu to już sam sobie dopowiedz...

Best93
komentarz
komentarz

Mógłbyś podać linka do jakiegoś testu może z tą GTX 260 Evga SSC?

Czabi
komentarz
komentarz
Mój temat dotyczy trzech kart konkurujących ze sobą firm ATI oraz GeForce. Dokładniej mówiąc chodzi o takie modele:

- GeForce GTX 260 216 cores

- ATI Radeon 4890 1gb

- ATI Radeon 4870 1gb Sapphire seria Toxic

Mam zamiar podkręcać kartę. Która z nich jest lepsza pod względem wydajności OC jak i w standardzie? Z jakich firm najlepiej wybrać podane modele?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Najszybszy jest radeon 4890 Toxic. Nowa seria będzie miała taktowanie rdzenia 1000 Mhz.

szagus
komentarz
komentarz

Najlepszą kartą z tych będzie Radeon HD4890, ale najbardziej opłacalną - GeForce GTX260 core 216 (jest nie tak dużo słabsza, a sporo tańsza)

Best93
komentarz
komentarz

A platforma DRAGON daje jakieś korzyści, dodatkowe funkcje, różnicę w wydajności? Czy to tylko składanka części od AMD... (Karta będzie pod Phenomem II i 790FX)

Gość
komentarz
komentarz
Według mnie najlepsza będzie GTX 260 Core 216 jeśli masz kase na karte od EVGI SSC to bez podkrecania jest wydajniejsza od GTX280, a po podkreceniu to już sam sobie dopowiedz...

.. zaś ja dopowiem coś odnośnie Twojej propozycji: http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=6657263

Best93
komentarz
komentarz

Po przeczytaniu tematu z powyższego linka chyba lepiej wybrać HD4890 1gb. Do tego Sapphire z serii Toxic, będzie chyba najlepszym wyborem ( HD4870 z Toxic to najlepsza karta z tej serii). GTX 260 SSC również jest dobrym wyborem, choć posiada wadliwą serię kart. Zwycięstwo HD4890 w moim przypadku będzie chyba uzasadnione wyborem procka i płyty do AMD.

devilll
komentarz
komentarz

Wyrzucisz kase w błoto, ale to twój wybór, jeśli uważasz że SSC są wadliwe (w co wątpię, bo że komuś akurat się tak trafiło nie znaczy że wiekszosc taka jest) to możesz kupic SC i również ją podkrecić i będzie to samo, a jeszcze kasy dużo, duzo zaoszczedzisz. Ja mam tą karte i jestem z niej bardzo zadowolony.

Gość
komentarz
komentarz
Wyrzucisz kase w błoto, ale to twój wybór, jeśli uważasz że SSC są wadliwe (w co wątpię, bo że komuś akurat się tak trafiło nie znaczy że wiekszosc taka jest) to możesz kupic SC i również ją podkrecić i będzie to samo, a jeszcze kasy dużo, duzo zaoszczedzisz. Ja mam tą karte i jestem z niej bardzo zadowolony.

Komuś? Przejrzyj większe fora IT w tym kraju..

Best93
komentarz
komentarz

Szukając dalej, również znalazłem wiele wątków o karcie od EVGA i zgadzam się z przedmówcą. Nawet w mojej szkole pewnej osobie trafił sie "wadliwy" egzemplarz, ja wolę nie ryzykować. Nie wątpię że ta karta jest bardzo dobra, bo jest ale jakoś nie moogę sie do niej przekonać. A co do wyrzucania kasy w błoto to wolę dopłacić do HD4890 w Toxic i mieć coś pewniejszego ;D

KamiLLL
komentarz
komentarz

Nie zawracaj sobie głowy GeForcami jeśli masz zamiar brać HD 4890. Nie zastanawiaj sie i bierz radeona, zresztą będziesz miał dragona wtedy i zawsze to coś da. Może mało ale zawsze coś.

Gość
komentarz
komentarz
ATI Radeon 4890 kręci się najlepiej i przy tym może dogonić nawet GTX280...

GTX 260 CORE 216 + OC = przegania gtx 280 :)

Best93
komentarz
komentarz

Pomimo wszystko wybieram Radeona. WW lipcu ma wyjść podobno Radek serii 5800 w 40nm . Ale chyba nie warto czekać ;p. Wszystkim zainteresowanym tym tematem dziękuję za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.